Skocz do zawartości

Motoryzacja EQ3


Adm2

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj bawiłem się pierwszy raz wycinarką laserową. 3 maski Bathinova chciałem wyciąć ze sklejki.
Do tej największej po wygenerowaniu maski uszy dorobiłem w innym programie, bo zauważyłem że spinacz do ubrań jest prostą metodą założenia maski na teleskopie. Ale coś się gdzieś stało przy importowaniu plików pomiędzy programami i maska jest o 1 cm za duża.
Do mniejszego teleskopu maska jest dobra a przy wycinaniu maski do objektywu Nikona 210mm paski zaczęły się przypalać i żarzyć na wylot, bo za cienkie. Muszę w cieńszej sklejce spróbować i szybciej wycinać innym razem.

Ale maski do teleskopów działają. Po przyjściu do domu z kolegą i jego 70D i pożyczonym Edku 80D kilka zdjęć Mgławicy Oriona zrobiliśmy przez okno w kuchni.

Nie wiem z kąd ten zielony/turkusowy kolor się bierze w mgławicy. Na zdjęciach innych osób go nie ma.
70D ma też mniejszą matrycę niż mój D50, więc i powiększenie jest większe.
Spróbowałem też pierwszy raz Flats zrobić, owijając teleskop białą podkoszulką i świecić na nią mocną lampką.

Statyw ze sklejki posmarowałem raz olejem z tydzień temu i ostro jedzie terpentyną w całym mieszkaniu. Przydało by się conajmniej jeszcze raz, ale nie bardzo mam ochotę, bo jeszcze trochę za zimno jest na wietrzenie całą dobę.

Arduino też coś za stabilne nie jest. Raz mi silnik nie chciał się kręcić w tą dobrą stronę, ale w drugą stronę się kręcił. Te połączena na te malutkie ruszające się styki nie bardzo mi się podobają. Czasami jak dotknę jakiegoś kabelka to słychać że przeskakuje krok. Wtyczka do zasilacza też potrafi zasilanie w ogółe odłączyć na chwilę jak się ją dotknie.

Tak właśnie wygląda nauka na własnych błędach :-)

DSC_0151-001.JPG

ON Chicken ginger RT4.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.