Skocz do zawartości

SWA 13mm/70 st. 1,25/2"" okular do samoobrony tzw. "granat".


Agent Smith

Rekomendowane odpowiedzi

Okular waży 678 g, więc może spokojnie stawnowić narzędzie do samoobrony lub działań zaczepnych (wystarczy dziabka semtexu albo saletry z cukrem, zapalnik albo zapałki sztormówki i ew trochę śrutu albo starego musli).

Ponieważ z natury jestem bojaźliwy, mam go już dobre parę lat i zawsze zabieram ze sobą w ciemne noce pod Wołominem.

 

A ponieważ od zawsze noszę dosyć mocne okulary, z moim granatem rozstaję się niechętnie, bo to idealne szkło dla okularników -

komfortowy LER, precyzyjnie regulowana muszla (wykręcana), bardzo przyzwoite obrazy, tuleje na 1.25 i 2" zarazem...full komfort....

gdyby tylko nie ta waga, która przeważa.

 

Mały montażyk do wizuala, który sobie zostawiam z niewielkim refraktorkiem - przy każdym użyciu tego monstrum całość wymaga

rekonfiguracji.

To jest idealny okular do sporego reflektora z 2" wyciągiem.

 

Więc jak ktoś by chciał to chętnie zamienię go na Hypka 13mm - lub jest do sprzedania za 330 zł z przesyłką DPD.

 

Nowy w Delcie: http://deltaoptical.pl/okular-sky-watcher-swa-13-mm,d974.html

 

Okular ma swoje lata, więc jakieś tam kurzyki załapał, ale poza tym powłoki są bez wad i daje bardzo satysfakcjonujące wrażenia.

 

Stwierdziłem nieoczekiwany brak śrubki mocującej małą tulejkę (może się znajdzie bo była), łatwo to uzupełnić.

 

W komplecie także platikowy słoik (militarny model)

 

IMG_7329.JPG

IMG_7330.JPG

IMG_7331.JPG

IMG_7332.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dłuższej przerwie miałem okazję polukać przez swój "granat" - to naprawdę fajny okular (zwłaszcza wsadzony w 2" wyciąg)

Wsadziłem 2" kątówkę do Megreza, przesunąłem o kawałek dovetaila i spoko...ani drgnie.

 

Z kilku okularów (w tym słynnych ES) jakie tego dnia testowałem na Wenus ten wydał mi się najlepszy. (?!)

 

I piękne punktowe gwiazdki, z minimum achro..

Jasne, że na brzegach nie jest absolutnie idealnie ale daje takie spokojne, niemęczące oczu obrazy.., które łatwo mi

ogarnąć w całości wzrokiem - nie wiem jak to określić :)

 

Co mi z 82st pola w ESach jeśli muszę go sobie wsadzić do oka (ten ich ER to fikcja)

 

Cóż - a może to po prostu już "starość nie radość"?

 

Tak że jeśli ktoś myśli o fajnym okularze tego typu za pól ceny to polecam, bo jak tak dalej pójdzie to luknę jeszcze raz i zostanie u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.