Skocz do zawartości

Access Point i Team Viewer12


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wszystkich którzy obsługują swój sprzęt poprzez zdalny pulpit Team Viewer 12 i Access Point. Ostatnio zainstalowałem sobie na obserwatorium Access Pointa WA7210N i zdalny pulpit na laptopie który jest w obserwatorium oraz w domu. mam zasięg 4 kreski dzieli mnie tylko ściana nośna domu i odległość jakieś 20 m. Można powiedzieć ze wszystko jest ok poza jednym wyjątkiem który to mnie drażni. Często traci się łącze zdalnego pulpitu Team Viewer 12. Ma ktoś jakiś pomysł na to aby to wszystko dobrze działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam VNC, jeżeli wszystko będzie w obrębie jednej sieci.

Ja mam go również na tablecie w dwóch profilach: pierwszy sterowanie z wymogiem podawania kazdorazowo hasła, drugi jedynie podgląd czy wszystko działa ok i żeby ewentualnie nic nie przestawić; bez hasla.

 

Jeszcze uscislajac.

Na kompie przy teelskopie potrzeba serwer, a na domowym jedynie klienta.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zabezpieczenia nie mają zbytnio związku z zasięgiem.

Być może nie mają. Piszę w oparciu o własne doświadczenie. Ja mam AP WA5210g i przy bliskiej odległości i braku przeszkód było ok. W momencie gdy na drodze stanęła ściana. Wystąpił problem z łączeniem się AP. Laptop widział AP zasięg był dobry ale nie mógł się połączyć. Po zianie sposobu zabezpieczeń problem znikł i bez problemy łączyłem się przez dwa stropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili używam dwóch WA 5210g i z garażu przez 2 ściany w tym jedna z tablicą energetyczną mam dwie kreski zasięgu i nie zrywa mi połączenia. Będę się upierał - to sprawa konfuguracji.

Antoni, a jak łączysz się po Wifi z obserwatorium to kabel od internetu odłączasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich którzy obsługują swój sprzęt poprzez zdalny pulpit Team Viewer 12 i Access Point. Ostatnio zainstalowałem sobie na obserwatorium Access Pointa WA7210N i zdalny pulpit na laptopie który jest w obserwatorium oraz w domu. mam zasięg 4 kreski dzieli mnie tylko ściana nośna domu i odległość jakieś 20 m. Można powiedzieć ze wszystko jest ok poza jednym wyjątkiem który to mnie drażni. Często traci się łącze zdalnego pulpitu Team Viewer 12. Ma ktoś jakiś pomysł na to aby to wszystko dobrze działało.

Zmień kanał dla sieci wifi w routerze.

Miałem to samo i problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili używam dwóch WA 5210g i z garażu przez 2 ściany w tym jedna z tablicą energetyczną mam dwie kreski zasięgu i nie zrywa mi połączenia. Będę się upierał - to sprawa konfuguracji.

Antoni, a jak łączysz się po Wifi z obserwatorium to kabel od internetu odłączony.

 

 

Laptop z którym łączę się z obserwatorium ma połączenie z siecią od access pointa internet jest odłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.