Skocz do zawartości

M42 z 200mm


emeł

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mało sygnału jak na tyle czasu. 5.6 to jeszcze nie jest aż tak ciemny obiektyw. Jak ja robiłem z 135 f/4 to było naprawdę sporo widać (30 klatek po 30s o ile dobrze pamiętam)...

http://astropolis.pl/uploads/post-15602-0-21333700-1479978766.jpg

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zapewne obaj macie racje. Mogłem wyciąć za dużo w trakcie obróbki. Siadam zatem jeszcze raz do zdjęcia, spróbuję wykrzesać coś więcej.

 

ISO 800, zapomniałem napisać.

 

Dla chętnych link do surowego stacka:

https://drive.google.com/file/d/0B9CYAFgOb932T0tnSjBaSmxiaVU/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele więcej potrafię zrobić:

 

 

M42_sub.jpg

 

Ja bym spróbował zmniejszyć ISO i wydłużyć czas, o ile montaż Ci na to pozwala. Ale jeśli masz takie LP, jak ja (miasto) to nie wiem, na ile jest sens :)

 

Jak się weźmie na porządny monitor to ogólne wrażenie jest trochę lepsze ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał wcale nie jest taki zły. Wystarczy dobrze zapanować nad tłem w trakcie wyciągania. Tutaj na szybko, więc zbyt mocno i źle odszumiane i sztuczny flat też niezbyt precyzyjnie.

M42a.jpg

 

Obniżenie ISO to raczej nie jest dobry pomysł. Lepiej po prostu wydłużyć czas ekspozycji, jeśli się da.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłużyć czas i zmniejszyć iso, bo potem tego brzydkiego ziarna trudno się będzie pozbyć. Obiekty wyciągnięte lepiej, tylko tło lekko zmasakrowane.

 

Tło nierówne, bo w 10 minut nie zdążę w pełni nad nim zapanować. Maskowanie w trakcie wyciągania pomoże.

W kwestii ISO nie zgodzę się. Też używam 800 i nie zauważyłem do tej pory potrzeby obniżenia. 15 sekund to po prostu za krótki czas dla Canona z takim obiektywem, jeśli chce się pokazać słabe struktury. Da się, przy czym trzeba odpowiednio podejść do obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za taki odzew. Z czasem maksymalnie udaje mi się dociągnąć do 45 sek. Przy czym 3/4 klatek ląduje w koszu. Ale 1/4 zostaje, więc jest o co walczyć. Niestety, focę z miasta i praktycznie pod samym balkonem mam latarnie. Stąd takie LP. Zauważyłem, że filtr neodymowy baadera w miarę radzi sobie z LP, ale na razie mam tylko wersję 1,25", więc używam wyłącznie do kamerki. Warto inwestować w 2"?

 

Jeszcze jedno pytanie - czego przyczyną mogą być te smugi przy gwiazdach? Pojechane klatki usunąłem przed stackowaniem, więc to nie to.

Edytowane przez emeł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.