Skocz do zawartości

Startuje POLSKI APOD


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Nasuwa mi się podstawowe pytanie: strona ma na celu promocję prac naszych astrofotografów. Ale do kogo jest ona skierowana, kto jest jej odbiorcą?
Czy:

- chodzi o selekcję i prezentację najlepszych zdjęć we własnym gronie (polskich amatorów astronomii)
- pokazanie najlepszych prac zagranicznym amatorom astronomii / cenionym zagranicznym astrofotografom
- dotarcie do szerszego grona odbiorców, czyli osób nie związanych z amatorską astronomią (a jeśli tak, to będą to głównie Polacy, czy myślimy "szerzej")

Tylko proszę nie piszcie, że "wszystko po trochu". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł znamienity tylko czy rodzimi astro fotografowie są w stanie wyprodukować fotki zasługujące na wyróżnienie na każdy dzień roku ?!

 

Myślę, że samych zdjęć "archiwalnych" naszych astrofotografów starczy na co najmniej rok "papodów" :)

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się podstawowe pytanie: strona ma na celu promocję prac naszych astrofotografów. Ale do kogo jest ona skierowana, kto jest jej odbiorcą?

Czy:

- chodzi o selekcję i prezentację najlepszych zdjęć we własnym gronie (polskich amatorów astronomii)

- pokazanie najlepszych prac zagranicznym amatorom astronomii / cenionym zagranicznym astrofotografom

- dotarcie do szerszego grona odbiorców, czyli osób nie związanych z amatorską astronomią (a jeśli tak, to będą to głównie Polacy, czy myślimy "szerzej")

 

Tylko proszę nie piszcie, że "wszystko po trochu". ;)

Zycie pokaże. Jako inicjator tego przedsięwzięcia niekomercyjnego na szczęście nie muszę dorabiać biznesplanu i filozofii i rozmieniać się na drobne.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że samych zdjęć "archiwalnych" naszych astrofotografów starczy na co najmniej rok "papodów" :)

 

No to trzeba będzie opracować technikę zgłaszania co by się wszyscy w jednym miesiącu nie wypstrykali z najlepszych prac - no chyba że jedną pracę można zgłaszać wiele razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszamy już. Ruszamy dla polskiego odbiorcy - i to jest główny cel ( czy modniej -target) Pracuję nad wyglądem i tłumaczeniem. To nic nie przeszkadza żeby zacząć zabawę.

Masz dużo racji, ale nie chcę się rozmieniać na drobne w tej chwili.

Czytam Wasze uwagi , ale nie gniewajcie się że nie odpowiadam, bo mam naprawdę sporo pracy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto dać jakieś ryzy czasowe wykonania zdjęcia, np do 2miesiecy wstecz.

W przeciwnym wypadku jest bardzo spora szansa na oglądanie archiwalnych zdjęć.

Wiem że ciężko będzie to kontrolować, ale....

 

Czy jakies zdjęcie można zgłaszać wielokrotnie?

Czy zdjęcie dnia będzie wybierane z puli zdjęć wysłanych tego dnia?

Czy zdjęcia wysłane, te które nie zalapia się na PLAPOD sa kasowane i kolejny dzień rozpoczyna się od "pustej kartki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto dać jakieś ryzy czasowe wykonania zdjęcia, np do 2miesiecy wstecz.

W przeciwnym wypadku jest bardzo spora szansa na oglądanie archiwalnych zdjęć.

Wiem że ciężko będzie to kontrolować, ale....

 

Czy jakies zdjęcie można zgłaszać wielokrotnie?

Czy zdjęcie dnia będzie wybierane z puli zdjęć wysłanych tego dnia?

Czy zdjęcia wysłane, te które nie zalapia się na PLAPOD sa kasowane i kolejny dzień rozpoczyna się od "pustej kartki"?

 

 

Skoro to ma być zdjęcie dnia wykonane na dodatek z Polski, to moim zdaniem bez zdjęć archiwalnych się nie obędzie. Wystarczy, żeby trafiła się pochmurna zima, a w 2 miesiące ciężko będzie o 60 zdjęć naprawdę dobrej jakości. Z drugiej strony, jak trafi się jakieś ciekawe zjawisko (zorza polarna, jakaś jasna kometa widoczna kilka dni) i zgra się to z dobrą pogodą, to powstaną dziesiątki naprawdę fajnych zdjęć nadających się na taką stronę i fajnie byłoby, aby każde z nich mogło się na niej pojawić.

 

To samo tyczy się wielokrotnego zgłaszania zdjęć.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest konkurs na najlepsze zdjęcie wysłane danego dnia, tylko zdjęcie na dany dzień wybrane z powodów dowolnych, np. mgławica choinka na święta albo Mars podczas opozycji, albo najlepsza M42 z ostatniego miesiąca, a czasami po prostu najładniejsze zdjęcie z nadesłanych. Tak, jak na oryginalnym APOD, do którego porówniań się nie uniknie. Czy dobrze zgaduję?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto zrobić stronę prosto, nie przesadzać z bajerami, ale jakoś nowocześnie. Ważne, żeby była też przejrzysta. Zakładki, które mają nas docelowo przenieść do archiwum lub kontaktu są trochę za małe. Brakuje też przekierowania do polskiej wersji z tej angielskiej i opisów ekspertów (może lepiej ich nazwać jury?). NA chrome win 10 nadal jest rozjechana ;)
Oczywiście nie traktujcie mnie jako wyroczni, jak chcecie, to mogę na PW podesłać moją "wizję" strony, może się Wam spodoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili strona od strony wizualnej jest nadal w budowie. Jej wersja testowa jest po stronie angielskiej.

Ale serwis jako taki działa i jeśli będzie wyłączany to na bardzo krótko.

Czekamy na zgłoszenia.

Polski APOD budują Wasze zdjęcia a nie taka czy inna ich prezentacja.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli cokolwiek bym chciał doradzić, to wg mnie powinno odbywać się to tak, że jeśli danego dnia jest jakieś ciekawe zjawisko i komuś dopisała pogoda i zrobił ciekawe zdjęcie to powinno mieć to pierwszeństwo przed zdjęciami archiwalnymi, bo inaczej to nigdy zdjęcia okazjonalne nie trafiłyby na stronę. Wszak ileż niesamowitych zdjęć leży w szafach u ludzi... A jednak "picture of the day" to nie jest jakiś typowy konkurs. Jeśli jest jakieś ciekawe zdarzenie na niebie, ale zdjęcia nie można nazwać lepszym od wielu zdjęć nadesłanych wcześniej i zrobionych latami to nie widzę powodu, żeby one sobie dalej nie czekały w szafie na gorszą pogodę.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, idea super, na pewno będę propagować stronę wśród uczniów i studentów. Strona działa na IE pod Win 7 64bit Prof. i poprawnie się wyświetla przez Google Chrome.

Co do tłumaczeń to sugeruję odżałować parę złotych na profesjonalnego tłumacza - takiego, który siedzi w temacie. Dobre tłumaczenie to wizytówka strony, okno na świat. A z tłumaczeniem jest jak z rwaniem zęba, niby każdy wie jak to się robi, ale nikt nie rwie zęba w domu tylko jedzie do dentysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię to tak jak potrafię. Krytyka jest mile widziana. Ktoś zna ciekawą templatę joomla 3.x to poproszę , zobaczymy czy będzie ciekawa.

Format jest do dopracowania, choć kompatybilność ze wszystkimi przeglądarkami może być trudna do osiągnięcia.

Wordpressowi się przyglądam, wyglada ciekawie.

Wessel tu sie nie ma co przyglądać wordpressowi. Mam dwie strony jedna na joomli druga na wordpressie. Joomla jest dobra do stron statycznych, wordpress najlepszy na bloga, dodatkowo świetne seo i współpraca z social media. I na wejście masz bardzo dobrze skonfigurowane templatki, a można też w niedużej cenie kupić coś naprawdę pro. Jak coś to chętnie pomogę ogarnąć to od strony zaplecza :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tylko zdjęcia z terenu Polski? Marcin Paciorek odpada w przedbiegach, a bardzo lubię jego fotki.

 

Polska nazwa dla portalu mogłaby brzmieć Polskie Astronomiczne Zdjęcie Dnia Albo Nieba. W skrócie PAZDAN. A... to nie ten portal... ;)

 

Po pierwsze to o jakim zasięgu i skąd będą wykonywane fotki oraz Kto co i jak (np samozwańczy eksperci) decyduje założyciel. Jeżeli Ktoś nie akceptuje to może nie zaglądać i nie wystawiać. Jedna z takich inicjatyw dotyczących polskiej fotografii na tle ogólnoświatowej czyli astroexpo już upadła, wiec nie ma sensu już na początku rzucać kolejne kłód pod nogi. Skąd tyle krytycyzmu ? Czas pokaże jak się temat rozwinie. Póki co powodzenia !

 

ps. MaPa spokojnie da sobie radę bo jego najlepsze fotki to właśnie te zrobione w Polsce, a nie w Afryce :)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.