Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Jakość powietrza do oddychania w Polsce

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

DARK

DARK

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 442 postów

A może jakiś dobry artykuł w necie zna ktoś o tym górnym spalaniu ? Bo dyskutować sobie można ale od tego czystszego powietrza nie będziemy mieli ;)

Podoba mi się pomysł próby uświadomienia znajomych, rodziny itp. ale by to zrobić to trzeba coś o tym wiedzieć dlatego przydał by się dobry opis tego górnego spalania. Najbardziej mnie ciekawi czy w "zwykłym" (czyli 6 ścian i nic więcej :D) piecu też się da ?

Dwa razy w dyskusji był podawany link do strony 

http://czysteogrzewa...-krok-po-kroku/

Trochę mnie dziwi że mając tak szybki dostęp do informacji trzeba niektórym wszystko pod nos bo inaczej za trudno (?)

0

astrokarol

astrokarol

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 681 postów

Dwa razy w dyskusji był podawany link do strony 

http://czysteogrzewa...-krok-po-kroku/

Trochę mnie dziwi że mając tak szybki dostęp do informacji trzeba niektórym wszystko pod nos bo inaczej za trudno (?)

Już dużo stron jest i jakoś przeoczyłem.

Ja nie biadolę, nie jestem biedny ale i nie bogaty, a to co mam jest wyłącznie z pracy własnych rąk, no i żony oczywiście (teraz doszło 500+ na dziecko, ale to też w końcu ... z moich podatków). Ale staram się zrozumieć biednych. Palę węglem, bo na gaz mnie jeszcze nie stać, węgiel kupuję tylko i wyłącznie polski, bo jest dobry, ale też i z przyczyn patriotycznych (choć większość tej kasy idzie i tak nie do górnika, ale pośrednika, który też oczywiście musi być, ale jak to u nas bywa zdziera za dużo i z górnika i ze mnie). Auta mam na gaz bo taniej, ale też dlatego bo ekologicznie. I nigdy nie kupię diesla. W lecie grzeję wodę gazem, nie rozpalam pieca, żeby ugrzać parę/parędziesiąt litrów wody, bo mi się nie chce, a poza tym to jest ... ekologiczne. Jak mnie będzie stać to wymienię piec na gazowy - nacisnę guzik i będzie ciepło w domu bez latania z węglem, popiołem itp.

To że Polacy karnym narodem nie są to wiadomo, gdybyśmy byli karni to pewnie bylibyśmy już częścią innego państwa. Ale nie jesteśmy też głupi, czy niecywilizowani, trochę więcej wiary w rodaków. Powoli zmiany na lepsze widać. Żydzi (stare pokolenie) też musieli wymrzeć zanim weszli do ziemi obiecanej. A co do wyborów politycznych społeczeństwa to nie takie proste jak się wydaje. Media mają w rękach określone "siły", kto w mediach nie zaistnieje tego nikt nie wybierze, ale to też powoli się zmienia. Internet jest jeszcze na razie wolny, a młode pokolenia, które prawie nie korzystają z telewizji, będą wybierały lepiej, mam nadzieję. 

Odejmij powiedzmy jedną tylko paczkę papierosów dziennie - 15 zł ? 450 zł ;) x 12 = 5400 w rok. /900 zł = 6 ton To sporo węgla. Plus to co normlanie wydajesz na węgiel. A często te "biedne" rodzinny palą więcej niż jedna paczkę.

+2
Post rekomendują: Fotosnajper 12, Ura,

Fotosnajper 12

Fotosnajper 12

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 291 postów
Witam.

Palę węglem, bo na gaz mnie jeszcze nie stać, węgiel kupuję tylko i wyłącznie polski, bo jest dobry, ale też i z przyczyn patriotycznych (choć większość tej kasy idzie i tak nie do górnika, ale pośrednika, który też oczywiście musi być, ale jak to u nas bywa zdziera za dużo i z górnika i ze mnie).

Jak można mieć jakiekolwiek nadzieje względem społeczeństwa jak sami zainteresowani strzelają sobie w kolano. W górnictwie funkcjonuje ok. 160 związków zawodowych. Pytam się po co? Każdy chciał być przewodniczącym by w razie czego go z roboty nie mogli wywalić? Oni się biją między sobą a nieroby ( kompania węglowa) liczą złotówki. Czy są potrzebni? Nie! I znowu dobry przykład. Czesi. Kupili Silesię. I co? A no bez kompani węglowej i innych niepotrzebnych darmozjadów po 4 latach zysk. Sorki, sam się nie zrobił. Trzeba było na to ostro zapindalać. Wiesz dlaczego o tym piszę? Bo zamiast topić w nierentowne niemodernizowane na czas zakłady lepiej by było dać emerytowi ułemek tego co utopiono, a nie palił by śmieciami i sam by sobie kupił nowy kocioł. Wtedy coś by z tej ekologii może było.

Pozdrawiam.

Użytkownik Fotosnajper 12 edytował ten post 05 luty 2017 - 21:20

+3
Post rekomendują: Winter, astrokarol, Piotrek Guzik,

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jakość powietrza, zanieczyszczenie powietrza, czym oddychamy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników