Skocz do zawartości

MEADE LightBridge 12" Dob taniooo!


Agent Smith

Rekomendowane odpowiedzi

Leży to i leży bo głupi byłem, nie wierzyłem - że ten kaliber to pod ciemne niebo a nie pod Warszawę. A pod ciemne niebo to ja mam daleko.

Za to uwierzyłem (i to się sprawdziło), że ta kolumbryna jest w zasadzie jednoosobowa w obsłudze, pomimo swej niebagatelnej wagi (nie podam, ale

jest ciężka :)). Jednoosobowa kolimacja to za to trening gibkości i rozciągliwości (przydaje się w karnawale)

Kolumbryna jest pomysłowo zrobiona, daje się szybciutko rozłożyć i złożyć a poszczególne części są już zdecydowanie jednoosobowe.

Dzięki temu zmieści się nawet w niewielkim samochodzie. Miałem kiedyś mniejszego tubusa - nie da się porównać.

Pręty "kratownicy" czy jak to się tam nazywa fachowo są poznaczone przez przewidujących byłych właścicieli, tak że można to poskładać dosłownie w parę minut,

nie twierdzę, że zawsze ale często dzięki temu obywało się bez większych kolimacji.

Jako, że Panowie Ci (których niniejszym pozdrawiam) byli ze Śląska - "przyszła hyska na Matyska" (czy jakoś tak).

Ja już nie mam cierpliwości (do czekania na super niebo pod Warszawą) ani kręgosłupa do targania tego.

 

Parę razy wyjazdowo zdołałem się jednak zachwycić - rozmiar ma wielkie znaczenie (w astronomii, znaczy się)...

 

Lustro bez rys, jak zwykle u mnie trochę zakurzone, niech sobie nowy właściciel wyczyści albo umyje jeśli potrafi.

 

Za to poprzedniemu przypisać trzeba pomysłowe i niesamowicie użyteczny mały mod w postaci regulowanego ciężarka - rzecz

nieoceniona, jest niby taki cierny hamulec ale przy cięższych okularach nie wystarcza - a ciężarek daje radę zawsze.

Do tego jest w modnym ostatnio odcieniu "ecru".

 

Brak pudeł czy też innych opakowań, ale uwaga: mogę ten teleskop bezpiecznie jak sądzę wysłać - z tym, że w tym celu

lustro zostanie wyjęte z celi (i oddzielnie, bezdotykowo zapakowane w osobnej, wielkiej paczce)

 

Koszt tej przyjemności oceniam na 180 zł (4 paczki DHL) bo to kupa roboty, a sam teleskop na 2300.

Oczywiście chętrnych zapraszam po odbió do siebie (ok. Wołomina), kawa za darmo.

 

A, zapomniałem - nowiuteńki biały szukacz kątowy widoczny na jednym czy dwóch fotkach kupiłem oddzielnie i jest on opcjoinalnym ekstra za ok. 200 zł

 

Za to gratis będzie seksowny pojemniczek na 8 baterii AA do zasilania wiatraczka (brak zdjęć, musicie mi więc uwierzyć na słowo)

 

IMG_7229.jpg

IMG_7233.jpg

IMG_7228.jpg

IMG_7221.jpg

IMG_7222.jpg

IMG_7224.jpg

IMG_7225.jpg

IMG_7227.jpg

IMG_7232.jpg

IMG_7235.jpg

IMG_7236a.jpg

IMG_7218.jpg

 

 

 

IMG_7217.jpg

IMG_7219.jpg

IMG_7220.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W odpowiedzi na pytania uprzejmie informuję, iż widoczna na zdjęciu bodajże 6 od góry plama na lustrze, niepokojąco przypominająca plamę słoneczną nie oznacza:

a. że w chwili wykonania zdjęcia (ani - o ile mi wiadomo, nigdy) telep był skierowany na Słońce

b. że na lustrze jest plama podobna do plamy słonecznej

c. że mam pojęcie skąd tam się wzięła

Zaglądałem przed chwilą - plamy nie ma. Uff. Ciekawe hobby ta astronomia.

 

2. W celach marketingowo-motywujących informuję także, iż szczęśliwy nabywca dostanie gratis (o ile będzie oczywiście chciał)

pozostałe mi jakieś 250 ml ultra-czarnej farby. Jest to specjalna czarna farba astronomiczna akrylowa, kupiona przez mnie u Niemca za sporą jak na taką ilość farby sumę ojro.

Jest tak całkowicie czarna, że po wyczernieniu nią innego telepa, nie mogłem go przez parę dni znaleźć.

A tak bardziej serio - farba jest świetna, najczarniejsza z czarnych i super kryjąca. Idealna do krzyżaków, oprawy lustra itd, jakby się ktoś uparł pewnie starczyłoby do wyczernienia

samej tuby (choć ja tu preferuję samoprzylepny welwet).

Chciałem zrobić farbie fotkę, ale niestety nic na niej nie widać.

 

3. W celu dalszej promocji ogłaszam nową, niższą cenę na telep wraz z szukaczem i z farbą, będzie to 2600 zł razem z przesyłką, lub 2450 przy odbiorze samodzielnym .

(pomogę targać grata do samochodu gratis)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Uprzejmie informuję, że być może Kolumbryna będzie w Stężnicy, gdzie będzie można się nią pobawić, potargować i kupić - wracać wolałbym już "na lekko"

Ale to zależy od zainteresowania - proszę o PW ewentualnych zainteresowanych.

 

Witam jak tam sprzedales 12 czy dalej aktualna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytania prosiłbym kierować raczej na priv...

 

Ale odpowiem: w Twoich stronach nie bywam, za to będę na zlocie w Stężnicy wraz z Lightbridgem 12 (powyżej), którego chętnie bym tam komuś pokazał/przekazał przy okazji.

(chyba, że po paru nocach pod bieszczadzkim niebem nie będę chciał już go sprzedać :))

 

Zainteresowany ktoś?

Jeśli tak, proszę o info, namówimy się.

 

Pozdrawiam

AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.