Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Jowisz 2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
317 odpowiedzi w tym temacie

Charon_X

Charon_X

Arktur

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1159 postów

*
Popularny

Czas rozpocząć sezon na króla ;)

Mój pierwszy Jowisz z kamerki (dzisiejszy z 4-5 rano) - Point grey Firefly +SCT 5"+ Eq3-2. Obróbka AS2+Irfanview Stack 120 klatek wersja zwykła + kolor

Jowisz.jpg

Jowisz-kolor.jpg

Drizzle 1,5 + kolor

Jowisz drizzle.jpg

Jowisz drizzle - kolor.jpg

Księżyce - od lewej Europa, Io, Ganimedes (wyłania się z tarczy)

Jowisz-księżyce.jpg

Jowisz1-ksiezyce1.jpg

Wersja z barlowem 2x (400 klatek) + kolor (niestety jakieś syfy z matrycy się zarejestrowały)

conv_avi2_g3_b3_ap1 barlow.jpg

barlow -kolor.jpg

+19

Charon_X

Synta 8", SCT 5", Achro 120/600, Tento 10x50

sidiouss

sidiouss

Alnitak

• Astroamator
  • PipPip
  • 68 postów
Pięknie.. U mnie wczoraj w Gdańsku był zamglony niestety..
0

SW 150/750 @ EQ3-2, SkyMaster 15x70, UHC-S 2", Nikon D7000 + Aputure PRO Coworker, Nikkor 50mm f/1.4, Nikkor 35mm f/2.0, Samyang 8mm f/3.5

ANowak

ANowak

Marvin the Martian

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 943 postów

Jowisz z transmisji na żywo 28 stycznia. Stack 30% z 1600 klatek. Filtr czerwony #25. Seeing fatalny, widać było jak Jowisz pływa w atmosferze. 

Załączone miniatury

• Jowiszr (2).jpg

+6

Pozdrawiam, Adam
EQ 3-2, MAK 127, SW 150/750, Pentaflex 80/400, kilka obiektywów, Sony A700, ASI 034 MC, Altair IMX224, okulary 10 i 25 mm

Moje fotki na                                                                                                                                                                                                                                                                                facebook.com/ANowakfoto
                                                                                                                                  Obserwacje nieba na żywo                                                                                                                                                                                                                                                                      hitbox.tv/astroksiezyc

Mathef

Mathef

www.astrolife.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 172 postów

Dzisiejszy Jowisz :)

Synta 12 + Barlow x3 GSO + Nikon D5300

Załączone miniatury

• jupiś png.png

+6
Rury: Synta 12" i Synta 5"
Okularki: Super 25, SWA 9mm, SWA 6mm
Filtry: Baader Neodynium Moon&SkyGlow

maciekkacper

maciekkacper

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 159 postów

*
Popularny

Dzisiejszy Jowisz .

Sprzęt: ASI 120MC , MAK 127 , Barlow 2,5x GSO

5.jpg 8.jpg

+15

ANowak

ANowak

Marvin the Martian

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 943 postów
Wczorajszy Jowisz

Załączone miniatury

• 16736304_387003958323938_2077990046_n.png

Użytkownik ANowak edytował ten post 11 luty 2017 - 22:18

+1
Post rekomendują: ekolog,

Pozdrawiam, Adam
EQ 3-2, MAK 127, SW 150/750, Pentaflex 80/400, kilka obiektywów, Sony A700, ASI 034 MC, Altair IMX224, okulary 10 i 25 mm

Moje fotki na                                                                                                                                                                                                                                                                                facebook.com/ANowakfoto
                                                                                                                                  Obserwacje nieba na żywo                                                                                                                                                                                                                                                                      hitbox.tv/astroksiezyc

wampum

wampum

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 189 postów

Wczorajszy Jowisz

A co to za czarna obwódka  na zdjęciu?

0

ANowak

ANowak

Marvin the Martian

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 943 postów

A co to za czarna obwódka  na zdjęciu?

Taka powstała. Chyba wina tej soczewki ;) 
Jak przeklejałem Jowisza z klatki niewyciągniętej to wyciąłem go co do piksela, nie mogła powstać jakaś obwódka wtedy.

0

Pozdrawiam, Adam

Robert41

Robert41

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 420 postów

*
Popularny

Dzisiejszy Jowisz nad ranem... 15.02.2017  godz. 03:15 CET

SW ED 80/600, projekcja okularowa Hyperion 5 mm

AVI nagrywane Nikonem D 3200, 1000 klatek z ok. 4000

PIPP, Registax 6, Fast Stone Image Viewer 5.5

3.jpg

+12

Refraktor SW ED 80/600 . Montaż: CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24 mm, 17 mm, 13 mm, 10mm, 8 mm, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, barlow Hyperion zoom 2,25x.

ES dielectric diagonal 2"

Vortex Raptor 8,5x32

Przemo23

Przemo23

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 166 postów

*
Popularny

Jowisz z księżycami z 15 02 2017, z godziny 3:50.

Nadal czekam na dobry seeing...

Jupiter_2017_02_15T03_50_00_RGB_with_Moons.jpg

+26

yogi3e

yogi3e

Alnitak

• Astroamator
  • PipPip
  • 75 postów

Przemo a czym robiłeś? Ładnie wyszło :D

0

Przemo23

Przemo23

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 166 postów

SCT9.25E; HEQ5; GSO2x2''; ASI290MM; filtry RGB Baader.

A i księżyce były kręcone filtrem L i RGB.

Wszystkie kanały kręcone po 1 minucie.

Użytkownik Przemo23 edytował ten post 17 luty 2017 - 15:13

0

gawain74

gawain74

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 183 postów

Robert41

Jestem pod wrażeniem Twojego Jowisza i Wenus. Jak na projekcję okularową i nagrywane lustrzanką - dla mnie bomba.

Zastanawiałem się nad kupnem tego okularu, na razie odpuściłem, ale Twoje fotografie kuszą :)

Użytkownik gawain74 edytował ten post 16 luty 2017 - 20:54

+1
Post rekomendują: Robert41,

Fotosnajper 12

Fotosnajper 12

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 237 postów
Witam.
Przemo, a możesz podać jeszcze jaki montaż? Robert też może jeżeli oczywiście chce. Gawain, dopiero co zaopatrzyłem się w takowy ale 21mm. Wczoraj trochę lukałem po 23 z balkonu na Jowisza także z barlowem x2i powiem, że całkiem całkiem. Chciałem dzisiaj porównać rc 150/135 z newtonem 150/1200, ale wiadomo co. 😡Myślałem aby dokupić dyszkę, ale widzę, że piątka też dobra. Zrobiłem kilka strzałów łysego tak dla sprawdzenia. Niestety z balkonu to powietrze tak pływa, że ostrość to loteria.

Pozdrawiam.

Użytkownik Fotosnajper 12 edytował ten post 16 luty 2017 - 21:12

0

Robert41

Robert41

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 420 postów

Robert41

Jestem pod wrażeniem Twojego Jowisza i Wenus. Jak na projekcję okularową i nagrywane lustrzanką - dla mnie bomba.

Zastanawiałem się nad kupnem tego okularu, na razie odpuściłem, ale Twoje fotografie kuszą :)

Dzięki :)

Kręcę w projekcji okularowej bo daje to znacznie większą skalę niż z barlowem, i efekt jest lepszy z filmu AVI niż z kilkudziesięciu klatek "cykniętych" poprzez barlowa jako fotki. Przy projekcji używam dodatkowo przedłużki T2 22,5 mm pomiędzy okularem a aparatem, co dodatkowo zwiększa skalę na matrycy. A teleskop mam zamontowany na montażu CG 4 ustawionym w pozycji azymutalnej- ostatecznie obecność mikroruchów przeważyła i pozbyłem się AZ 4 pozostając przy starym montażu. Oczywiście wymaga to co chwile poprawienia położenia planety w kadrze gdy "przedefiluje" ona przez centralną część matrycy.

0

Refraktor SW ED 80/600 . Montaż: CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24 mm, 17 mm, 13 mm, 10mm, 8 mm, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, barlow Hyperion zoom 2,25x.

ES dielectric diagonal 2"

Vortex Raptor 8,5x32

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników