Skocz do zawartości

Nagrywanie planet kamerą ze smartfona.


McGoris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem odnośnie nagrywania planet smartfonem. Jak nagrywam np. Jowisza czy Saturna to jest on przepalony. Ściągnąłem aplikacje Camera FV-5 i Cinema FV-5, ustawiłem najniższe ISO, ekspozycję -2 i dalej mam Jowisza świecącego jak gwiazdę. Czy ktoś próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie pomysły ,kupowałem nawet płatne aplikacje i stwierdziłem ,że lepiej jest kupić webcama:) Nawet tulejke dorobiłem z rurki pcv i troche kleju z pistoletu i gotowe.

 

No tak... tylko, że trzeba do tego targać laptopa, a jak laptop to i od razu stoliczek by się przydał. A później się okaże, że jeszcze akumulator :]

 

Co do zbyt jasnego obrazu - najlepiej to zwiększyć powiększenie (użyć innego okularu) - obraz sam się przyciemni. Widzę, ze na niektórych stronach zalecają filtr księżycowy, ale dla mnie to barbarzyństwo ;)

 

Jakim teleskopem, jakim okularem i jakim telefonem robisz zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JSC masz absolutna racje najpierw laptop, akumulator stoliczek itd a z mobilnosci zostaja co najwyzej nogi:) Dlatego obralem inna droge jak ide w plener podpinam wszystko pod tablet na ebay mozna kupic webcamy co smigaja pod android wiec nawet smartfon wystarczy zeby nagrac avika.Na ten czas maltretuje swojego wspolokatora o zrobienie sterownikow do ASI pod androida bo wtedy zycie bylo by łatwiejsze;)Nie chce kupowac notebooka tylko pod astro wole dozbierac na lepszy obiektyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak... tylko, że trzeba do tego targać laptopa, a jak laptop to i od razu stoliczek by się przydał. A później się okaże, że jeszcze akumulator :]

 

Co do zbyt jasnego obrazu - najlepiej to zwiększyć powiększenie (użyć innego okularu) - obraz sam się przyciemni. Widzę, ze na niektórych stronach zalecają filtr księżycowy, ale dla mnie to barbarzyństwo ;)

 

Jakim teleskopem, jakim okularem i jakim telefonem robisz zdjęcia?

 

Kupiłem sobie niedawno LG K500n X screen. Teleskop to Synta 8", próbowałem przez różne okulary. Nie próbowałem jeszcze z barlowem. Seeing miałem i tak dość lipny.

Edytowane przez McGoris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest...

Kiedyś wertowałem ten temat i jest kilka fajnych stron internetowych - np. ta: https://canadianastronomy.wordpress.com/tag/iphone-astrophotography/Nie pamiętam jednak co i jak...

Kto by uwierzył, że to telefonem? Z tej samej strony https://canadianastronomy.wordpress.com/tag/iphone/

jupitergifoutput_rlntht.gif?w=490&h=490

Edytowane przez JSC
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Motoroli (Lenov) Moto E (na androidzie 4.4.4) i Moto G 2nd Gen w fabrycznej aplikacji można było ustawić ekspozycję z punktowym pomiarem światła (+ korekcja), wtedy Jowisz wychodził bardzo ładnie (teleskop 100/500 i okular 5mm). Wygląda na to, że Moto E na na Androidzie 5.0 już nie ma funkcji korekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na ten czas maltretuje swojego wspolokatora o zrobienie sterownikow do ASI pod androida bo wtedy zycie bylo by łatwiejsze;)

 

ZWO już to zrobiło we własnym zakresie ;)

 

https://astronomy-imaging-camera.com/latest-news/running-asi-usb3-0-cameras-under-android-device/

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj ten soft instalowałem i działa wyśmienicie. jedyne czego brakuje tak na początek to możliwość robienia serii zdjęć.

Łączyłem smartfona Samsung z kamerą ASI 120MM

Edytowane przez bas.sic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.