Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Astrowizja - MARZEC '17 - wątek konkursowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

RomekAstrobaza

RomekAstrobaza

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 486 postów

ja wyśle spokojnie;)

brak czasu obecnie;)

0

sygnatura_aehxwrs.png

BlackPitchPL

BlackPitchPL

Regulus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPip
  • 104 postów

A ja wysłałem zobaczymy jak tyle osób rezygnuje to może i ja coś ugram hehehe :)

0

damian_n

damian_n

Alnitak

• Astroamator
  • PipPip
  • 71 postów

Ja powoli obrabiam. Materiał nie jest taki zły. Trudno pewnie będzie wyciągnąć kolor bez zwiększania szumu. Zobaczymy jak będzie na końcu. Obróbka autora jest super! Ciężko będzie dorównać.

0

RomekAstrobaza

RomekAstrobaza

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 486 postów

wysłane:)

tym razem bez poprawek, bo nie będę miał kiedy ich zrobić:)

Tym razem to nawet na jeden głos nie liczę - za trudny dla mnie materiał - na obecną chwilę.

+1
Post rekomendują: BlackPitchPL,

sygnatura_aehxwrs.png

Bartosz

Bartosz

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 730 postów

Ja na pewno wyślę, ale totalny brak czasu jak do tej pory skutkuje tym, że nawet nie otwarłem pliku i nie wiem z czym przyjdzie mi się zmierzyć.

Może w ten weekend?

0
Pozdrawiam,
Bartosz
Leszno 51° 50' , 16° 33'

Szymoff

Szymoff

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 298 postów

A mi osobiście materiał się podoba jedynie gwiazdki nie są punktowe ale poza tym nie mam zastrzeżeń. Z gradientem można sobie poradzić a ilość klatek zrobiła swoje i szum bardzo powoli się pojawia. Moim zdaniem autor zdjęcia wyciągnął 100% z tego materiału. Zazdraszczam umiejętności :D

+1
Post rekomendują: RomekAstrobaza,

_vk_

_vk_

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 412 postów

wiecie maoże jaką wartość e-/ADU podać przy decovolve dla zdjęcia Karola. a najlepiej jak ją uzyskać. Wiem, że to Canon 5D mk II ale nie znam iso. Na razie przyjąłem 6, ale nie wiem czy poprawnie.

0

BlackPitchPL

BlackPitchPL

Regulus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPip
  • 104 postów

oho ja nawet nie wiedziałem że jest jakaś tabelka z e-/ADU, czasami po prostu pomijałem ten proces bo wprowadzał więcej zamieszania niż dobrego :)

0

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3257 postów

Przypominam, że zostały 3 dni.

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Strona: http://astroscapes.eu

rambro

rambro

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 267 postów

Wysłałem zgłoszenie. Jeżeli tym razem dostanę jakiś głos to będzie sukces :). Konkurs jest bardzo pouczający. Teraz widzę jak mocno efekt końcowy zdjęcia zależy od umiejętności obróbki, a nie tylko jakości materiału. Uczestnicząc w konkursie sporo można się podciągnąć. Patrząc na prace innych widać gdzie popełnia się największe błędy. Jak zwykle problem mam z kolorem. Mimo wielu prób nie  udało mi się zbliżyć kolorystycznie do zdjęcia autora zamieszczonego na forum. Znacie jakiś tutorial do balansowania koloru ? Najlepiej w miarę ogólny bez wykorzystania Photoshopa, którego nie posiadam. 

0

Nowok76

Nowok76

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów

Ale Ty nie masz zbliżać się do wersji autora. To że jego zdjęcie ładnie wygląda nie znaczy że tak ma być.

Astrofotografia jest interpretacją obiektów astro. Z efektu końcowego Ty masz być zadowolony, a nie ktoś inny. Fotki robisz żeby dogodzić forumowiczom ??

Ten konkurs pokazuje że gusta oceniających są urozmaicone.

Życzę powodzenia i więcej wiary w swoje umiejętności :like:  

+3
Post rekomendują: Bartosz, Solowy, maciek z,

Bartosz

Bartosz

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 730 postów

"Ten konkurs pokazuje że gusta oceniających są urozmaicone." Bardzo dobre zdanie :)

+2
Post rekomendują: HAMAL, gontek,
Pozdrawiam,
Bartosz
Leszno 51° 50' , 16° 33'

Nowok76

Nowok76

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów

A co , nie mam racji ??

Zobacz co działo się w lutym. Ile prac , tyle wersji  :D

0

Lysy

Lysy

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2183 postów

Myślę, że sugerowanie się zdjęciem Autora jest błedem (oczywiście jest to świetlna fota, bez dwóch zdań). A kolorystycznie obiekty DS - to już temat rzeka :)

+2
Post rekomendują: Nowok76, maciek z,

Newton SW 12" &  ASI120MM 

(photo planet)

gontek

gontek
  • Nowy
  • 7 postów

Wersja nr,19 wysłana i na tym moje możliwości się kończą. Może tym razem jakiś głosik wpadnie :D A tak poważnie, to zabawa jest przednia i dużo można się nauczyć.

0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: astrowizja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników