Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Mały Irys i okolice

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

.zombi.

.zombi.

Arktur

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1088 postów

*
Popularny

Długo zastanawiałem się jaki powinien być tytuł wątku i ostateczne padło na LBN 408 którą też widziałem opisaną jako Mały Irys.

W okolicy nałapało również sporo innych skatalogowanych obiektów:

LDN 981 984 988 982 978 971 987 991 985 1000
LBN 412 409
Sh2-120
GN 21.00.7
NGC 7031
HH389(V 1331 Cyg)

LBN408s.jpg

24x300s L, 3x8x300 RGB, FSQ106 f3,6, ST-8300

Uwagi mile widziane ;)

Użytkownik .zombi. edytował ten post 09 styczeń 2017 - 19:05

+25

Montaż, kamera, obiektyw.

piotrem

piotrem

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 645 postów

powtórzyłbym kalibrację koloru bo prawie wszystkie małe gwiazdki są pomarańczowe ;)

moje doświadczenie z ciemnymi mgławicami mówi, że powinna być minimum godzinka na każdy kanał...

0

Montaże: AP 900
Refraktory: FSQ 106ED, SW ED 120
Newton: TS ONTC 10" + ASA 2" CC
RC: ...
Kamery: Atik 11000, Atik 460 EXm, Lodestar Autoguider
Obiektyw: Canon EF 24-105mm f/4L IS USM

.zombi.

.zombi.

Arktur

• Społeczność Astropolis
  • 1088 postów

powtórzyłbym kalibrację koloru bo prawie wszystkie małe gwiazdki są pomarańczowe ;)

moje doświadczenie z ciemnymi mgławicami mówi, że powinna być minimum godzinka na każdy kanał...

Kanału niebieskiego jest w stosunku do czerwonego 1.4 więc nie wiem co można by tu więcej zrobić - mi się wydaje że małe gwiazdki zanurzone w pyle tak mają zwłaszcza że jest tam sporo Ha - http://www.starpoint...ccd/ldn988.html?!

0

MaPa

MaPa

haba haba haba

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3696 postów

Też przychylam się do opinii że te gwiazdy  wpadają w cieple kolorki będąc w pyle. Odcień to sprawa delikatna. Aby wyrazić opinię muszę sam coś naświetlić po prostu

0

Galeria astrofotografii AstroMarcin

Loki

Loki

Kanopus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1875 postów

Genialna fota. Jedna z takich, na których nic specjalnego się nie dzieje, żaden bohater nie jest szczególnie wyróżniony, brakuje czegoś spektakularnego, a jednak - genialna, bo dopieszczona w szczegółach. Gwiazdki śliczne, ciemnotki śliczne. Chciałbym takie fotki robić. Gratulacje!

0

kjacek

kjacek

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 506 postów
Po prostu czad. Bardzo dobra praca. Wysyłaj na polski apod!
0

.zombi.

.zombi.

Arktur

• Społeczność Astropolis
  • 1088 postów

Genialna fota. Jedna z takich, na których nic specjalnego się nie dzieje, żaden bohater nie jest szczególnie wyróżniony, brakuje czegoś spektakularnego, a jednak - genialna, bo dopieszczona w szczegółach. Gwiazdki śliczne, ciemnotki śliczne. Chciałbym takie fotki robić. Gratulacje!

Dzięki Piotrze, chciałem aby fotka była na miarę zebranego materiału, bez wyciągania na siłę - gdyby było więcej materiału to "może" pojawił by się również efekt wow ;)

0

Loki

Loki

Kanopus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1875 postów

Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś. Na Twoim zdjęciu jest "wow" a nawet "WOW" choć przyznaję, że raczej dla koneserów.

Pomińmy na chwilę fakt, że astrofoto jest w ogóle trudne.

Gdy już warsztat jest opanowany to i żaden szpas strzelić jakiś bijący w oczy obiekt. Jest ich trochę na niebie i wciąż oglądamy te same fotki, lepiej lub gorzej podane. 

Ty zrobiłeś coś niespektakularnego w absolutnie spektakularny sposób, ale docenią to tylko Ci, którzy próbowali swoich sił na ciemnotkach i gęstych polach gwiazdowych. Obydwa elementy są na tym zdjęciu tak podane, że palce lizać. Z klasą i wyczuciem.

0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zombi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników