Skocz do zawartości

Plejady ze zlotu w Odernem


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, wiem, że tło za ciemne. W Photoshopie poziom mam 8 a powinno być 20. Ale jak rozjaśniam to wychodzą czerwone gradienty w lewym dolnym rogu. Nie umiem sobie z nimi poradzić.

Zobacz jak wygląda stack:

https://drive.google.com/open?id=0B9V2QMxG8JJ5NE5JN3FxS3gyMWM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, wiem, że tło za ciemne. W Photoshopie poziom mam 8 a powinno być 20. Ale jak rozjaśniam to wychodzą czerwone gradienty w lewym dolnym rogu. Nie umiem sobie z nimi poradzić.

Zobacz jak wygląda stack:

https://drive.google.com/open?id=0B9V2QMxG8JJ5NE5JN3FxS3gyMWM

Zobacz jak wygląda stack po darmowym Fitsworku

Plejady Autosave_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się już chwilę stackiem i nawet dobrze rokuje gdyby nie jedno ale ... zapis 8 bitowy.

To uniemożliwia poważniejszą obróbkę krzywymi lub lokalnym kontrastem bo zaraz wychodzą schodki i inne artefakty.

 

Mógłbyś wrzucić nam plik 16 bitowy do zabawy ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się już chwilę stackiem i nawet dobrze rokuje gdyby nie jedno ale ... zapis 8 bitowy.

To uniemożliwia poważniejszą obróbkę krzywymi lub lokalnym kontrastem bo zaraz wychodzą schodki i inne artefakty.

 

Mógłbyś wrzucić nam plik 16 bitowy do zabawy ?

 

Tak, też to zauważyłem. Wieczorem z domu wrzucę.

A tak na marginesie, pamiętam jak na zlocie narzekałeś na jasne tło i czerwony zafarb od jakiegoś nadajnika nad lasem. Może to jest przyczyną moich problemów z czerwonym gradientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, pamiętam jak na zlocie narzekałeś na jasne tło i czerwony zafarb od jakiegoś nadajnika nad lasem. Może to jest przyczyną moich problemów z czerwonym gradientem.

Ten gradient to raczej na pewno nie od tego nadajnika. Przy tej skali zdjęcia aby wyszedł taki gradient, to Plejady musiałyby być kilka stopni nad nadajnikiem. Ja bym sprawdził darki, może przyczyna tkwi w grzaniu się matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szerokich ujęciach już po dwóch minutach miałem całe czerwone niebo, niezależnie skąd robiłem.

Nocą pojechaliśmy nawet z Karolem Wójcickim i Andrzejem kilka wiosek dalej gdzie było wyjątkowo ciemno a i tak niebo było tak zasyfione szadzią i być może pyłem z kominów :).

 

Jako przykład daję dwuminutowe surowe ujęcie przy ISO 1000, F3.2, 50mm, C 5D mkII

_MG_7408.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety niebo w okolicach Odernego tak wygląda. Szczególnie zimą kiedy jest śnieg. Do tego wystarczy trochę wilgoci w powietrzu, albo zawieszonych pyłów i niebo na zdjęciach wychodzi czerwone nawet w zenicie.

Naprawdę ciemne niebo zaczyna się jakieś 80 - 100 km na wschód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć kolejną fotkę ze zlotu :).

Co do gradientów - rzeczywiście były straszliwe , próbuję właśnie obrobić M42 ze zlotu i jest na RGB krwistoczerwona :) ( jak wrzucę zdjęcie, to pokażę surowe RGB) .

Ale na Plejadach nie powinno być tragedii, spróbuj GradientXTerminatora , prawidłowo użyty powinien sobie z tym dobrze poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejście. Tło jaśniejsze, ale znów walka z czerwonym gradientem. GradientXTerminator mimo delikatnego potraktowania (coarse, low) wywalił ciemną dziurę w środku Plejad i trochę gorzej wyszły ciemne fragmenty mgławic które w wersji pierwszej były wyraźnie widoczne.

170126   Plejady   17x5min   ISO 1600   Canon  w7.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejście. Tło jaśniejsze, ale znów walka z czerwonym gradientem. GradientXTerminator mimo delikatnego potraktowania (coarse, low) wywalił ciemną dziurę w środku Plejad i trochę gorzej wyszły ciemne fragmenty mgławic które w wersji pierwszej były wyraźnie widoczne.

Koniecznie przed zastosowaniem tego narzedzia musisz odznaczyć z selekcji wszystkie jasne gwiazdy oraz mglawicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.