Skocz do zawartości

TS Optics 6" f/4 Imaging Newtonian telescope


Lukasz_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno podczas akcji Black Fridey spełniłem jedno ze swoich marzeń i kupiłem refraktor TS PHOTOLINE 80, więc do sprzedania mam mój dotychczasowy wyjazdowy sprzęt do obserwacji wizualnych i fotografowania obiektów układu słonecznego.

 

Teleskop używałem podczas wyjazdów lub pieszych wycieczek. Jak na zwierciadlany sprzęt, jest lekki i zgrabny, ma szybkie światło i w porównaniu z refraktorami APO jest tani, przy zachowaniu dobrej jakości uzyskanego obrazu. Posiada w standardzie doby szukacz oraz solidny wyciąg. Chyba najmocniejszy jaki montowany był w reflektorach GSO. Bez problemów wrzucałem go do 30 litrowego plecaka razem ze statywem fotograficznym. Do teleskopu mam filtr z folią 5nd, dovadail (nie był w komplecie) oraz przedłużkę 30 mm 2 cale.

 

Teleskop jest w dobrym stanie, ma zwykłe otarcia oraz lekko wgniecioną blachę obok szukacza. Kiedyś włożyłem go do plecaka razem z zamontowanym szukaczem i wgniotłem blachę. Nie jest to mocno szpecące i widoczne na zdjęciach, ale piszę o tym. Zwierciadło nie było myte i jest lekko zakurzone. Polecam odbiór osobisty w okolicy Bydgoszczy lub Katowic (często bywam w delegacji w tym mieście), można też umówić się gdzieś w Polsce i podzielić kilometry. Ewentualnie mogę wysłać paczkę bo mam oryginalny karton.

 

Link do sklepu gdzie kupiłem teleskop:

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4762_GSO-6--Imaging-Newtonian---6--f-4---2--Monorail-focuser.html

 

 

Załączam zdjęcia samego teleskopu oraz to co udało mi się ostatnio zarejestrować za jego pomocą. Cena jaką proponuję za teleskop, filtry słoneczny i przedłużkę to 800,00 złotych.

 

DSC_2649.JPG

20170107_145339.jpg

20170107_145154.jpg

20170107_145129.jpg

20170107_145102.jpg

TS6 014.JPG

sun_2015-03-20_10-23.jpg

moon.jpg

IMG_9510.JPG

 

 

Dokupiłem do niego dwucalowy korektor komy TS, oraz specjalną wersję Off-Axis Guider dla aparatu EOS. Musiałem dać do skrócenia gwinty, aby zmniejszyć dystans pomiędzy korektorem, off-Axis Guiderem i mocowaniem lustrzanki, ale efekt końcowy jest świetny, wszystko pasuje znakomicie.

 

Linki do sklepu:

 

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p3822_TS-Optics-Optics-2--Newtonian-Telescope-Coma-Corrector-from-f-4.html

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p1188_TS-Optics-Off-Axis-Guider-for-EOS-Cameras----length-only-9-mm.html

 

 

Cena za korektor i off-axis guider to 750,00 złotych.

 

20170116_200059.jpg

20170116_200135.jpg

20170116_200215.jpg

20170116_200249.jpg

 

 

Pozdrawiam,

 

Łukasz

 

 

 

Edytowane przez Lukasz_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.