Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Takahashi oficjalnie w Polsce

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18376 postów

Muszę przyznać, że dostarczanie sprzętu Takahashi pasjonatom to bardzo przyjemne doświadczenie. Wczoraj i dzisiaj sprzęt dotarł do wszystkich zamawiających w pierwszej partii i prawie wszyscy skontaktowali się żeby przekazać, że sprzęt wygląda fantastycznie. Siła tej marki jest po prostu kosmiczna.

Jeszcze chwila i sam coś sobie kupię ;)

0

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

wessel

wessel

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 8621 postów
Pierwszy kontakt z Takahashi to jest zawsze szok - niby refraktor czy montaż jak inne, powiem nawet źe wygląd co nieco myszką trąci - ale jak weźmie się to do ręki, pomaca, popatrzy na gwinty, materiały, wykończenie to już niczego innego się nie kupi. Ja pierwszego Taka FSQ 106 N kupilem bodajże w 2010? Potem montaz EM-11, zamiana na EM200, potem EM-10 , Mewlon a teraz EM-11 pachnący świeżością. Zawsze było warto, ani razu się nie zawiodłem. A teraz mamy to z gwarancją w Polsce. I dobrze Adam że się zdecydowałeś choć jak wiesz nie będzie łatwo....
+1
Post rekomendują: napoleon,
Czystego nieba!
Moja strona : http://www.astrofun.pl

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18376 postów

A jak twój nowy nabytek? Działa? ;)

0

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

Borowy Misiek

Borowy Misiek

Regulus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPip
  • 135 postów

Obawiam się, że nie. Szczerze - to nigdy nie rozumiałem polityki kablowej firm astro. To samo w FLI - kawałek krótkiego kabla USB do huba kosztuje fortunę. Ten sam kabel kupiony gdzie indziej - parę dolców.

Sprawa jest banalna, marki premium w mojej branży działają tak: skoro na cały swój asortyment finalna marża wynosi przykładowo 300% to na oferowane zewnętrzne dodatki marża wynosi tyle samo. Na zaproszenia objechałem pół świata po różnych producentach i fabrykach RTV i zawsze jest to samo. Tylko wschodzące marki mają "wschodzące" ceny ..... do czasu zdobycia pozycji na rynku.

Przykład, jakiś czas temu byłem w fabryce RTV producenta z niższej półki, miejscowość Metz (Francja). W tej fabryce szła produkcja większości znanych zacnych marek..... Ten sam produkt w zależności od marki miał różną cenę, widełki ponad 50% !! . Różnice w produkcie to lekko zmieniona obudowa i sterowanie.

Jestem przekonany, że podobnie mechanizm działa w większości branż w tym też astro.

0

Esprit 100 APO / ASI 1600MM Cool / HEQ5 Pro - mod

Moje astrofotki: www.astrobin.com/users/Elay/

wessel

wessel

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 8621 postów

A jak twój nowy nabytek? Działa? ;)

No jasne źe działa. Testy w polu najpewniej w piątek, bo ma być pogoda. Zresztą co tu testować ? Takahashi? :D chyba że ile można na nim powiesić na maxa...
0
Czystego nieba!
Moja strona : http://www.astrofun.pl

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Takahashi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników