Skocz do zawartości

Jowisz 2017


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nie wiem czt ta kamerka dam rade w B/W?

 

Moim zdaniem nic nie zastąpi prawdziwej mono.

 

Ile ja już Jowiszy zrobiłem Philipsem, potem atikiem, teraz ASI różnymi filtrami i nigdy kanał R nie zbliżył się nawet do tego z mono z filtrem 610nm.

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę powalczyłem z materiałem. Prostym ruchem usunięcia luminacji pojawił się lepszy szczegół. Mimo to kanał czerwony (z najlepszym szczegółem) zanika po nałożeniu G i B i tak się zastanawiam jak go uwypuklić..

 

RGB:

2017-03-25-2350_4-RGB+RS75.jpg

 

R:

2017-03-25-2350_4-R+RS75.jpg

 

I przyjemniejszy dla oka ale chyba gorszy jakościowo kadr z WCP:

2017-03-25-0024_0-RGB+RS75.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Molo
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak pozostała część materiału słaba jakaś była.

Jutro jak pogoda pozwoli to jeszcze raz podejdę do Jowisza ale tym razem z barlowem.

 

A tutaj jeszcze inna trochę wersja z pozostałej części materiału

 

jo.png

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było że się obijam :) Wybaczcie cebulę, nie chce jej rozmywać na siłę. Newton 320/9200 + ASI120MMmod

 

 

He każdy ma swój styl od razu było widac że to Twój . Fajniutki dobry detal . Jak miałem soczewke barlowa GSO też mi sie robiła cebula . Odkąd mam ruskiego no name x4 nie mam żadnych problemów z takim zjawiskiem. Może warto pomyśleć o innej soczewce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He każdy ma swój styl od razu było widac że to Twój . Fajniutki dobry detal . Jak miałem soczewke barlowa GSO też mi sie robiła cebula . Odkąd mam ruskiego no name x4 nie mam żadnych problemów z takim zjawiskiem. Może warto pomyśleć o innej soczewce :)

Mój styl nazywa się " Moje Ponure Jowisze" ^_^

 

Muszę mieć barlowa o wyjątkowo małym przyroście krotności na odległości z uwagi na konstrukcję teleskopu, to mnie ogranicza, ale ja skopałem gammę i gain.

 

Hamal - z jakim filtrem i z ilu klatek stack?

Baader IRpass

1000 klatek

Exposure (s)=0,089991

Brightness=0

Gamma=37

Gain=50

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noc z 28 na 29.03.2017

 

Warunki średnie . Czasem ostrzyło nawet dobrze jednak daleko do euforii . Standardowo kanały G,B dolina.

Jowisz 2017-03-28-2333 UTC

SW300\1500

F20 ASI120MM

RGB 8min

 

 

Bardzo ładne kolorki, jakoś nie mogę moją kolorowa kamera takich uzyskać. Co do cebulek to z moich obserwacji wynika, że ma na nie wpływ zmienny seeing.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.