Skocz do zawartości

Zakup grupowy w ZWO - ASI


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

to o mnie mówił LibMar, również chce dołączyć do zamówienia.
Interesują mnie następujące przedmioty:
ASI 178 MM-C

EFWmini

zestaw filtrów LRGB

EOS-T2 adapter.

Pozdrawiam,

Robert

 

EDIT: 15.01:
proszę o usunięcie adaptera z zestawu jeżeli jest to możliwe.
Dziękuję i pozdrawiam
Robert

Edytowane przez Nowik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

to o mnie mówił LibMar, również chce dołączyć do zamówienia.

Interesują mnie następujące przedmioty:

ASI 178 MM-C

EFWmini

zestaw filtrów LRGB

EOS-T2 adapter.

Pozdrawiam,

Robert

tak się nie rozpędzaj , policz najpierw backfocus takiego zestawu. niestety bez istotnych przeróbek nie da się zejść do 44mm

17,5 +19+10( ale sądzę ,że ma więcej .) Mam obydwie przejściówki t2-eos produkcji zwo zarówno regulowaną jak i do asi1600 i niestety trzeba zamówić przejściówkę ok 6 mm w astrokraku (jeszcze nie pytałem).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się nie rozpędzaj , policz najpierw backfocus takiego zestawu. niestety bez istotnych przeróbek nie da się zejść do 44mm

17,5 +19+10( ale sądzę ,że ma więcej .) Mam obydwie przejściówki t2-eos produkcji zwo zarówno regulowaną jak i do asi1600 i niestety trzeba zamówić przejściówkę ok 6 mm w astrokraku (jeszcze nie pytałem).

 

W zasadzie to nie planowałem z kołem spinać od razu, ale dziękuję za zwrócenie uwagi, bo to ograniczyłoby możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się nie rozpędzaj , policz najpierw backfocus takiego zestawu. niestety bez istotnych przeróbek nie da się zejść do 44mm

17,5 +19+10( ale sądzę ,że ma więcej .) Mam obydwie przejściówki t2-eos produkcji zwo zarówno regulowaną jak i do asi1600 i niestety trzeba zamówić przejściówkę ok 6 mm w astrokraku (jeszcze nie pytałem).

 

Przez chwilę pomyślałem, że w 178 można tak samo skrócić backfocus jak w 1600. Ale niestety nie :( (tam można zejść do 6,5 mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DZIEŃ DOBRY !

Pisałem w poście do nieaktualnego tematu:

Zastanawiam się nad kupnem mojej pierwszej kamerki. Wykonałem kilka fotek Nikonem D3300 i teraz myślę o avikowaniu i pożądnych fotkach Księżyca, planet, jasnych DS-ach, ew. jasne komety . Pomyślałem o - Kamera astronomiczna ASI 120MM-S (mono), ale to kamera bez chłodzenia i czy cena będzie lepsza w dolarach niż astroshop.pl - zł 1.150,00z VAT ?

Czarek

 

komety z tej kamerki będzie trudno, tak jak i DS'y, dobrym pomysłem byłoby dorobienie do niej chłodzenia np Peltierem :) ta kamerka będzie słabsza w temacie DSO i komet od D3300, chyba że ją porządnie zmodyfikujesz pod chłodzenie. Pozatym, matryca będzie maleńka, więc nie jestem pewiem czy kometki ci się zmieszczą z warkoczem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komety z tej kamerki będzie trudno, tak jak i DS'y, dobrym pomysłem byłoby dorobienie do niej chłodzenia np Peltierem :) ta kamerka będzie słabsza w temacie DSO i komet od D3300, chyba że ją porządnie zmodyfikujesz pod chłodzenie. Pozatym, matryca będzie maleńka, więc nie jestem pewiem czy kometki ci się zmieszczą z warkoczem :)

DZIEŃ DOBRY !

Czy minimum to - ZWO Aparat fotograficzny ASI 224 MC Color - cena w astroshop.pl zł 1.470,00 PLN. ale to kamera bez chłodzenia i czy cena będzie lepsza w dolarach ?

Czarek

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DZIEŃ DOBRY !

Czy minimum to - ZWO Aparat fotograficzny ASI 224 MC Color - cena w astroshop.pl zł 1.470,00 PLN. ale to kamera bez chłodzenia i czy cena będzie lepsza w dolarach ?

Czarek

 

Wg tego co pisał Adam Jesion:

 

"Cenę obliczamy tak, że mnożymy ją przez 1,045 (cło) i potem 1,23 (VAT). Dojdzie jakiś koszt przesyłki, ale rozłoży się na wszystkich, więc będzie symboliczny. Przy 10 sztukach powinniśmy zejść o 8, może nawet 10%."

 

Cena tej kamery na stronie producenta to 299 USD.

 

299 * 1,045 * 1,23 * 4,12 (zmienny kurs USD) * 0,92 (rabat 8%) = 1456 PLN plus symboliczny koszt przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim namyśle - chciałbym dołączyć do akcji i jestem zdecydowany na: 1600MM-C. Czyli chłodzona, monochromatyczna 1600: https://astronomy-imaging-camera.com/products/usb-3-0/asi1600mm-cool/

 

Adam, jaki będzie mniej-więcej czas realizacji, dostawy do PL kamer?

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim namyśle - chciałbym dołączyć do akcji i jestem zdecydowany na: 1600MM-C. Czyli chłodzona, monochromatyczna 1600: https://astronomy-imaging-camera.com/products/usb-3-0/asi1600mm-cool/

 

Adam, jaki będzie mniej-więcej czas realizacji, dostawy do PL kamer?

 

Jak wszystko mają na stocku (a do tej pory mieli), to przesyłka od nich do mnie idzie 3-4 dni po zaksięgowaniu kasy (u nich).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzmy wstępnie ile kamer do tej pory zostało zamówionych. Gdybym kogoś pominął, proszę o sprostowanie. Znakiem zapytania zaznaczyłem osoby, które się jeszcze wahają (tak przynajmniej wywnioskowałem z postów):

 

- plesniak,

- Łukasz K,

- Jacek-D,

- BlackPitchPL ?,

- Czafi ?,

- Pablo M,

- Zbyt ?,

- Jagho,

- Nowik,

- karolmasztalerza ?

- Krzysiek Gaudy

 

Wychodzi mi zatem 7 potwierdzonych kamer oraz 4 niepotwierdzone. Może uda się uzbierać te 10 pewnych sztuk do piątku.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzmy wstępnie ile kamer do tej pory zostało zamówionych. Gdybym kogoś pominął, proszę o sprostowanie. Znakiem zapytania zaznaczyłem osoby, które się jeszcze wahają (tak przynajmniej wywnioskowałem z postów):

 

- plesniak,

- Łukasz K,

- Jacek-D,

- BlackPitchPL ?,

- Czafi ?,

- Pablo M,

- Zbyt ?,

- Jagho,

- Nowik,

- karolmasztalerza ?

- Krzysiek Gaudy

 

Wychodzi mi zatem 7 potwierdzonych kamer oraz 4 niepotwierdzone. Może uda się uzbierać te 10 pewnych sztuk do piątku.

DZIEŃ DOBRY !

Obecnie z żalem, ale muszę zrezygnować i jeszcze poczekać. Może już niedługo uda się wybrać coś z wyższej półki. Mam nadzieję, że to nie ostatnia akcja.

 

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.