Skocz do zawartości

Kocham OSC :)


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

I tak sporo się złapało :) W najlepszym wypadku wyjdzie tak https://stargazerslounge.com/topic/141179-ngc3690-arp299-extremely-deep-image/Miałem taki etap, że po przesycie eMkami chciałem łapać jak najdrobniejsze Arp-y, ale potem myślę sobie tak, mam zmarnować całą noc na coś co mi wypełni 1cm ekranu? To ja już wolę łapać obiekty na cały ekran, takie które mają w sobie 50 ciekawych elementów wielkości tego jednego drobiazgu co bym miał na niego noc zmarnować, No i wróciłem do eMek ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytał o wąskie kadry, takie 1-3 gwiazdowe, do takich RS5 sprawdza się znakomicie dużo lepiej niż AS, do 1600 to DSS będzie pewnie najlepszy, ale pewności nie mam bo nie pracuje na tak dużych klatkach, czasem jak ktoś udostępnia na Forum i otwieram takie połacie, czuję się zagubiony na nich ^_^

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po 2 latach prób ^_^ przebiłem się w Eskimosie (NGC 2392) do detalu kolejnego rzędu. Dotychczas najlepsze zdjęcie wyglądało tak http://astrofotografia.republika.pl/planetary_nebulae/images/NGC2392.jpgi tak http://astrofotografia.republika.pl/planetary_nebulae/images/NGC2392-ASI224MCmod.jpg obecnie jak poniżej, skupiamy się głównie na detalu włókien twarzy (nie pióropusza) Taki rozmiar jasnej gwiazdy centralnej względem twarzy też nie prosta sprawa. Newton 305/1500 + ASI224MCmod + UHC-S

 

NGC2392-ASI224MCmod1.jpg

 

Przy bandzie granic możliwości (tworzonych przez seeing).

Zdjęcie ma około 0.1 sekundy na piksel.

Moim zdaniem wyłapałeś detale półsekundowe co oznacza, że jesteś blisko arcymistrzów latających na góry na wyspach (0.4 sekundy).

Mistrzem czekania albo ... stosujesz "optykę adaptatywną Hamala" (ręczny wybór klatek to minimum)

 

The best conditions give a seeing disk diameter of ~0.4 arcseconds and are found at high-altitude observatories on small islands such as Mauna Kea or La Palma.

Seeing is one of the biggest problems for Earth-based astronomy: while large telescopes have theoretically milli-arcsecond resolution, the real image will never be better than the average seeing disc during the observation. This can easily mean a factor of 100 between the potential and practical resolution. Starting in the 1990s, new adaptive optics have been introduced that can help correct for these effects, dramatically improving the resolution of ground based telescopes.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hamal, to chłodzenie ASI224 tyle daje?

Na 20 s nie widać amp glow.

Stosuje metodę Krzychoo226 ^_^

http://astropolis.pl/topic/43642-prbne-strzay/?p=639751

 

Przy bandzie granic możliwości (tworzonych przez seeing).

Zdjęcie ma około 0.1 sekundy na piksel.

Moim zdaniem wyłapałeś detale półsekundowe co oznacza, że jesteś blisko arcymistrzów latających na góry na wyspach (0.4 sekundy).

Mistrzem czekania albo ... stosujesz "optykę adaptatywną Hamala" (ręczny wybór klatek to minimum)

 

The best conditions give a seeing disk diameter of ~0.4 arcseconds and are found at high-altitude observatories on small islands such as Mauna Kea or La Palma.

Seeing is one of the biggest problems for Earth-based astronomy: while large telescopes have theoretically milli-arcsecond resolution, the real image will never be better than the average seeing disc during the observation. This can easily mean a factor of 100 between the potential and practical resolution. Starting in the 1990s, new adaptive optics have been introduced that can help correct for these effects, dramatically improving the resolution of ground based telescopes.

 

Pozdrawiam

Mistrzem wybierania najlepszych klatek jest RS5, nie musze tego robić ręcznie, bije On na głowę AS, to dzięki RS5 mam m.in. moje Merkury :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.