Skocz do zawartości

Fujinon 10x70 FMTR-SX


adam_bie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zdecydowałem się rozstać z moją Fuji 10x70, jedynie z powodu poszukiwania mniejszego sprzętu który będę mógł zabierać tak 'przy okazji'.

 

Lorneta w pełni sprawna, szkła czyste, bez rys, daje wspaniałe obrazy. Dla purystów zaznaczę że w jednym z obiektywów wewnątrz widać jeden malutki pyłek, ja nic więcej się nie dopatrzyłem.

 

Ogumowanie jest uszkodzone w dwóch miejscach, prawdopodobnie od jakiegoś dziwnego mocowania (?), nie wiem taką ją już kupiłem. Uszkodzone jedynie ogumowanie, nie jest jednak przerwane także nic nie wnika pod nie. Zrobiłem zdjęcia pokazujące co i jak.

 

W komplecie futerał Fujinon, dekle na obiektywy (na okulary nie ma), zaślepka gwintu mocowania do statywu, pasek Fujinon, wspaniałe widoki nocnego nieba gratis.

 

Na jednym ze zdjęć widać L adapter - ten zostaję u mnie. W zamian dam inny, metalowy ale muszę go znaleźć.

 

Lornetka ma wspaniały 20mm ER, potężne soczewki okularowe. Unikalna cecha to konstrukcja okularów pasująca akurat do filtrów 1,25''. Można bezpiecznie wcisnąć filtry w okulary, nie ma możliwości porysowania soczewek (jest gumowy pierścień), ale filtry siedzą pewnie. Widoki Kalifornii lub Serca i Duszy zrywają kapcie z nóg (przynajmniej mi).

 

zdjęcia tu: https://drive.google.com/drive/folders/0B5295BQRm3ygcWV2YzFDOTJnVzA?usp=sharing

 

Cena: jedyne 1800zł, wysyłka w cenie :).

 

/Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś męczyło pytanie jak poznać czy to MT czy FMT:
Oznaczenia pojawiły dopiero pod koniec produkcji, moja nie ma żadnych.
Mój model to FMT (z flattenerami), jedyna znana mi metoda w 10x70 żeby poznać model to porównanie wielkości soczewek od strony oka. W MT są znacznie mniejsze niż w FMT, tak samo jest w nowych modelach - soczewki widać na moich zdjęciach.

 

Dodam jeszcze że teraz ten model kosztuje ponad 4000 (!), ogumowanie nowe ale optyka w środku ta sama..

Edytowane przez adam_bie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.