Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Takahashi oficjalnie w Polsce

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

Adam_Jesion

Adam_Jesion

Założyciel Astropolis

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18049 postów

Muszę przyznać, że dostarczanie sprzętu Takahashi pasjonatom to bardzo przyjemne doświadczenie. Wczoraj i dzisiaj sprzęt dotarł do wszystkich zamawiających w pierwszej partii i prawie wszyscy skontaktowali się żeby przekazać, że sprzęt wygląda fantastycznie. Siła tej marki jest po prostu kosmiczna.

Jeszcze chwila i sam coś sobie kupię ;)

0

Adam Jesionkiewicz

Reanimowałem bloga: Blog Jesiona o astrofotografii

wessel

wessel

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 8349 postów
Pierwszy kontakt z Takahashi to jest zawsze szok - niby refraktor czy montaż jak inne, powiem nawet źe wygląd co nieco myszką trąci - ale jak weźmie się to do ręki, pomaca, popatrzy na gwinty, materiały, wykończenie to już niczego innego się nie kupi. Ja pierwszego Taka FSQ 106 N kupilem bodajże w 2010? Potem montaz EM-11, zamiana na EM200, potem EM-10 , Mewlon a teraz EM-11 pachnący świeżością. Zawsze było warto, ani razu się nie zawiodłem. A teraz mamy to z gwarancją w Polsce. I dobrze Adam że się zdecydowałeś choć jak wiesz nie będzie łatwo....
+1
Post rekomendują: napoleon,
Czystego nieba!
Moja strona : http://www.astrofun.pl

Adam_Jesion

Adam_Jesion

Założyciel Astropolis

• Administrator
  • 18049 postów

A jak twój nowy nabytek? Działa? ;)

0

Adam Jesionkiewicz

Reanimowałem bloga: Blog Jesiona o astrofotografii

Borowy Misiek

Borowy Misiek

Regulus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPip
  • 129 postów

Obawiam się, że nie. Szczerze - to nigdy nie rozumiałem polityki kablowej firm astro. To samo w FLI - kawałek krótkiego kabla USB do huba kosztuje fortunę. Ten sam kabel kupiony gdzie indziej - parę dolców.

Sprawa jest banalna, marki premium w mojej branży działają tak: skoro na cały swój asortyment finalna marża wynosi przykładowo 300% to na oferowane zewnętrzne dodatki marża wynosi tyle samo. Na zaproszenia objechałem pół świata po różnych producentach i fabrykach RTV i zawsze jest to samo. Tylko wschodzące marki mają "wschodzące" ceny ..... do czasu zdobycia pozycji na rynku.

Przykład, jakiś czas temu byłem w fabryce RTV producenta z niższej półki, miejscowość Metz (Francja). W tej fabryce szła produkcja większości znanych zacnych marek..... Ten sam produkt w zależności od marki miał różną cenę, widełki ponad 50% !! . Różnice w produkcie to lekko zmieniona obudowa i sterowanie.

Jestem przekonany, że podobnie mechanizm działa w większości branż w tym też astro.

0

Esprit 100 APO / ASI 1600MM Cool / HEQ5 Pro - mod

Dobson GSO 10"

Moje astrofotki: www.astrobin.com/users/Elay/

wessel

wessel

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 8349 postów

A jak twój nowy nabytek? Działa? ;)

No jasne źe działa. Testy w polu najpewniej w piątek, bo ma być pogoda. Zresztą co tu testować ? Takahashi? :D chyba że ile można na nim powiesić na maxa...
0
Czystego nieba!
Moja strona : http://www.astrofun.pl

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Takahashi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników