Skocz do zawartości

Jowisz 2017


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Obrobiłem dzisiaj kolejny film z 1.04. Kamera w ognisku. AS2! i wavelety w Registax. Porównując ten z ogniskowej 7050mm walka z barlowem nie ma sensu. Jeszcze tydzień oglądania tutoriali stackowania i za tydzien wyciągnę z tego materiału jeszcze więcej.

Jowisz0104b.jpg

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrobiłem dzisiaj kolejny film z 1.04. Kamera w ognisku. AS2! i wavelety w Registax. Porównując ten z ogniskowej 7050mm walka z barlowem nie ma sensu. Jeszcze tydzień oglądania tutoriali stackowania i za tydzien wyciągnę z tego materiału jeszcze więcej.

 

Jak już obrabiałeś w registax to wystarczyło zrobić jeden klik :) i już jowiszek nie jest taki żółty :) Polecam korzystać z tej funkcji wyrównywania poziomu RGB

forr.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic parę prób i będzie dobrze . Napisz coś o sprzęcie . Wtedy wiadomo z czy walczysz. Jowiszek zacny .

 

Celestron Advanced VX 9,25" SCT, Skyq Link II WiFi, Baader 2" Diamond Steeltrack, Steeldrive motor, ZWO ADC, ASI178MC, kamera w w ADC, SharpCap, lokalizacja Wilanów Jowisz nad dachem bloku - falujące powietrze, poprzednie zdjecie 10 postów wczesniej z Barlow x3 - totalnie bez sensu bo efekt ten sam a gain musiałem wyciągać

Edytowane przez plesniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie chyba se zbuduje korektora :D

 

 

Faktycznie dyspersja atmosferyczna jest obecnie mocno widoczna, czego wczesniej aż w takim stopniu nie obserwowałem. Ale co jak tam wiem - pewnie wcześniej był wyżej na niebie ;)

 

http://astropolis.pl/topic/44831-niskie-obserwacje-planet-moj-sposob-na-dyspersje-atmosferyczna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nigdy nie wiem, gdzie jest dół a gdzie góra, bo czasem obserwuję z kątówką a czasem bez :D.

Ale generalnie to chyba należałoby trzymać planetę o dołu pola okularu bo normalnie (chyba ;) ) dyspersja daje na dole obiektu czerwony a na górze niebieski kolor obwódki, no chyba, że ktos ma odwrotnie...no dobra wiadomo o co chodzi... ;)

 

aber lath.jpg

 

dispersion.jpg

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nigdy nie wiem, gdzie jest dół a gdzie góra, bo czasem obserwuję z kątówką a czasem bez :D.

Ale generalnie to chyba należałoby trzymać planetę o dołu pola okularu bo normalnie (chyba ;) ) dyspersja daje na dole obiektu czerwony a na górze niebieski kolor obwódki, no chyba, że ktos ma odwrotnie...no dobra wiadomo o co chodzi... ;)

attachicon.gifaber lath.jpg

Jesteś niemożliwy ^_^

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.