Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Nagrywanie planet kamerą ze smartfona.

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

McGoris

McGoris

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 597 postów

Witam. Mam pewien problem odnośnie nagrywania planet smartfonem. Jak nagrywam np. Jowisza czy Saturna to jest on przepalony. Ściągnąłem aplikacje Camera FV-5 i Cinema FV-5, ustawiłem najniższe ISO, ekspozycję -2 i dalej mam Jowisza świecącego jak gwiazdę. Czy ktoś próbował?

0

Eberline

Eberline

Alnitak

• Astroamator
  • PipPip
  • 51 postów

Też miałem takie pomysły ,kupowałem nawet płatne aplikacje i stwierdziłem ,że lepiej jest kupić webcama:) Nawet tulejke dorobiłem z rurki pcv i troche kleju z pistoletu i gotowe. 

+1
Post rekomendują: Paether,

karolmasztalerza

karolmasztalerza

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów
Pomysły są takie: przybliż zoomem cyfrowym tak żeby Jowisz zajął conajmniej 1/3 kadru,wtedy aparat powinien ustawić ekspozycje na Jowisza. Albo użyj filtra polaryzacyjnego lub planetarnego, lub zwiększ powiększenie np wsadzając przed okular barlowa
0

JSC

JSC

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 808 postów

Też miałem takie pomysły ,kupowałem nawet płatne aplikacje i stwierdziłem ,że lepiej jest kupić webcama:) Nawet tulejke dorobiłem z rurki pcv i troche kleju z pistoletu i gotowe. 

No tak... tylko, że trzeba do tego targać laptopa, a jak laptop to i od razu stoliczek by się przydał. A później się okaże, że jeszcze akumulator :]

Co do zbyt jasnego obrazu - najlepiej to zwiększyć powiększenie (użyć innego okularu)  - obraz sam się przyciemni. Widzę, ze na niektórych stronach zalecają filtr księżycowy, ale dla mnie to barbarzyństwo ;)

Jakim teleskopem, jakim okularem i jakim telefonem robisz zdjęcia?

0

Eberline

Eberline

Alnitak

• Astroamator
  • PipPip
  • 51 postów
JSC masz absolutna racje najpierw laptop, akumulator stoliczek itd a z mobilnosci zostaja co najwyzej nogi:) Dlatego obralem inna droge jak ide w plener podpinam wszystko pod tablet na ebay mozna kupic webcamy co smigaja pod android wiec nawet smartfon wystarczy zeby nagrac avika.Na ten czas maltretuje swojego wspolokatora o zrobienie sterownikow do ASI pod androida bo wtedy zycie bylo by łatwiejsze;)Nie chce kupowac notebooka tylko pod astro wole dozbierac na lepszy obiektyw.
0

McGoris

McGoris

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 597 postów

No tak... tylko, że trzeba do tego targać laptopa, a jak laptop to i od razu stoliczek by się przydał. A później się okaże, że jeszcze akumulator :]

Co do zbyt jasnego obrazu - najlepiej to zwiększyć powiększenie (użyć innego okularu)  - obraz sam się przyciemni. Widzę, ze na niektórych stronach zalecają filtr księżycowy, ale dla mnie to barbarzyństwo ;)

Jakim teleskopem, jakim okularem i jakim telefonem robisz zdjęcia?

Kupiłem sobie niedawno LG K500n X screen. Teleskop to Synta 8", próbowałem przez różne okulary. Nie próbowałem jeszcze z barlowem. Seeing miałem i tak dość lipny.

Użytkownik McGoris edytował ten post 15 marzec 2017 - 09:55

0

McGoris

McGoris

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 597 postów

Czy jest jakiś sposób by manewrować ekspozycją manualnie?

0

JSC

JSC

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 808 postów

Pewnie jest...

Kiedyś wertowałem ten temat i jest kilka fajnych stron internetowych - np. ta: https://canadianastr...trophotography/Nie pamiętam jednak co i jak...

Kto by uwierzył, że to telefonem? Z tej samej strony https://canadianastr...com/tag/iphone/

jupitergifoutput_rlntht.gif?w=490&h=490

Użytkownik JSC edytował ten post 15 marzec 2017 - 18:22

+2
Post rekomendują: Maciek7373, antwito,

matpio7

matpio7

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 175 postów

W Motoroli (Lenov) Moto E (na androidzie 4.4.4) i Moto G 2nd Gen w fabrycznej aplikacji można było ustawić ekspozycję z punktowym pomiarem światła (+ korekcja), wtedy Jowisz wychodził bardzo ładnie (teleskop 100/500 i okular 5mm). Wygląda na to, że Moto E na na Androidzie 5.0 już nie ma funkcji korekcji.

0

SW 102/500, TMB 5mm, GSO 30mm, AZ-4

JSC

JSC

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 808 postów

Następny Jowisz ze smartfona - aż się zastanawiam czy to nie jest jakiś żart... https://www.cloudyni...sit-smartphone/

post-272593-0-84302000-1492460703.jpg

+1
Post rekomendują: matpio7,

Pablito

Pablito

Kanopus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1590 postów

Na ten czas maltretuje swojego wspolokatora o zrobienie sterownikow do ASI pod androida bo wtedy zycie bylo by łatwiejsze;)

ZWO już to zrobiło we własnym zakresie ;)

https://astronomy-im...android-device/

+2
Post rekomendują: JSC, Marek_N,
szkło, metal i drewno w astronomicznej formie

tel.691 355-653
don.pablito(małpa)plusnet.pl

dj_peterka

dj_peterka

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 313 postów

Ja zakładam po prostu to, co dała fabryka - dekiel, który ma specjalny otwór działający jak przysłona.

4046913706_d42d7127b6.jpg

Używam go do Słońca (oszczędza się folię Baadera!), Księżyca i Jowisza. Nie mam problemu ani z kamerami, ani z bezlusterkowcem. 

0

calla

calla

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 205 postów

No tyle że masz aperturę efektywną 5cm;) a to nawet przy polskim seeingu mało troche;)

0

bas.sic

bas.sic

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 710 postów

ZWO już to zrobiło we własnym zakresie ;)

https://astronomy-im...android-device/

Dzisiaj ten soft instalowałem i działa wyśmienicie. jedyne czego brakuje tak na początek to możliwość robienia serii zdjęć.

Łączyłem smartfona Samsung z kamerą ASI 120MM

Użytkownik bas.sic edytował ten post 21 kwiecień 2017 - 21:12

0

iq45, tsapo65, stf8300m -->zwo asi 1600MM-C, fw4-8300 --> EFWmini, zwo 1200mm, kable, złączki, trytytki

Pozdrawiam - Paweł Koczan

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników