Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Astrowizja - Zbiórka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3272 postów

*
Popularny

Logo_AW_TS.jpg

Witam Was,

Jak wiemy, nagrody to jest to co mobilizuje nas do wzięcia udziału w jakimkolwiek konkursie. W Astrowizji na chwilę obecną mamy voucher ufundowany przez TELESKOP-SERVICE o wartości 150EUR. Voucher ten otrzyma zwycięzca rocznej (13 edycji) "Astrowizji". Chciałbym jednak zachęcić Was bardziej do udziału w konkursie - a że sam nie wygrałem (jeszcze) w totka, to nie mam możliwości samemu zafundować Wam nagród - dlatego zwracam się do Was.

Dlatego też uruchomiłem zbiórkę funduszy na nagrody dla laureatów Astrowizji i pokornie proszę Was o pomoc. Nie ma kwoty minimalnej jak i maksymalnej. Nie ma oceniania ile kto wpłacił - każda złotówka jest ważna i z góry dziękuję.

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji czy tutaj, czy na PW.

Zbiórka jest transparentna a podział nagród odbywa się w zasad z TEGO LINKA

Nie mam pojęcia jaka kwota się uzbiera, więc uznałem, że kwota 3000pln (wpisana w zbiórce) będzie podzielona na nagrody (oczywiście mniejsza kwota również). W zależności od kwoty jaka się zbierze albo powiększę pulę nagród, przeznaczę pieniążki na wydruki kalendarzy (po edycji rocznej) i statuetek lub użyję je jako nagrody dla edycji 2018.

Będziecie dokładnie o wszystkim informowani.

LINK DO ZBIÓRKI:

www.pomagam.pl/astrowizja

WAŻNA INFORMACJA:

To czy ktoś wpłacił pieniążki czy nie w żaden sposób nie wpływa na jego możliwość wzięcia udziału w konkursie oraz na decyzję jury!

Każdy może brać udział, a jury będzie nadal tak samo oceniać prace.

Pozdrawiam i dziękuję

Paweł

Disclaimer: Informuję, że organizatorem zbiórki pieniężnej na nagrody w konkursie "Astrowizja" jest Paweł Radomski (Pav1007).

Podmiot Astropolis.pl nie uczestniczy formalnie w zbiórce jako żadna strona.

+13

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Strona: http://astroscapes.eu

Tayson

Tayson

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 3109 postów

Z chęcią się dorzucę jeżeli osoby najwyżej sklasyfikowane zaczną komentować swój workflow. Obecnie kończy się na podziękowaniach i udostępnieniu stacka.  

Ja potraktowałbym tą nagrodę jako bonus za otwartosc i chęć pomocy innym. 

Oczywiście nie dotyczy to zwycięzcy grudniowej edycji. 

+3
Post rekomendują: DominikRD, TomekDw, grztus,

main setup: SW NEQ6 PRO belt & wedge mod, SW ED80/600+DreamFocuser+SW FF+filter box+QHY8L, AstroHub

guider setup (piggyback): TS60/230+ATIK TITAN

other: Altair Astro RC6"+OAG; SW Adventurer+Canon 50Dmod

dobre checi ;-)

moje ustawenia DSS:    https://www.dropbox.com/s/tqdq85ri50w8pv7/DSS-stackwoanie.mp4?dl=0                                                                                                      

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3272 postów

Tomek, również z chęcią obejrzałbym lub poczytał kilka trików jakie zwycięzcy stosowali, ale niestety nic nie mogę zrobić by wymóc na nich taki materiał. Oczywiście mogę zapisać to w regulaminie, ale egzekucja takiego zapisu będzie trudna - mogę oczywiście pozbawić taką osobę punktów... ale wydaje mi się, że nie tędy droga.

Obiecuję, że jak ja wygram to coś nakręcę :-D

Na mojej stronie niedługo zaczną pojawiać się krótkie tutoriale ale to jest niezwiązane z konkursem. 

PS

Jest już pierwsza wpłata - DZIĘKUJĘ!!!!!!!!

+2
Post rekomendują: ekolog, Tayson,

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Nowok76

Nowok76

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 789 postów

Piękna przemowa. Powinna iść w świat a nie tylko do nas :-)

+1
Post rekomendują: dziki,

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3272 postów

Piękna przemowa.

Serio czy jaja sobie robisz?

Powinna iść w świat a nie tylko do nas :-)

Pójdzie na mojego FB w drugiej połowie dnia. Jak ktoś chce udostępnić u siebie to zachęcam (na stronie zbiórki jest przycisk do udostępniania na FB).

P.
+1
Post rekomendują: Nowok76,

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Tayson

Tayson

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 3109 postów

Masz Paweł rację, nic na siłę.

0

main setup: SW NEQ6 PRO belt & wedge mod, SW ED80/600+DreamFocuser+SW FF+filter box+QHY8L, AstroHub

guider setup (piggyback): TS60/230+ATIK TITAN

other: Altair Astro RC6"+OAG; SW Adventurer+Canon 50Dmod

dobre checi ;-)

moje ustawenia DSS:    https://www.dropbox.com/s/tqdq85ri50w8pv7/DSS-stackwoanie.mp4?dl=0                                                                                                      

Nowok76

Nowok76

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 789 postów

Serio czy jaja sobie robisz?

Mówię poważnie. 

Sam załatwiam mini wystawę moich prac astrofoto.

Jak rozmawiam z radnym i innymi osobami w Katowicach to widzę po ich reakcji że dopiero w czasie rozmowy ze mną( w między czasie jak przeglądają album),

to uświadamiają sobie co na nocnym niebie można dostrzec :-)

+2
Post rekomendują: Jazz, mago83,

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3272 postów

Dzięki Darek,

na pewno pójdzie w świat - mam nadzieję, że ktoś oprócz mnie to udostępni :-)

Sam załatwiam mini wystawę moich prac astrofoto.

Jak rozmawiam z radnym i innymi osobami w Katowicach to widzę po ich reakcji że dopiero w czasie rozmowy ze mną( w między czasie jak przeglądają album),

to uświadamiają sobie co na nocnym niebie można dostrzec :-)

Wiem coś o tym - przy naszych wystawach (moich zdjęć i dzikiego) mieliśmy prelekcję na których wychodziło, że ludzie nie mają pojęcia co tam jest.

Dlatego też nazwa tej zbiórki to wsparcie astrofotografii - żeby więcej takich zdjęć publikować :-D

+1
Post rekomendują: Nowok76,

Pozdrawiam
Paweł Radomski

TomekDw

TomekDw

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 369 postów

To prawda, już to kiedyś pisałem, ale większość ludzi nie ma pojęcia, że takie zdjęcia można wykonywać, myślą, że można to tylko super wypasionym teleskopem i w obserwatorium. Niektórzy też się dziwią że  na niebie są takie piękne obiekty.

0

Grzędziel

Grzędziel

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 717 postów

Dorzuciłem parę obiecanych PLN. Mam nadzieję, że nie pochrzaniłem niczego przy wpłacaniu i będą pieniążki na koncie.

+3
Post rekomendują: ekolog, LibMar, dziki,

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3272 postów

Dzięki Piotr!!

Suma to już 820pln czyli w prostym wyliczeniu zwycięzca dostaje voucher 150 eur i 410pln - to już się robi ciekawie :-)

Mam nadzieję, że uda się jeszcze trochę zebrać :-)

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

yogi3e

yogi3e

Alnitak

• Astroamator
  • PipPip
  • 65 postów

Trzeba sie zarejstrować czy można normalnie wpłacic? I czemu przez paypal minimum 50zł? Dziwne trochę

Użytkownik yogi3e edytował ten post 16 marzec 2017 - 18:11

0

HAMAL

HAMAL

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 6234 postów
Poszło :) Zawsze byłem za takimi przedsięwzięciami :)
+3
Post rekomendują: Pav1007, ekolog, dziki,

Baner2.jpg

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3272 postów

Trzeba sie zarejstrować czy można normalnie wpłacic? I czemu przez paypal minimum 50zł? Dziwne trochę

Z tego co mi wiadomo to nie trzeba się rejestrować, wystarczy wcisnąć przycisk - Wpłać teraz.

Nie mam pojęcia, że z paypala to min 50 pln :-( nic takiego nie znalazłem w regulaminie. Nie ma możliwości ustawienia minimalnej wpłaty.

Poszło :) Zawsze byłem za takimi przedsięwzięciami :)

Dzięki!!!!!

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

RAV7766

RAV7766

Regulus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPip
  • 140 postów

To prawda, już to kiedyś pisałem, ale większość ludzi nie ma pojęcia, że takie zdjęcia można wykonywać, myślą, że można to tylko super wypasionym teleskopem i w obserwatorium. Niektórzy też się dziwią że  na niebie są takie piękne obiekty.

Dokładnie :) większość myśli że jest tylko kilka planet i same gwiazdy :) spotkałem się również z komentarzami na temat moich zdjęć ze to jakaś ściemka :D a takiej osobie ciężko coś wytłumaczyć w jaki sposób się robi te zdjęcia itd. Mam wrażenie że zatrzymali się na czasach Mikołaja Kopernia lub kiedy myśleli że ziemia jest płaska :) trochę to smutne że spora większość społeczeństwa żyje w takiej niewiedzy na temat wszechświata albo tak uczą w szkole ;) lub w tym czasie śpią na lekcjach . 

+1
Post rekomendują: TomekDw,

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Polecamy, astrowizja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników