Skocz do zawartości

Jowisz 2017


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem dostępu do sieci i dopiero teraz wklejam Jowisza z 16 bm. Refraktor 102/1000 mm, Canon 550D + telekonwerter x3 na gwint M42.

 

Kanał niebieski słabo nasycony. Trzeba zbalansować, żeby jasny pas równikowy był biały a nie żółtawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie tak ostre jak ostatnio ale bardzo ładny kolor taki naturalny.

 

 

Doszedłem do wniosku, że jak seeing kiepski to lepiej nie zbierać materiału niż zabić go waveletami wyciągniętymi na maksa. Dzięki ADC nie robię RGB balance, ani nie wyciągam gammy. Wstawiam to co nakręciłem i zestackowałem. Jeśli decyduję się na obróbkę to najwyżej bardzo delikatne ruchy na waveletach ale nie więcej niż 10%. Te 3 zdjęcia to próba jak najniższego gain kosztem FPS. Stack składa się z 5% klatek. Muszę jeszcze poeksperymentowac ale patrząc na moje zdjęcia miesiąc temu to chyba jestem na dobrej drodze.

 

Tak przy okazji co daje nagrywanie w formacie ser? Czytałem wątek o nagrywaniu 16 bit ale pdobno to nic nie daje przy nagrywanie US

Edytowane przez plesniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wczoraj nagrywał Jowisza? Niech teraz przejrzy materiał jeszcze raz. Wczoraj francuski amator Sauveur Pedranghelu o 21:26 (czasu polskiego, 26 maja) zarejestrował uderzenie planetoidy w gazowego giganta. W Polsce nastąpiło to niedługo po zachodzie Słońca, ale może ktoś zaczął całkiem wcześnie.

 

18664339_10155555533600934_5780164400075

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wczoraj nagrywał Jowisza? Niech teraz przejrzy materiał jeszcze raz. Wczoraj francuski amator Sauveur Pedranghelu o 21:26 (czasu polskiego, 26 maja) zarejestrował uderzenie planetoidy w gazowego giganta. W Polsce nastąpiło to niedługo po zachodzie Słońca, ale może ktoś zaczął całkiem wcześnie.

 

 

 

Hi mój pierwszy avik 21:31 . Miałem niebo czyste jednak nad Jowiszem kręciła się jedna złośliwa powolna chmura dlatego musiałem czekać na odkrycie Planety . A tak możliwe że miałbym ten błysk.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj nagrywam niestety "post factum" - majaczy coś jasnego na aviku może zachował się ślad tego impaktu?

Albo to po prostu jakies jaśniejsze miejsce, zobaczę jak zestakuję materiał, raczej jutro bo czekam na Saturna.

 

Na razie seeing całkiem ok ale już zaczyna się psuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.