Skocz do zawartości

6 godzin z życia terminatora;)


DarX86

Rekomendowane odpowiedzi

"Sześć godzin z życia terminatora"... no i twojego też. :-) Szacunek za wytrwałość i poświęcenie. Pięknie widać przemieszczanie się cieni. Chciałoby się dodać: szkoda, że tak krótko trwa ten filmik. Gratulacje za pomysł i realizację.

Edytowane przez Loxley
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 6 godzin ruszyło cieniami nie za dużo, gdzyż doba tam trwa około 28 dni.

http://pl.globalquiz.org/pytanie/jak-dlugo-trwa-jeden-dzien-na-ksiezycu/

 

Niemniej widać wyraźnie - gratuluję.

To tak jakby na Ziemi minęło ??? godzin (w sensie zmiany kąta świecenia słońca i ruchu krawędzi cieni).


zróbmy to z proporcji

6 / (28*24) = x / 24

zatem

x = 6/28 = 13 minut ZALEDWIE

Nie mogło wyjść inaczej ... w piątek 13-tego :)

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo dłużej nie, teraz gdy Księżyc wysoko po niebie wędruje to myślę że maks mógłbym dołożyć 2-3 godzinki. Nagrywałem 09.01, zacząłem o 17, mogłem z pół godz wcześniej zacząć bo wtedy zza domu się już wyłonił. Skończyłem kilka minut po 23, a można było przynajmniej 1,5h dołożyć :) Jednak wiadomo że im niżej będzie tym jakość avików też w dół leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wierzę, ImPPG też? :icon_twisted: Wypróbuj funkcję Narzędzia/Wyrównaj sekwencję obrazów.

 

Dopiero dziś znalazłem czas by sprawdzić, no i.... działa świetnie! Jak ja mogłem zapomnieć o tym programiku:( takim oto sposobem zmarnowałem 2 godz na ręczną alignację. Dzięki za przypomnienie, teraz to już więcej jak pewne, że kiedyś będzie ponowne podejście do tego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko na marginiesie, bo pisaliście o tym że mamy za mało czasu na obserwacje: a co gdyby zrobić to międzynarodowo? właśnie tak jak postąpiłem (głupi ja wybrałem krater zdala od równika gdzie zmiana jest powolniejsza) ale zebrałem ponad 10h materiału w sumie z dwóch teleskopów, teraz tylko czekam na przesyłkę z dyskiem: tej ilości danych nie da się przesłać przez internet :D :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robię to sam, bo skąd mam mieć info? robiłem wraz z Virginią, USA, także może nam przeszkodzić......paralaksa! ciągłość była prawie zapewniona, oprócz 20min przerwy kiedy oficjalnie stwierdziłem że jest mi już za zimno, wracam do chaty na kakao :D (dostałem niezły opiernicz że oni w USA jeszcze nie są gotowi i nie mogą a ja już w chacie, ale nic, podejrzewam że mediana z dwóch klatek zapełni te 20min :P )

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.