Skocz do zawartości

Nieastronomiczne: Polskie amonity z Jury Krakowsko-Częstochowskiej


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to ogłoszenie stricte astronomiczne, choć zahacza o historię naszej biosfery ;)

Jest to wyprzedaż mojej, już nazbyt pokaźnej kolekcji skamielin.

Czas więc trochę przewietrzyć półki.5640dc6ec0764_04Wink.png

Polskie amonity z Jury krakowsko-częstochowskiej Piękne trzy okazy w bryłach wapiennych o średnicy.ok. 22-20 i 10 cm Masa skał pewnie powyżej 5 kg. Trafiły w moje ręce z likwidowanej kolekcji muzeum w Klimontowie. Umiejętnie wyeksponowane z odpowiednim iluminacją, mogą stanowić gustowny dodatek do wystroju salonu, gabinetu czy sali dydaktycznej. Nie jest to żaden import z Afryki ale nasz Polski głowonóg Perysphinctes pływający w płytkim, polskim morzu epikontynentalnym ok 177mln lat temu w jurze środkowej - w tzw. Oksfordzie. Miejsce znaleziska - kamieniołom Choroń.

 

200zł +20 kurier

Serdecznie polecam!

 

post-29982-0-57725400-1487847119_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to surowa skała wapienna. Twarda, jak kamień. Zabezpiecza się raczej kości i muszle oraz rzeczy sfosylizowane w chalcedon. Swego czasu kupiłem troszkę gruzu i kości z byłego muzeum w Klimontowie, któremu gmina wypowiedziała salę. Po te akurat udałem się osobiście wracając z Leżajska. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wpisy od Tucznika wydzieliłem do osobnego tematu (nawet podpiąłem w dziale o Ziemi, bo mega ciekawa tematyka). Zapraszam tam do dalszej dyskusji, a tutaj skupmy się na ofercie sprzedaży ;)

 

Oprócz powyższej informacji, wpis ten ma za zadanie podtrzymanie wyświetlania oferty na głównej ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.