Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Plejady

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

patrix

patrix

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 652 postów

*
Popularny

Witam.

Z braku czasu, dawno mnie tu nie było. Choć materiału mam wiele,to  czasu na obróbkę już nie mam.  Wrzucam dwie fotki Plejad z dwóch różnych zestawów- FSQ106, STL11K,EM200 i drugi szeroki kadr to Canon 6D,  100mm i Star Adventurer. 

31165341453_6c19d0ce1a_h.jpg

31938368332_e4a5bfbc22_h.jpg

+18

HAMAL

HAMAL

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6235 postów
Pierwsze zdjęcie fajne, zapowiada się dobry zestaw do zdjęć w średniej skali :)
0

Baner2.jpg

qbanos

qbanos

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 2948 postów

Bardzo dobre zdjęcia! Na pierwszym widać sporo dziur po hot pixelach, może coś z kalibracją nie zagrało.

0

wessel

wessel

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 8357 postów

Faktycznie niezłe to pierwsze, zadbałbym tylko ciut bardziej o kolorystykę tła. Aż tak czerwono to tam nie jest :) nawet biorąc pod uwagę ciemne pyły.

PS. Robiłem identycznym zestawem

0
Czystego nieba!
Moja strona : http://www.astrofun.pl

MaPa

MaPa

haba haba haba

• Społeczność Astropolis
  • 3753 postów

W szerokim kadrze poszedłeś na maxa i o ile na miniaturce to jeszcze fajnie wygląda to duża wersja widać że materiał wyciągnięty poza poziom gładkiego sygnału ( ile tak apropo ?)

Nie mniej jednak obie prace zasługują na uznanie.

Użytkownik MaPa edytował ten post 04 styczeń 2017 - 09:02

0

Galeria astrofotografii AstroMarcin

patrix

patrix

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 652 postów

Dzięki Panowie.

Coś nie mogę tego materiału dobrze skalibrować,stąd te dziury po hotach. Pewnie jeszcze posiedzę nad tym materiałem,bo też nie daje mi to spokoju. Maciek-Twoją wersję widziałem nie raz,ale nietety mój warsztat nie pozwala mi na takie efekty. A co do wersji z Canona,to rzeczywiście wyciągnąłem to na maxa,co nie wygląda może za dobrze,ale obróbka takich szerokich kadrów jest ciężka i też jeszcze dużo pracy mnie czeka z tym kadrem. Swoją drogą do tego typu ujęć potrzeba naprawdę czarnego nieba,czego niestety nie mogę powiedzieć o moim.

Pierwsze zdjęcie to LRGB-po 2 godz na kanał i 5 minut na klatkę

Drugie zdjęcie to 3 godz po 5 min na klatke

Jako ciekawostkę,wrzucam surową klatkę z Canona,tylko pomniejszona; to i tak dla mnie sukces,że cokolwiek z tch ciemnych pyłów widać, pomijając fakt,że na walce z gradientem straciłem pół dnia

Załączone miniatury

• IMG_7857.jpg

+2
Post rekomendują: Intimate, napoleon,

MaPa

MaPa

haba haba haba

• Społeczność Astropolis
  • 3753 postów

5min na klatkę to bardzo dużo przy f < 4 - do tego potrzeba tzw 'bieszczadzkiego' nieba. Wygląd pojedynczej klatki mnie nie dziwi :).

+2
Post rekomendują: Kacper R., napoleon,

Galeria astrofotografii AstroMarcin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników