Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

NGC 2264

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Nowok76

Nowok76

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 834 postów

*
Popularny

To jest moje pierwsze zdjęcie wykonane nowym setupem . Jak zwykle w moim przypadku materiał zbierany na raty , w trzech miejscowościach.

Halfa w Ujsołach, Dalachów i oczywiście "Giszynwald" . RGB tam gdzie nie powinienem go zbierać bo w Katowicach-Giszowcu :-)

Ogólnie jestem zadowolony z wyniku końcowego, jednak filtry RGB zdecydowanie mam do wymiany (jakieś badziewia Astrocośtam).  Obróbka gwiazd nadal u mnie leży, choć widzę lekką poprawę.

Wikipedia:

NGC 2264 (również znana jako Choinka). Młoda gromada otwarta, znajdująca się w gwiazdozbiorze Jednorożca w odległości 2700 lat świetlnych od Ziemi. Została odkryta 18 stycznia 1784 roku przez Williama Herschela.

romada ta zanurzona jest w mgławicy refleksyjnej, w której powstają nowe gwiazdy, otoczonej większą, świecącą na czerwono mgławicą emisyjną. Mgławica emisyjna jest pobudzana do świecenia przez energetyczne światło nowo powstałych gwiazd. W części zewnętrznej miesza się ona z ciemnymi obłokami pyłu międzygwiazdowego. Jest to obszar H II. Obiekt ten jest nazywany też Gromadą Choinka ze względu na ułożenie gwiazd naprzeciw znajdującej się w NGC 2264 Mgławicy Stożek. Inna część NGC 2264 znajdująca się po drugiej stronie gromady od Mgławicy Stożek bywa nazywana Mgławicą Futro z Lisa. 

TSAPO 70/4,7 - Atik 428ex - Ha 38x900  RGB 20x180 na kanał - Obróbka Maxim+PS CS3 przy SLAYER i Bullet for my Valentine 

Załączone miniatury

• NGC 2264.jpg

+18

_Spirit_

_Spirit_

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2349 postów

Trochę małe gwiazdy odstają od tła mgławicy.

0

HAMAL

HAMAL

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 6542 postów
Tu jeszcze to i owo trzeba dopracować ale zapowiadają się niezłe fotki :)
0

Baner2.jpg

piotrem

piotrem

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 660 postów

bardzo fajnie wyszło, pozbyłbym się tylko zieleni z gwiazdek HLVG w PS albo SCNR color to remove: green w Pixie ;)

0

Montaże: AP 900
Refraktory: FSQ 106ED, SW ED 120
Newton: TS ONTC 10" + ASA 2" CC
RC: ...
Kamery: Atik 11000, Atik 460 EXm, Lodestar Autoguider
Obiektyw: Canon EF 24-105mm f/4L IS USM

kenny

kenny

Regulus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPip
  • 104 postów

Zdjęcie ciekawe, ale faktycznie jest co poprawiać. Pierwsze co mi się rzuca w oczy to ciut za duży szum, za dużo zieleni na gwiazdach i odrobina ostrość... Czepiając się, to co to za pionowy pas z lewej strony zdjęcia?

Kolor samego obiektu jest bardzo ciekawy.

Popracuj nad fotką bo ma potencjał i masz szansę zaprezentować bardzo dobre zdjecie.

Sam właśnie obrabiam ten sam obiekt ;)

+1
Post rekomendują: Nowok76,

SW EQUINOX 80   ATIK383L+  HEQ5   SW80/400, SPC900NC   FLATTENER TV 0,8X

HAMAL

HAMAL

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 6542 postów

A na marginesie, to Stożek jest bardzo ciemny jak na moje standardy, macałem go p8erwszy raz w tym roku i miałem zonka widząc jak mało wychodzi w odniesieniu do innych mgławic.

0

Baner2.jpg

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Choinka, NGC2264

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników