Skocz do zawartości

DO Sky-Guide 15x70


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Długo się nad tym zastanawiałem, ale wreszcie podjąłem ostateczną decyzję w sprawie lornety DO SkyGuide 15x70. Niestety, mam za dużą wadę wzroku, by obserwować nią bez okularów (lornetka posiada korekcję od około +4D do -4D), a zakładanie soczewek kontaktowych przed "dłuższym" użytkowaniem tej dwururki, jest dla mnie nieco uciążliwe. Nie satysfakcjonuje mnie też obserwacja w okularach. Lubię czuć gumę w oczodole. :D


Przechodząc do konkretów: optyka czysta, bez żadnych paprochów, smug i rys. Wzorowa kolimacja. Do mechaniki również nie można się przyczepić. Brak otarć na obudowie.


Zamiast kiepskiej walizki z zestawu (dało się ją gnieść w rękach) - aluminiowa skrzynka z Castoramy. Wyłożyłem ją pianką akustyczną, która bardzo ładnie dopasowała się do kształtu lornetki i za nic w świecie nie pozwala jej "latać" po wnętrzu skrzyneczki. Brak paska na szyję.


Jeśli chodzi o jakość obrazów oraz jakość wykonania... cóż, nawet nie ma co porównywać ze SkyMasterem 15x70. SkyGuide masakruje go w przedbiegach.


Cena: 600 zł (z wliczoną przesyłką)


Astropozdrówko,

Snejk


sg_1.jpgsg_2.jpgsg_3.jpgsg_4.jpgsg_5.jpgsg_6.jpgsg_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.