Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Takahashi oficjalnie w Polsce

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18387 postów

Jeżeli ceny będą porównywalne, lub lepsze to wiadoma sprawa. Support, serwis, doradztwo to wartość dodana która zwiększa atrakcyjność. Trzymam kciuki, żeby było taniej niż z uk.  :dobrze:

PS. UK FSQ85 ota only 13770 (5,1 funt) więc podobnie. Wybrałbym u Ciebie.

Seb

Wyjściowo jest podobnie, bo pamiętaj, że UK ma VAT20%, więc nasze Państwo z zasady nas tnie na tym podatku, a różnica jest 3% (do DE nawet 4%). Do tego funt jest rekordowo niski (nie wiem, czy na pewno mają aktualne ceny, bo przecież dla nich w zakupie też zdrożał przez to).

0

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

Sebastianus

Sebastianus

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 481 postów

więc nasze Państwo z zasady nas tnie na tym podatku, 

Nie tylko na tym. Fakt nie wiem czy ceny aktualne, choć akurat z uk teraz się opłaca. Wczoraj np.pisałem do Astromarketu (ulubiony sklepik) w Belgii czy zrobią mi cenę za kamerę taką jak w MA, to się za głowę złapali, że oni drożej w hurcie płacą.

Sebastian

0

Setup 1: CG5-GT, TS APO ED50, ZWO ASI 120MM (Neximage 5)

Setup 2: Losmandy GM8 Gemini 2 , Celestron SCT 8", Baader Steeltrack, ZWO ASI 120MM (Neximage 5)

milosz

milosz

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 757 postów
Tak z czystej kobiecej ciekawości - czy Takahashi ma złote kable szeregowe/do guidingu po 130 euro za sztuke? Gdzie jest haczyk?

milosz
0

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18387 postów

Tak z czystej kobiecej ciekawości - czy Takahashi ma złote kable szeregowe/do guidingu po 130 euro za sztuke? Gdzie jest haczyk?

milosz

Obawiam się, że nie. Szczerze - to nigdy nie rozumiałem polityki kablowej firm astro. To samo w FLI - kawałek krótkiego kabla USB do huba kosztuje fortunę. Ten sam kabel kupiony gdzie indziej - parę dolców.

0

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

MateuszW

MateuszW

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 4528 postów

Obawiam się, że nie. Szczerze - to nigdy nie rozumiałem polityki kablowej firm astro. To samo w FLI - kawałek krótkiego kabla USB do huba kosztuje fortunę. Ten sam kabel kupiony gdzie indziej - parę dolców.

Jeśli by to były kable silikonowe ze specjalnymi, wytrzymałymi wtyczkami, to jeszcze można przeboleć. Ale jak to kable takiej samej jakości, co "klasyczne", to już tylko płacenie za markę.

0

SW CFP 200/800, NEQ6 Pro SynScan, Atik 383L+, PG Chameleon3, MPCC Mk3, IDAS LPS P2, Nagler 26, 9, 3.5mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon Action VII 12x50 CF

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

krzysiek.p

krzysiek.p

Regulus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPip
  • 126 postów

Przy okazji, z tą marką wiąże się bardzo sentymentalna podróż - moja z Andrzejem (Łysy). Ależ to były czasy. Andrzej kupował wtedy swój zestaw, a ja mu towarzyszyłem. Najpierw pomylił miejsce rezydencji przedstawiciela we Francji - polecieliśmy do Paryża samolotem. Okazało się, że Colmar jest tak daleko od Paryża, że nie ma sensu tam jechać. Spędziliśmy mega fajny weekend w Paryżu - zakupy odpuściliśmy. Potem pojechaliśmy już samochodem z PL do Colmar - i też było fajnie :) Nie mogę znaleźć zdjęć, ale jakiś wątek z tej historii się ostał.

http://astropolis.pl...francja-colmar/

To było w maju 2004 roku. Chryste Panie :) Trochę dawno. 

Pamiętam Waszą relację :-)

Ależ to musiały być emocje ...kontakt ``z taaakim sprzętem`` w tamtych czasach.

Foto  Andrzeja przytulającego się do któregoś z teleskopów ( Mewlon ? ) 

Pozdrawiam ! 

0

Swarovski 8x30 slc, Kronos 20x60, Fujinon 16x70

Takahashi FS-60CB, Meade PL 26, X-Cel LX 18, TV DeLite 7, TS HR 3.2,  WO 90*1.25 99%

Manfrotto 055 XPROB / 701HDV

Sony Nex-F3, Fujian 35/1.7, Lomo T43 40/4, Helios 58/2, Jupiter 21M 200/4, MTO 11ca

krispogorzelski@gmail.com

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18387 postów

Pamiętam Waszą relację :-)

Ależ to musiały być emocje ...kontakt ``z taaakim sprzętem`` w tamtych czasach.

Foto  Andrzeja przytulającego się do któregoś z teleskopów ( Mewlon ? ) 

Pozdrawiam ! 

To prawda. Emocje były ogromne. 

0

AstroKingS.png

zdzichu

zdzichu

Alnitak

• Astroamator
  • PipPip
  • 54 postów

... oficjalnie Takahashi dołączyło do firm, których jestem przedstawicielem (ASA, ATIK, QSI, Astrotrac, iOptron, TS, OOUK, ZWO, FLI, Moravian, Astrolumina, APM, Lunt i 20+ innych).

Czy to oznacza, że jak Ci podam model teleskopu TS to będę go mógł zamówić u Ciebie zamiast w teleskop-express czy astroshop?

Użytkownik zdzichu edytował ten post 12 styczeń 2017 - 00:09

0

wessel

wessel

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 8623 postów

Kable do Takahashi od lat dorabiam sam, za parę złotych na superkomponentach. Polityka Takahashi i podobnych jest nastawiona na US, gdzie jak nie kupisz w sklepie kabelka to jesteś totalnie bezradny.

Użytkownik wessel edytował ten post 12 styczeń 2017 - 20:33

0
Czystego nieba!
Moja strona : http://www.astrofun.pl

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18387 postów

Czy to oznacza, że jak Ci podam model teleskopu TS to będę go mógł zamówić u Ciebie zamiast w teleskop-express czy astroshop?

Tak.

0

AstroKingS.png

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18387 postów

Mała promocja dla tych, którzy chcą się dopisać do jutrzejszego zamówienia: każdy, kto zamówi sprzęt dzisiaj do 24:00 dostanie 5% rabatu na teleskop i akcesoria. 

https://docs.google....dit?usp=sharing

0

AstroKingS.png

wessel

wessel

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 8623 postów

pw

+1
Post rekomendują: Adam_Jesion,
Czystego nieba!

wessel

wessel

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 8623 postów

Tu też będzie taki ładny zielony bannerek ZAKUPY GRUPOWE :D ?

0
Czystego nieba!

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18387 postów

Tu też będzie taki ładny zielony bannerek ZAKUPY GRUPOWE :D ?

Na razie Takahashi nie jest zainteresowane. Myślę, że wynika to z faktu małej wiary, że da się sprzedać 10 montaży Takahashi ;) Ale nie poddaję się, bo faktycznie fajnie by było coś takiego zrobić. Z drugiej strony sam mam problem z wiarą, że uda się sprzedać chociaż 5 sztuk jakiegoś konkretnego APO (nawet FS60).

0

AstroKingS.png

krzysiek.p

krzysiek.p

Regulus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPip
  • 126 postów

Witam , 

Takahashi dziś dotarło :-) 

Cała transakcja przebiegła w totalnej harmonii. 

Dzięki Adam !

O ile na zdjęciach Takahashi wygląda na produkt dobrej jakości, to na żywo powala wykonaniem ;-)  !

Takahashi FS-60CB OTA

Załączone miniatury

• T1.JPG
  • T2.JPG
  • T3.JPG
  • T4.JPG
  • T5.JPG
  • T6.JPG
  • T7.JPG
  • T8.JPG
  • T9.JPG
  • T10.JPG

+2
Post rekomendują: napoleon, .michaś,

Swarovski 8x30 slc, Kronos 20x60, Fujinon 16x70

Takahashi FS-60CB, Meade PL 26, X-Cel LX 18, TV DeLite 7, TS HR 3.2,  WO 90*1.25 99%

Manfrotto 055 XPROB / 701HDV

Sony Nex-F3, Fujian 35/1.7, Lomo T43 40/4, Helios 58/2, Jupiter 21M 200/4, MTO 11ca

krispogorzelski@gmail.com

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Takahashi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników