Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Astrowizja - System Nagród

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3410 postów

post-20167-0-71989900-1480628616.jpg

Witajcie,
jeszcze raz chciałem Wam podziękować za głosy oddane w drugim wątku, gdzie wyraziliście swoją opinię na temat nagród konkursu "Astrowizja". Trochę czasu zajęło mi myślenie nad tematem, ale w końcu podjąłem decyzję:

Nagrody będą w całości przeznaczone dla uczestników konkursu astrowizja - jak starczy mi energii to zajmę się pobocznym projektem, związanym z akcją charytatywną.

1. Jedną z nagród jest Voucher od firmy Teleskop-Service na kwotę 150EUR i nagroda ta przyznawana jest (abstrahując od pozostałych nagród) zwycięzcy rocznej Astrowizji.
2. Pula nagród pieniężnych będzie w całości pochodzić od darczyńców - właśnie staram się uruchomić projekt na polakpotrafi.pl, jeśli się uda to będziemy zbierać tam fundusze, jeśli się nie uda (projekt jest reklamowany jako promowanie polskiej astrofotografii) to będę to czynił we własnym zakresie - oczywiście z pełną transparentnością dla darczyńców - będę informował o postępie prac.
3. Marek_N zainspirował mnie do opracowania systemu nagradzania, na podstawie którego będzie wyłoniony zwycięzca roczny (w tym wyjątkowym przypadku edycji jest 13, bo wystartowaliśmy w grudniu), a mianowicie:

System wyboru zwycięzcy edycji rocznej opiera się na przyznawaniu punktów za zajmowanie miejsca w edycjach miesięcznych i tak:
Za zajęcie 1 miejsca - 100 punktów
Za zajęcie 2 miejsca - 40 punktów
Za zajęcie 3 miejsca - 30 punktów
Za zajęcie 4 miejsca - 20 punktów
Za zajęcie 5 miejsca - 10 punktów

Punkty zostały również przyznane uczestnikom edycji Grudniowej i Styczniowej.
Posiadacz największej ilości punktów zostaje zwycięzcą rocznej edycji "Astrowizji"

4. Podział nagród wygląda następująco:
1 miejsce - 50% zebranej puli nagród
2 miejsce - 30% zebranej puli nagród
3 miejsce - 20% zebranej puli nagród

Regulamin uzupełnię jak znajdę trochę czasu - tymczasem obowiązują powyższe zasady.

Paweł

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Strona: http://astroscapes.eu

zbyszekzz

zbyszekzz

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 348 postów

Witam.

Zastanawiam się czy między 1 miejscem a drugim nie jest zbyt duża różnica punktów.

+1
Post rekomendują: Nowok76,

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3410 postów

Nie jest, bo zwycięzca edycji nie może brać udziału w następnej (jest w jury). Chodzi o to, że osoba zajmująca 12x2 miejsce nie miała więcej punktów niż 6'cio krotny zwycięzca.

P.

+5
Post rekomendują: dziki, zbyszekzz, HAMAL, Nowok76, Kacper R.,

Pozdrawiam
Paweł Radomski

zbyszekzz

zbyszekzz

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 348 postów

Witam

Dizęki za wyjaśnienie. Też przeliczałem punkty tylko nie uwzględniłem straty "kolejki" przez zwycięzce.

0

MateuszW

MateuszW

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 4518 postów

Nie jest, bo zwycięzca edycji nie może brać udziału w następnej (jest w jury). Chodzi o to, że osoba zajmująca 12x2 miejsce nie miała więcej punktów niż 6'cio krotny zwycięzca.

P.

Dla mnie rozwiązanie z punktacją zwycięzców budziło właśnie zastrzeżenia z uwagi na tego pierwszego, który nie może brać udziału w kolejnej edycji. Ale chyba rozsądnie problem rozwiązałeś.

Choć tak sobie myślę, czy to nie takie łatanie dziur :) Bo pierwszy miał nie brać udziału po to, aby umożliwić innym zwycięstwo - żeby nie było monopolu. Przynajmniej tak to widzę. A teraz nadrabiamy jego straty, żeby to wyrównać. Choć niby osiągamy cel braku monopolu i sprawiedliwego nagradzania, więc w sumie jest ok.

0

SW CFP 200/800, NEQ6 Pro SynScan, Atik 383L+, PG Chameleon3, MPCC Mk3, IDAS LPS P2, Nagler 26, 9, 3.5mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon Action VII 12x50 CF

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3410 postów

Taka punktacja jest musem - warto atakować najwyższe pozycje :-)

Słuchajcie - Mój projekt wsparcia polskiej astrofotografii na portalu polakpotrafi.pl został ZAAKCEPTOWANY. Właśnie jestem w trakcie uzupełniania potrzebnych informacji oraz opisywania projektu i najpewniej w przyszłym tygodniu ruszy zbiórka - będę Was o tym informował na bieżąco.

+3
Post rekomendują: dziki, Darek_B, Marek_N,

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Tayson

Tayson

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 3248 postów

Zachęca do rywalizacji... 

Chociaż ja byłbym za punktacja ala F1.  Daje to większe szanse pozostałym  na rywalizację. 

Oczywiście mówimy tylko o pierwszych 5poz.

W tym systemie zwycięzcy nie odskakuja natychmiast od pozostałych i rywalizacja jest cały czas zacięta. 

Screenshot_20170212-014155.png

Użytkownik Tayson edytował ten post 12 luty 2017 - 01:45

0

main setup: SW NEQ6 PRO belt & wedge mod, SW ED80/600+DreamFocuser+SW FF+filter box+QHY8L, AstroHub

guider setup (piggyback): TS60/230+ATIK TITAN

other: Altair Astro RC6"+OAG; SW Adventurer+Canon 50Dmod

dobre checi ;-)

moje ustawenia DSS:    https://www.dropbox.com/s/tqdq85ri50w8pv7/DSS-stackwoanie.mp4?dl=0                                                                                                      

motoolo

motoolo

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 363 postów

Zachęca do rywalizacji... 

Chociaż ja byłbym za punktacja ala F1.  Daje to większe szanse pozostałym  na rywalizację. 

Oczywiście mówimy tylko o pierwszych 5poz.

W tym systemie zwycięzcy nie odskakuja natychmiast od pozostałych i rywalizacja jest cały czas zacięta. 

attachicon.gifScreenshot_20170212-014155.png

Tayson

Przy takim liczeniu punktów to ja wolę mieć zawsze 2 lub 3 miejsce a Tobie zostawię 1 miejsce (zgodnie z regulaminem co drugi miesiąc) , a i tak wygram Roczną Astrowizję. :D

+2
Post rekomendują: HAMAL, Pav1007,

SW Star Adventurer , Sonnar 135/3,5 , Meade DSI , Canon 500d , Canon 450d MOD

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3410 postów

Tomek, było to dyskutowane w tym temacie: http://astropolis.pl...-system-nagrod/

motoolo wyjaśnił dlaczego nie może być jak w F1. W F1 zwycięzca wyścigu nie traci kolejki.

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Marek_N

Marek_N

Arktur

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1033 postów

Ten pomysł z utratą kolejki przez zwycięzce jest mocno absurdalny. Organizator konkursu powinien "zaklepać" z góry 12 materiałów - najlepiej pasujących tematycznie do każdego okresu roku, żeby to potem z kolei pasowało do kalendarza.

Pav1007 - przecież po nadesłanych pracach mniej-więcej wiesz, kto sie w to bawi, a kto nie. Można napisać do tych co "sie nie bawią" czy nie udostępnili by swoich stacków i zasiedli czasowo w jury jako "gość specjalny".

No i mimo wszystko dawał bym punkty 10 osobom - dla wielu już samo zaistnienie w gronie osób punktujących będzie sporym wyróżnieniem.

Teraz już za późno ale warto by pomyśleć nad stosownymi zmianami w regulaminie w edycji 2018.

0
Taurus 270 + platforma | SW 80/400 2" + AZ4 | 20T5 | 13T6 | 8E | ES 4.7 | Lumicon UHC, OIII | AstroTrac TT320X-AG

wessel

wessel

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 8613 postów

Pomysł z utratą kolejki sprawdził się doskonale w Master of Processing, tam nawet przez dwa kwartały zwycięzca był w jury. Działało naprawdę świetnie i prace wielu kolegów miały szansę dzięki wyłączeniu tych zawsze punktujących.

0
Czystego nieba!
Moja strona : http://www.astrofun.pl

_Spirit_

_Spirit_

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 2327 postów

Pomysł z utratą kolejki sprawdził się doskonale w Master of Processing, tam nawet przez dwa kwartały zwycięzca był w jury. Działało naprawdę świetnie i prace wielu kolegów miały szansę dzięki wyłączeniu tych zawsze punktujących.

Wessel uważaj.  Sam na siebie kręcisz bata  ;)

0

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3410 postów

Marku,

po pierwsze, zwycięzca edycji miesięcznej trafia do jury i ocenia prace - w ten sposób gwarantujemy to, że za każdym razem jest inny głos w Jury i wpływa na ostateczny wynik pomimo tego "co się podoba stałym członkom jury".

Po drugie - nie fair dla uczestników jest to żeby jeden z nich obrabiał swój własny materiał. Jak wiadomo swoje obrabia się najlepiej, bo wiemy na co stać taki materiał.

Po trzecie - (jak Maciek wspomniał) - Wielu znanych mi astrofotografów nie bierze udziału w Astrowizji, mam nadzieję, że zaczną - taki system, że kolejną rudnę zwycięzca pauzuje daje szanse innym astrofotografom na zwycięstwo.

Po czwarte - ideą Astrowizji jest nauka obróbki RÓŻNEGO materiału - ta forma to umożliwia, bo raz pojawi się materiał świetny a raz słabszy (np z DSLR) - ale wymusi to na uczestnikach podejście do różnej jakości zdjęć. (co ma decydować o tym, że jedna osoba udostępni swój materiał a druga nie....)

Po piąte - punktować będzie 5 miejsc - dlaczego? Spójrzmy na Taysona, jakiś czas temu jego zdjęcia były, nazwijmy to - poniżej przeciętnej (uczył się jak każdy z nas), a teraz - proszę bardzo, w pierwszej piątce... ba drugie miejsce w pierwszej edycji. Można - można! Trzeba chcieć i poświęcić temu trochę czasu.

poza tym - powód bardzo trywialny - lubię być zaskoczony materiałem, który przygotuje zwycięzca :-) Sam nie mogę wziąć udziału w Astrowizji, więc rezerwuję sobie odrobinę przyjemności, która z tego płynie :-)

Na razie kończy się 3 edycja, zobaczymy jak skończy się 10, jak to będzie wyglądać :-)

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Marek_N

Marek_N

Arktur

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1033 postów

Gdyby ktoś zdominował taki konkurs, dajmy na to wygrał 8 z 12 faz, to można by sie zastanowić nad rozwiązaniem, które obowiązuje teraz. Ale po co zakładać z góry że tak będzie? Na razie stawka jest bardzo wyrównana, owszem są osoby wyróżniające się, ale to nie jest jedna czy dwie osoby ale 5-7. 

Napisałeś że "Wielu znanych mi astrofotografów nie bierze udziału w Astrowizji" - dlatego sugeruję, żeby sie do nich odezwać na PW, zachęcić albo do wzięcia udziału albo do udostępnienia swojego materiału i uczestnictwa w Jury.

Dla wielu osób "piątka" będzie nieosiągalna wiec sie w końcu zniechęcą. Ale samo zapunktowanie za 10 czy 8 miejsce da im kopa motywacyjnego.

0
Taurus 270 + platforma | SW 80/400 2" + AZ4 | 20T5 | 13T6 | 8E | ES 4.7 | Lumicon UHC, OIII | AstroTrac TT320X-AG

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3410 postów

Marku,

rozwiązanie takie jakie jest będzie funkcjonować. Konkurs jest otwarty i każdy może wziąć w nim udział, ale również nie musi brać udziału - ja do niczego nie zmuszam. Nie będę również prosił o udostępnianie materiału - bo to jest również już ustalone (patrz co napisałem o odrobinie przyjemności dla mnie).

Wydaje mi się, że większego kopa motywacyjnego da zakwalifikowanie się do pierwszej piątki aniżeli dostanie jakiegoś 1 czy 2 punktów za miejsce 10. Na przykładzie podałem, że jest to możliwe - trzeba tylko chcieć.

Na razie trwa edycja 2017 i te zasady będą funkcjonować, przed edycją 2018 pomyślimy nad usprawnieniem.

Paweł

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Polecamy, astrowizja, nagrody

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników