Skocz do zawartości

SCT 6" z ciekawymi dodatkami


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Nadal mam wątpliwości, czy dobrze robię, ale... coś mi mówi, że warto byłoby sprzedać moją betoniarkę i zakupić jej większego brata. :) Oferowana przez mnie tuba przyjechała do kraju z Republiki Czeskiej. Jej poprzedni właściciel wyflokował ją wewnątrz. Niepożądane odblaski zostały definitywnie wyeliminowane. Perfekcyjna jest też kolimacja. Tuba niedawno przeszła serwisowanie w Astrokraku.


Stan teleskopu oceniam jako dobry z minusem, bo na zewnętrznej powłoce płyty korekcyjnej z trudem znalazłem dwie, powierzchowne ryski przy krawędzi szkła. Bardzo trudno je wypatrzeć. W świetle dziennym jest to wręcz niemożliwe. Ujawniają się one dopiero pod odpowiednim kątem, przy jasnym blasku żarówki/latarki. Dlatego ręczę, że nie ma to wpływu na dawany obraz. Wewnątrz tuby może też znaleźć się minimalną ilość pyłków. Proza życia, która - podobnie jak ryski - nie pogarsza świetnych widoków Księżyca, planet, Słońca, gwiazd podwójnych i jasnych DS-ów. Mimo to, jako że sam jestem perfekcjonistą, lojalnie obniżam cenę.


Do teleskopu dorzucam torbę Delta Optical (pasuje jak ulał), nową stopkę do szukacza produkcji Baadera (na tubie zamontujemy więc dowolny szukacz, a nie tylko ten w standardzie Celestrona), adapter 2" z clamping ringiem tej samej firmy (dzięki czemu bez kłopotu możemy stosować długie, dwucalowe okulary) oraz własnoręcznie wykonany, solidny filtr słoneczny. W zestawie znajdzie się też oryginalny visualback 1/4", który zastąpiłem dwucalowym adapterem Baadera. :)


Proponuję:

1600 zł za tubę wraz z akcesoriami

lub

1400 zł za samą tubę, bez torby i adaptera 2"


Cena nie zawiera kosztów wysyłki. Oczywiście, oferowany zestaw można też odebrać osobiście w Krakowie lub jego bezpośrednich okolicach (dowiozę w promieniu 50 km).


Serdeczne astropozdrówko,

Snejk


sct6-ota1.jpgsct6-ota2.jpgsct6-ota3.jpgsct6-ota5.jpgsct6-ota6.jpgsct6-ota7.jpgsct6-ota8.jpgsct6-ota9.jpgsct6-zestaw.jpgsct6-ryski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.