Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Astrowizja - System Nagród

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

Marek_N

Marek_N

Arktur

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1007 postów

Trzeba było rozbić dyskusje do 3 różnych wątków... ok, rozumiem, już nie komentuje :)

0
Taurus 270 + platforma | SW 80/400 2" + AZ4 | 20T5 | 13T6 | 8E | ES 4.7 | Lumicon UHC, OIII | AstroTrac TT320X-AG

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3272 postów

Komentuj :-) ten wątek jest po to :-)

Przerzuciłem dyskusję z wątku, który prezentuje klasyfikację.

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Strona: http://astroscapes.eu

Marek_N

Marek_N

Arktur

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1007 postów

Ok, cytat Krzyśka który trafił do innego wątku:

Co człowiek to opinia inna. Wg mnie jeśli nie byłoby "wycinania" zwycięzcy na kolejną edycję to już po 4-5 miesiącach byłoby wiadomo, że (biorąc pod uwagę to, kto teraz bierze udział w konkursie), wygrałby Wessel :D A tak, jak go nie ma co drugi miesiąc, to jest większa rywalizacja :D

Przy dość płaskiej skali punktacji (np. tej z F1) nawet gdyby Wessel wygrywał większość miesięcznych edycji, to do ostatniej mógłby nie być pewien całościowego sukcesu. 

Po drugie zakładamy że poziom będzie szedł w góre i może się okazać, że za chwile to już nie będzie 5 równie dobrych prac, tylko np. 15. W końcowym rozrachunku mogą sie liczyć punkty nawet za 8 czy 10 miejsce.

Wiadomo, w trakcie trwania konkursu nie ma co mieszać w regulaminie, ale warto by wrócić do tematu w listopadzie-grudniu (gdy będziemy mądrzejsi o tą edycje) i ew. zrobić jakąś ankietę w temacie:

- ile osób punktuje,

- czy zwycięzca może brać udział w kolejnej edycji itp.

Może też osobny temat dla osób chcących udostępnić swój materiał, z sugestią jaka tematyka była by mile widziana w danym okresie.

+3
Post rekomendują: Krzysiek Gaudy, Robson_g, Paether,
Taurus 270 + platforma | SW 80/400 2" + AZ4 | 20T5 | 13T6 | 8E | ES 4.7 | Lumicon UHC, OIII | AstroTrac TT320X-AG

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6031 postów

Po roku wszyscy będą mądrzejsi i nikt nie wyklucza ewolucji projektu. Zobaczymy np czy Wessel wygra co drugi etap ;) Według mnie nad sugestiami Marka warto będzie się pochylić właśnie z szerszej perspektywy bo wyglądają sensownie.

Z pewnością dwa do tej pory ukończone etapy to za mało na wyciąganie poważniejszych wniosków.

0

Równość dla wszystkich kolorów! Stowarzyszenie LRGB

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3272 postów

Pewnie, będziemy się pochylać jak będziemy mieli z czego wyciągnąć wnioski.

A tymczasem - nareszcie w moim posiadaniu :-) Jutro wysyłam :-)

nagrody.jpg

+1
Post rekomendują: RomekAstrobaza,

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3272 postów

Szanowni i szanowne,

jak powiedziałem - chciałem wywalczyć dla uczestników nagrody poprzez system crowdfundingowy.... powiedzmy, że częściowo mi się udało - dostałem deklaracje od ludzi, którzy chętnie wpłacili by pewną kwotę na nagrody w naszym konkursie... jednakże dla platformy crowdfundingowej to niestety za mało i nie zgodzili się uruchomić tego projektu - cóż, ich prawo.

Zdobyłem trochę informacji (bo podatkowo/księgowo to jest noga) i okazało się, że jeśli przekazuje się pieniądze w formie darowizny (bez wykorzystania przez osobę zbierającą, tylko do przekazania dalej) to do pewnej kwoty nie podlega ona opodatkowaniu. (kwota to ok 4900pln jak dobrze pamiętam). Warunkiem jest to, że od jednej osoby nie mogę otrzymać więcej niż ta kwota w ciągu 5 lat (czym się raczej nie martwię). Obowiązek opłacenia podatku leżałby na laureacie konkursu.

Jak na razie przychodzi mi tylko ta opcja do głowy, a chciałem się z Wami tym podzielić, bo może ktoś z Was ma lepszy pomysł jak umożliwić zbiórkę pieniędzy na nagrody w konkursie "Astrowizja".

Oczywiście jeśli uda się uruchomić taki projekt to będzie całkowicie transparentny dla osób wspierających - pieniążki będę zbierał ja, nie jestem osobą wirtualną i wielu z Was zna mnie osobiście. Jestem miłym i przyjaznym facetem, który pod wszystko ceni sobie uczciwość :-)

Liczę na Wasze opinie/pomysły. Dzięki z góry.

+1
Post rekomendują: RomekAstrobaza,

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Polecamy, astrowizja, nagrody

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników