Skocz do zawartości

Zdalne resetowanie USB


Zywis

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobimy tak - w najbliższym czasie zrobię prototyp urządzenia i jeśli ktoś będzie chciał zostać beta-testerem, to podeślę mu i będzie mógł testować ze swoim zawieszającym się sprzętem :)

 

EDIT: Może powinienem napisać - jeśli ktoś odważy się być beta-testerem :D

Edytowane przez sidiouss
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yepkit, którego podlinkował gustek, robi dokładnie taką magię. Można włączać/wyłączać poszczególne porty. Na większą skalę robią to samo huby cambrionix (http://www.cambrionix.com/products/). Są nie do zajechania, ale cena też jest odpowiednia.

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Urządzenie już skonstruowane i polutowane, w tym tygodniu postaram się napisać program do mikrokontrolera i na PC :)

 

Resetować będzie można 2 porty USB niezależnie od siebie :)

Taka uwaga na przyszłość - unikaj jak ognia tych wszystkich USB mini i mikro - to nigdy nie będzie porządne. Tylko duże A i B! Co krok się o tym boleśnie przekonuję, dlatego w swoich urządzeniach nigdy nie stosuję tych złącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem pechowcem, ale mi co chwila coś na mini/mikro nie działało. Czasem winny był kabel, który źle "współgrał" ze złączami, a czasem nawet dobry kabel lubił stracić kontakt. Zazdroszczę Ci szczęścia do mini :)

 

Ale zapomniałem o najważniejszym - gratulacje zbudowania urządzenia :) No i czekamy na wrażenia testera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na szybko program do mikrokontrolera i przeprowadziłem małe testy :)

 

Bez żadnego problemu mogłem włączać/wyłączać/resetować (reset 5sek) urządzenia takie jak: pendrive, mysz/klawiatura, drukarka, telefon. Żadnych błędów od strony systemu operacyjnego, skoków napięcia itp. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wprowadzić parę poprawek/ulepszeń na schemacie + zmienić złącza na Wasze upragnione USB B ( :D ), do tego muszę napisać program z GUI dla użytkownika końcowego, więc zakładam, że jeszcze potrzebuję z tydzień czasu pracy :) Do tego mam teraz sesję i do sprawdzenia około 200 sprawozdań od studentów, więc mogę mieć drobny poślizg w pracach nad układem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego mam teraz sesję i do sprawdzenia około 200 sprawozdań od studentów, więc mogę mieć drobny poślizg w pracach nad układem :)

Ha ha, jesteśmy po dwóch stronach "barykady" :) Ja też mam sesję, ale objawia się to koniecznością nauki na egzaminy, a nie sprawdzaniem prac :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości, czego uczysz? :) Ja studiuję informatykę.

 

Offtop nam tu się robi i zaraz moderator nas tu do porządku przywoła :D Ale może jeszcze ten raz wybaczy ;) Jestem doktorantem, więc można powiedzieć, że uczę tego co mi dadzą w danym semestrze :D W sem. zimowym prowadziłem "Sensory i przetworniki elektryczne", a w letnim będę prowadzić "Systemy wbudowane" :) Tak czy siak, wszystko związane z elektroniką ;) Poza tym pracuję jako elektronik konstruktor. No i w "wolnym czasie", pomiędzy 3cią a 6tą rano mogę wyskoczyć z teleskopem za miasto :D

Edytowane przez sidiouss
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do grona zainteresowanych tym urządzeniem! :-)

 

 

To kiedy można dostać do testów i ile kosztuje wersja finalna?

Chciałem rozeznać się w temacie i zapytać czy ktoś oprócz użytkowników Predi i Zywis jest zainteresowanych kupnem gotowego urządzenia? Bo nie wiem na ile mam się ewentualnie przygotować :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.