Skocz do zawartości

Super-zasilacz ATM by Ilu - 4x12V, 1x5V + Canon 7,5V + kable i inne bajery


Agent Smith

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro nie ma już czego zasilać a dalej ma wyraźną ochotę zasilać na sprzedaż wędruje zrobiony specjalnie dla mnie z należytą (jak wykazał czas) troską i uważnością przez Kubę vel. Ilu jakieś 2 czy 3 lata temu (nie pamiętam) - zasilacz.

 

Tzn. Kuba zrobił prawie wszystko, bo zasilacz do zasilacza czyli de facto zasilacz od jakiejś konsoli do gier (nie wiem jakiej, za stary jestem i zawsze byłem na gry) zbudowała jakaś firma od tych konsol, której nazwy nie mogę sobie teraz przypomnieć (mówiłem - za stary jestem). Chyba coś na "S".

 

M.in z powodu tej starości i związanej z nią sklerozy i ślepoty, każdy rodzaj wyjścia ma inne bolce, żeby było się nieco trudniej po ciemku pomylić, choć gwarancji nie ma - wystarczyłby pewnie nadmiar siły.

 

W komplecie wszystko co na fotkach plus kable (w gustownym kolorze a do tego w silikonowej osłonce), we wszelkich możliwych odmianach, włączając wkładkę do Canona 600D (pewnie będzie pasować do paru innych też), kabelek imitujący gniazdo zapalniczki, a także (co za perwersja!) kabel pozwalający zasilić to wszystko z gniazda zapalniczki (w którym to wypadku zataczamy pełne kółko i powstaje pytanie czy nie dałoby się z tego zrobić elektrycznego perpetum mobile - nie próbowałem)

 

Zasilacz ekspoloatowany był dosyć intensywnie i nigdy mnie nie zawiódł, ale jakby co dorzucę garść jakichś elektronicznych części zamiennych, które dał mi Kuba - nie mam pojęcia do czego służą, oraz wszystkie kabelki i zapasowe wtyczki, które wypatrzycie na zdjęciach, plus kilka kabli, których na zdjęciach nie ma, bo o nich zapomniałem.

 

W każdym razie wygoda jest niesamowita, pajęczyna nie całkiem znika ale można (próbować) nad nią zapanować.

 

Sprzedaję w zasadzie po kosztach - wszystko razem za 440 zł, przesyłka po mojej stronie.
Od razu zaznaczam, że nie bardzo jest się o co targować - same te wtyczki i gniazdka Neutriki czy coś takiego były absurdalnie drogie.

 

W kwestiach technicznych możecie próbować podpytywać Kubę, może Wam odpowie (nie pytałem go o zgodę, ale to miły człowiek)

 

W każdym razie - jeszczio raz dziękuję Ci Kuba, zasilacz bardzo mi się przydał! :)

 

IMG_7186.jpg

IMG_7192.jpg

IMG_7181.jpg

IMG_7182.jpg

IMG_7184.jpg

IMG_7186.jpg

IMG_7180.jpg

IMG_3463.jpg

 

 

PS. Wkrótce zawita tu kontroler grzałek z wtyczką pasującą :)

 

IMG_7185.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pojawiające się pytania:

 

1. Są wszystkie kable + parę kawałków "kabla luzem" (widać wszystko na fotkach)

2. Kabel 5V zakończony jest jakąś taką mini wtyczką (chyba od huba USB, którego już chyba nie mam)

3. Jest też oryginalny zasilacz sieciowy do Canona, od którego został obcięty ten "wkład udający baterię", dorzucę go gratis gdyby ktoś chciał

4. Każde z wyjść jest zabezpieczone ... tak, bezpiecznikiem! Byłem jednak na tyle nieuważny, że na żadnym zdjęciu tego nie widać (są one po przeciwnej stronie od gniazdek)

5. Zasilacz od konsoli też jest w zestawie (a niby po co miałbym sobie zostawiać zasilacz od konsoli do gier? ;)

6. Raczej nie jestem skłonny sprzedać tego za 400 zł - Kuba mógłby się poczuć niedoceniony, bo same częśći wyniosły ponad 300 zeta.

7. Zasilałem z tego jednocześnie bez problemu monta HEQ5, AutoGuider, 3 grzałki, Canona i wspomnianego huba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.