Skocz do zawartości

Sprzedam zestaw filtrów UV do Wenus (#47 + BG39 + UG1)


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Od razu zaznaczam, że interesuje mnie sprzedaż całości.

Nie rozbijam zestawu więc proszę to uszanować i nie pytać po kilka razy :)

 

Sprzedaję bo kupiłem oryginalny Baader UV za 700zł który praktycznie nie jest wiele lepszy od połączenia UG-1 + BG39 (może ma o jakieś 20% lepszą transmisję)

 

Zestaw składa się z filtra fioletowego #47 który razem z BG39 przepuszcza część UV i trochę niebieskiego. Transmisja wystarczająca dla teleskopów od 12cm lustra. Jaki efekt można uzyskać pokazuje poniższy obrazek.

 

5__29 grudnia.jpg

 

Drugi filtr to Schott UG-1 który z BG39 puszcza tylko czyste UV. Transmisja jest znacznie niższa więc potrzeba tu teleskopów (wg mnie oczywiście) minimum 10'', no ewentualnie z 8'' też można próbować jeśli kamera jest bardzo czuła w UV.

Efekt użycia filtra UG-1 + BG39 poniżej.

 

9__23 stycznia.jpg

 

Zestaw prezentuje się następująco:

 

20170221_101636.jpg 20170221_101629.jpg

 

Filtry BG39 i #47 są w bardzo dobrym stanie. Na UG-1 jest kilka nieszkodliwych mikrorysek - na krawędzi ślady od taśmy którą filtr był wklejony do koła filtrowego bo ma niestandardowy większy rozmiar (wyczyszczę przed wysyłką)

W oprawce jest obecnie BG39 ale można tam jeszcze upchnąć #47 i będzie wszystko w jednym zestawie. Ewentualnie można zostawić tak jak jest i używać oddzielnie z UG-1

 

CENA: 399zł, przesyłka paczką pocztową priorytetową nieubezpieczoną w cenie. Płatność przelewem. Nie robię rezerwacji, kto pierwszy ten lepszy.

 

PS: Mogę się też wymienić na filtra siarkowy Baadera SII 1,25''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.