Skocz do zawartości

Statyw drewniany typu goliat


Fredrixxon

Rekomendowane odpowiedzi

Tadadam-tadadam!


Z okazji nadchodzącej wiosny pomogę komuś zrobić sobie prezent. Wystawiam na sprzedaż statyw drewniany typu goliat. Moc i piękno w jednym ;)

To statyw dla ludzi, którzy wiedzą czego chcą - ma niesamowite możliwości, ale za cenę duuużej masy.


Ten egzemplarz już gościł na giełdzie. Kupiłem go od juzera kjacek jesienią zeszłego roku. W archiwum giełdy powinno jeszcze być oryginalne ogłoszenie z ówczesnymi zdjęciami.

W moich łapkach przeszedł odkurzanie, czyszczenie i smarowanie. Najważniejsza jednak była wymiana dwóch kluczowych dla stabilności kolumny śrub:

- dużej, zaciskającej tę stalową "brukiew" - oryginalna miała potrzaskaną gałkę i była skrzywiona,

- małej, unieruchamiającej kolumnę - oryginalna zgubiona, zamiennik był ... za krótki.

Nowe śruby zrobiłem ze szpili fi8 nierdzewki i gustownych, dobranych stylowo do oryginalnych, czarnych gałek.

Mechanicznie jest więc teraz bez zarzutu. Ogólnie stan doby z plusem.

Dla estetów ważna będzie informacja, że drewno posiada trochę otarć lakieru. W planach, odłożonych ad calendam graecam, było odświeżenie lakierowania. Dlatego elementy drewniane (po wyczyszczeniu) nie były jeszcze traktowane żadnym środkiem konserwującym, nabłyszczającym czy w inny sposób picującym.



DSC09888m.jpg DSC09889m.jpg


DSC09100m.jpg


Ten wiosenny prezent można sobie zrobić za jedyne 480 zł i odebrać go osobiście w Gdańsku. Mogę go też dotargać na terenie trójmiasta, ale sorki, nie mam wizji jak go wysłać.


Sprzedaję, bo jak się chwaliłem niedawno w statusach, nabyłem drugą sztukę, w podobnym stanie - w tej chwili rozłożona na śrubki jest powoli czyszczona.



Edytowane przez Fredrixxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie brać - tej głowicy z PewnegoPortaluAukcyjnego. Na zdjęciach widać, że jest niekompletna - brakuje dwóch śrub, a trzecia "jest jakaś inna". Sprzedawca nie odpowiedział jeszcze na moje pytanie o te śruby.

 

Polecam nadal mój statyw. Przy tych fantastycznych cenach z PewnegoPortaluAukcyjnego, od mnie macie sprzęt sprawdzony i za normalne pieniądze :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, niech wam będzie. Nowa, lepsza cena 460 zł. (słownie : czterysta sześćdziesiąt peelenów)

Pogoda i tak ma być przez łikęd okropna, więc można z czystym sumieniem kupić. Nikt was nie przeklnie :)

Edytowane przez Fredrixxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachętę dodaję głowicę.

 

Glowica.jpg

 

Oryginalnie pochodzi z lżejszego statywu (bez tej "brukwi"). Rozstanę się z nią niechętnie, bo jest bardzo użyteczna.

Jedyne zastrzeżenie, to brak gałki na końcu pręta do prowadzenia głowicy w poziomie, ale nie wpływa to jakoś na wygodę, więc nic nie dorabiałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) po porstu najlepiej owijać folią bąbelkową grubo - owijasz tak z 7 warstw albo 10 a na to folia strech i można wysyłać taki kawał żelastwa i drewna - wcześniej wykręcasz elementy kruche jak śruby, a raczej ich końcówki z bakelitu który jest kruchym tworzywem i dajesz w osobne opakowanie :)

 

Nie jest to optyka ani tuba która może się wgnieść, goliat mocny jest skubaniec, ciężko cokolwiek uszkodzić poza wspomnianymi gałkami z bakelitu.

 

Wysyłałem kiedyś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.