Skocz do zawartości

Kompletny i potężny zestaw astrofoto


grztus

Rekomendowane odpowiedzi

TEMAT NIEAKTUALNY

 

Było na sprzedaż:

 

1. Montaż Losmandy G-11 digital drive ze statywem HD, kablami, zestawem przeciwwag i lunetką biegunową (brak podświetlenia, nie kupiłem go). Cena nowego to ponad 2800 euro (jakieś 12 tyś PLN). Cena mojego to 8000 PLN.

Stan mechaniczny - idealny. Stan wizualny - dobry+ (trochę otarć i rys na elementach).

Jest to klasa sama w sobie, zdecydowanie lepszy montaż niż EQ6 i tym podobne. Pracował w astrofoto z obciążeniem około 18 kg - bez zająknięcia, poniższy wykres z PHD niech będzie tego przykładem:

phd.jpg

 

2. Shoestring GPUSB do powyższego montażu, zakupione w robtics.nl za 90 Euro (z przesyłką). Czekałem ponad 4 miesiące na dostępność, także jest to towar deficytowy na rynku. Cena 350 PLN. Stan bardzo dobry, trochę delikatnych otarć na obudowie od noszenia w torbie ze sprzętem astro.

Urządzenie służy do połączenia montażu z komputerem (za pomocą kabla ST-4 od GPUSB do montażu, oraz USB od GPUSB do komputera) dzięki czemu można wykonywać puls guide za pomocą np. PHD (innymi słowy umożliwia guiding z wykorzystaniem komputera). Może być stosowany z każdym montażem nieposiadającym GoTo, a posiadającym wejście guide.

 

3. Zestaw prowadzący: tuba Newton Sky Watcher 114/500 oraz kamera ASI120 MM (komplet sklepowy razem z obiektywem). Cena 900 PLN (100 PLN tuba + 800 PLN ASI).

Stan obydwu bardzo dobry.

 

4. Główna tuba: Newton 254/1000 Teleskop Service TS UNC 10" f/4. Nowa kosztuje około 1300 Euro (około 5600 PLN). Moja cena (i to w zestawie jak poniżej) to 5200 PLN.

Zestaw składa się z tuby, obejm, długiej szyny montażowej standardu Losmandy, wyciągu Baader Steeltrack, moto focusera Dream Focuser produkcji MateuszaW (z silnikiem o rozdzielczości 400 kroków). Na lustrze naklejony trójkątny znacznik Catseye poprawiający możliwość precyzyjnej kolimacji z okularem cheshire lub autokolimatorem. Do tego własnej roboty odrośnik i folia słoneczna Baader z mocowaniem.

Stan wszystkich elementów bardzo dobry, do tuby dorobiłem listwy z krążkami apodyzacyjnymi skutecznie niwelującymi spajki (można je dowolnie nakładać i zdejmować).

 

5. Kolimator laserowy 1.25" - zakupiony na tym forum za 80 PLN i za tyle samo go sprzedaję.

 

6. Szukacz SkyWatcher 9x50 podświetlany, z mocowaniem, stan idealny, cena nowego to około 380 PLN (349 PLN szukacz + 29 PLN mocowanie), cena mojego to 300 PLN

Zakupiony w czerwcu 2016 w Delta Optical.

 

7. Kolimator krzyżowy cheshire Catseye Telecat XLS 2", zakupiony niedawno w First Light Optics za 125 funtów + wysyłka (w sumie około 700 PLN). Cena 600 PLN.

Długość można dostosowywać do światłosiły teleskopu. Stan idealny.

 

Edytowane przez grztus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zdjęcia można powiększyć do rozmiaru około 1920 pikseli (po kliknięciu). Jeśli któryś link by nie działał, to proszę dać znać - poprawię.

 

Ad. 1 Montaż Losmandy, sterownik, przeciwwagi, statyw, podkładki antywibracyjne, lunetka biegunowa:

0Y9A0846-2.jpg

 

Ad. 2 GPUSB

0Y9A0828-2.jpg

 

Ad. 3 Zestaw prowadzący Newton 114/500 + ASI 120MM

0Y9A0804-2.jpg

 

Ad. 4 Główna tuba TS UNC 10" f/4 z dodatkami (na zdjęciach nie ma sterownika DreamFocuser, ale jest w zestawie razem z całym okablowaniem i zasilaczem). W zestawie jest również słoneczna folia Baadera z domowej roboty uchwytem oraz wykonany przeze mnie odrośnik.

0Y9A0873-2.jpg

 

Ad. 5 Kolimator laserowy 1.25"

0Y9A0813-2.jpg

 

Ad. 6 Szukacz z podświetleniem i uchwytem

0Y9A0824-2.jpg

Edytowane przez grztus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.