Skocz do zawartości

Orion z najlepszej strony


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna fotka!!

 

A swoja drogą: Canon 6D - ASI071 1:0

- http://www.astrobin.com/full/277401/0/

 

Skala ta sama, czas podobny, światłosiła pewnie też...

 

Ale to słabe jest. Szkoda nawet komentować. Nie ma najmniejszej możliwości, żeby taka chłodzona kamera z matrycą z Nikona D7000 była gorsza od Canona 6D. To jest technicznie nierealne :) Jak widać - główną różnicę robi autor, a nie sprzęt ;)

 

Całe szczęście Marcin jest na liście testerów, więc będzie mógł sam zważyć tę tezę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - zdjęcie z Astrobin jest słabe. Ale facet ma całkiem dobre fotki z 1600-tki... ciekawe :)

 

Obejrzałem. Niektóre mu wyszły, ale ma ekstremalnie nierówną galerię. Jedne ok, inne katastrofa. Ma jakiś problem z kolorem - to ewidentnie. Jeżeli okaże się, że ASI071 robi takie kaszaloty, to pożegnamy ją szybciej, niż przywitaliśmy. Ale trudno mi sobie to wyobrazić.

 

U niego jest problem z sygnałem. Robienie 15 sekundowych klatek kamerą kolorową, gdzie chce zarejestrować słabe obszary świecące w halpha, to już z natury niezrozumiały koncept. Pytanie, czy w ogóle przestawił gain - przy tak krótkich klatkach. Dziwnie też zbalansował kolor - zamiast czerwonego zrobił brązowy, a to już na pewno nie jest wina kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że autor nie dzieli się swoim warsztatem.

Zbiera jedynie och i ach.

 

W przeciwieństwie chociażby do Wessela, Pav1007, dziki, Spirit u MaPa nigdy nie widziałem żadnego screenu z workflow, ani szczegółowej podpowiedzi hoto.

Czasami pojawiają się lakoniczne stwierdzenia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@canon vs asi

 

Każda kamerka wymaga czasu aby znaleźć na nią dobry sposób. Myśle że to kwestia czasu i w tym wypadku; jeśli gość robi dość nierówno to dodatkowo zakładam że nie wybiera warunków i na razie "trenuje" zbierając materiał kiedy tylko może.

Odnośnie wersji użytej do porównania - 15sec klatki to dziwne podejście - ja robiłbym dłuższe :)

Jak najbardziej jestem ciekawy chłodzonego cmosa z takim pixelem.

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna klatka to wystawienie optyki pod największy obstrzał. APS-C - przy obiektywach mających już swoją renomę dla FF po prostu musi dać ładny obraz.

Inna sprawa ze przeskalowanie miedzy FF a APSC zakładając użycie tego samego obiektywu ( czyli np canony 2 lub 3 cyferkowe vs 1-no cyferkowe) wymaga innego spojrzenia.

Nie robiłem dokładnych symulacji ale przybliżony kadr uzyskamy obiektywem 135mm oraz lustrzanką np 60D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że autor nie dzieli się swoim warsztatem.

Zbiera jedynie och i ach.

 

W przeciwieństwie chociażby do Wessela, Pav1007, dziki, Spirit u MaPa nigdy nie widziałem żadnego screenu z workflow, ani szczegółowej podpowiedzi hoto.

Czasami pojawiają się lakoniczne stwierdzenia.

Ostatnio siedziałem nad jednym tematem całą niedzielę, od 8 do 23, aż zrozumiałem w czym rzecz w poniedziałek rano w drodze do racy :] Do debili nie należę a tyle czasu mi to zajęło, wtedy sobie zdałem sprawę, że mógł bym to każdemu wyjaśnić w 2 min, po prostu w sieci brak dobrych opisów zagadnienia a ja potrafię i lubię robić takie zrozumiałe. Tylko po chwili refleksji nabrałem wątpliwości, czy ja chcę zrobić taki opis, aby każdy mając podane na tacy w 2 minuty mógł łatwo posiąść tę samą wiedzę dla której musiałem powziąć taki wysiłek?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio siedziałem nad jednym tematem całą niedzielę, od 8 do 23, aż zrozumiałem w czym rzecz w poniedziałek rano w drodze do racy :] Do debili nie należę a tyle czasu mi to zajęło, wtedy sobie zdałem sprawę, że mógł bym to każdemu wyjaśnić w 2 min, po prostu w sieci brak dobrych opisów zagadnienia a ja potrafię i lubię robić takie zrozumiałe. Tylko po chwili refleksji nabrałem wątpliwości, czy ja chcę zrobić taki opis, aby każdy mając podane na tacy w 2 minuty mógł łatwo posiąść tę samą wiedzę dla której musiałem powziąć taki wysiłek?

 

Za to między innymi lubię IT że nikt nie podchodzi do zdobytej w pocie i krwi wiedzy w taki sposób jak opisujesz tylko dzieli się ze wszystkimi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od mentalności obdarowywanych. Ja w życiu codziennym staram się jeszcze przez dłuższy czas powoływać się na Mistrza dzięki któremu dana wiedza pozwala mi budzić podziw innych, w naszym świecie niestety co dziś obdarowany przeczyta tu od Ciebie jutro na innym Forum sprzeda jako swoje odcinając się maczetą od twoich korzeni :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci przykład jeden.

 

Kiedyś na forum napisałem posta w którym zapytałem czy ktoś wie co to może być,nikt nawet nie podjął tematu. Dziś wiem co to jest, jakie niesie skutki i jak z tym walczyć.

Jeśli napiszę o tym post, za dwa lata wszyscy będą się na to zjawisko powoływać, nikt nie będzie pamiętał, że ja je zgłębiłem.

Jeśli nie napiszę o tym posta, za dwa lata nikt nadal nie będzie miał pojęcia o jego istnieniu a co dopiero je zgłębiać.

Podsumowując, jaki ja mam w tym interes, aby dać grupie pościgowej do ręki dzidę której rzutem przebije mi nogę a gdy mnie dogoni szydzić będzie, że zostałem w tyle? To są zawody, musisz to wreszcie zrozumieć.

 

Wieeele razy pisałem tu na Forum, że czerpie z Jesiona, spłaciłem w ten sposób mojego Mistrza :) jego efekty i dogłębna analiza zjawisk zachodzących dookoła pomogły mi i natchnęły też do własnych głębszych analiz. Tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieeele razy pisałem tu na Forum, że czerpie z Jesiona, spłaciłem w ten sposób mojego Mistrza :) jego efekty i dogłębna analiza zjawisk zachodzących dookoła pomogły mi i natchnęły też do własnych głębszych analiz. Tak to działa.

 

A teraz wyobraź sobie że Adam nigdy niczego nie tłumaczył, pokazywał tylko zdjęcia. Ile dodatkowego czasu musiałbyś poświęcić by być w tym miejscu gdzie jesteś? I nie nie masz długu do spłacenia. Dzielenie się wiedzą jest całkowicie naturalne w każdej zdrowej społeczności, a przynajmniej ja osobiście nie chcę być częścią takiej gdzie tworzy się jakaś elita przekonana o swojej wyższości.

 

Rozumie że nikt nie pamięta dziś kto jest autorem metody hamala, lub kto stworzył tablicę wimmera?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.