Skocz do zawartości

Mój ATM SW Star Adventurer


motoolo

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno oryginał waży 1 kg , dziś sprawdzałem.

Złącze RCA też mi się niepodoba ale niestety to jedyne które znalazłem z możliwością montażu w obudowie która ma grubość 5mm.

Inne złącza np Jack które mogą być przy tej grubości zastosowane zajmują za dużo miejsca w obudowie.

Dlatego takie a nie inne.

Wiem już, skąd wziąłem tą masę przeciwwagi - na Delcie piszą o 2,2 kg. Ale już w instrukcji SW jest prawidłowo 1 kg. Czyli błąd na sklepie.

Co do złącz, no to faktycznie problem z taką grubą obudową. Co do jacków - one nie są dobre do zasilania, bo robią krótkie zwarcie podczas wkładania :) Przynajmniej jeśli chodzi o minijacka 3,5 mm 3 pin, bo takie używam czasem do czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już, skąd wziąłem tą masę przeciwwagi - na Delcie piszą o 2,2 kg. Ale już w instrukcji SW jest prawidłowo 1 kg. Czyli błąd na sklepie.

Co do złącz, no to faktycznie problem z taką grubą obudową. Co do jacków - one nie są dobre do zasilania, bo robią krótkie zwarcie podczas wkładania :) Przynajmniej jeśli chodzi o minijacka 3,5 mm 3 pin, bo takie używam czasem do czegoś.

No miejsca w obudowie mam bardzo mało .

Na założenie diody led , przełącznika , złącza zasilania , wyjścia balansera i przetwornicy Step-Down jest tyle miejsca ile zajmuje jedno ogniwo 18650.

Dlatego też nie było szans na zamontowanie w obudowie jakiegoś gniazda 4-pinowego na wyprowadzenie dla balansera i jest ono zrobione na przewodzie.

Napisałem wcześniej o złączu jack mając na myśli oczywiście typowe złącze zasilające DC - mój błąd :icon_wink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wtw
2. Mik
3. Maro21
4. MichalZak
5. Mirek(zgłoszenie z innego forum)
6. Tayson 2szt.
7. miron_z

 

 

Więc jest 7 chętnych na 8 sztuk.

Zamawiać będę u tokarza nie mniej niż 10 szt , więc jak są jeszcze inni chętni to zapraszam.

Wstępnie rozmawiałem z tokarzem , nie podał jeszcze dokładnej ceny ale mówił że wykona nam te tulejki.

Dziś zamówię materiał . Jak go będę miał to koło wtorku podjadę do tokarza i omówię szczegóły.

Spytam też o możliwość wykonania w/g wzoru który pokazał "wtw".

 

Wstępnie policzyłem całkowity koszt który powinien się zamknąć w kwocie 25zł za sztukę.

Cena zawiera zakup materiału , opłacenie tokarza , koperta i wysylka listem poleconym.

Tayson w takim przypadku zapłaci około 5 złoty mniej przy 2 sztukach :icon_wink:

 

Co Wy na to?

 

 

Edytowane przez motoolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wtw

2. Mik

3. Maro21

4. MichalZak

5. Mirek(zgłoszenie z innego forum)

6. Tayson 2szt.

7. miron_z

 

 

Więc jest 7 chętnych na 8 sztuk.

Zamawiać będę u tokarza nie mniej niż 10 szt , więc jak są jeszcze inni chętni to zapraszam.

Wstępnie rozmawiałem z tokarzem , nie podał jeszcze dokładnej ceny ale mówił że wykona nam te tulejki.

Dziś zamówię materiał . Jak go będę miał to koło wtorku podjadę do tokarza i omówię szczegóły.

Spytam też o możliwość wykonania w/g wzoru który pokazał "wtw".

 

Wstępnie policzyłem całkowity koszt który powinien się zamknąć w kwocie 25zł za sztukę.

Cena zawiera zakup materiału , opłacenie tokarza , koperta i wysylka listem poleconym.

Tayson w takim przypadku zapłaci około 5 złoty mniej przy 2 sztukach :icon_wink:

 

Co Wy na to?

 

 

Ja jestem na tak. I biorę jedną sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motoolo po ile nas podliczysz za ta przyjemność?

 

Rozwazasz wykonanie kolejnych powerbankow na przeciwwage?

 

Tayson wstępną kalkulacje masz w poście nr 28.

Dla Ciebie 2 sztuki redukcji z przesyłką powinno się zamknąć 45 zł.

 

Z powerbankami to ciężki temat.

Cenowo wychodzi to dość drogo, gdyż:

-materiał aluminiowy około 40zł

-nowe akumulatorki Liion tu liczyłem przytoczone wcześniej ogniwa Sanyo , pojemność takiego power banku to około 7000mAh -250zł

-przetwornica + inne drobne części to około 20zł

-dla tokarza myślę że z 50zł

 

To już na początek 360zł. Do tego musisz doliczyć koszt zakupu ładowarki z balanserem do takich ogniw , to koszt od 40zł wzwyż.

 

Oczywiście moja wersja wyszła dużo taniej bo materiał aluminiowy już miałem , ogniwa wyjąłem z starej baterii laptopowej ale ich pojemność jest o połowę mniejsza od tych Sanyo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Materiał zakupiony.

Dzisiaj byłem u tokarza.

Nadal nie podał ceny , powiedział "Ty wiesz że zawsze jesteś zadowolony"

Więc przyjmuję że nie zaskoczy mnie ceną i podtrzymuję wcześniejsze wyliczenia że sztuka wyjdzie 25zł

Niestety tylko do jutra jest w pracy.

Jeżeli nie zdąży zrobić do jutra to czekamy do następnego wtorku (taki termin podał jako maksymalny).

Postara się wykonać wersję jaką przedstawił wtw.

Też jego zdaniem wersja wtw jest lepsza gdyż w 4 punktach styka się z naszą L-ką a moja tylko w 2.

To tyle co na dziś dzień wiem.

Czekamy na telefon od tokarza :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.