Skocz do zawartości

ASA kilka pytań o software


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Te parametry nie ma ją nic wspólnego z czasem "na wybujanie". To są parametry zwiększające/zmniejszające  hamowanie montażu przy dojeździe do założonej pozycji. Skoro ich nie ruszałeś to może być tez powód tego, że korzystasz z guidingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie dawno przesiadłem się z w 7 naw10 i  Mmm problem z GPS'm może ktoś przerabiał temat?
Ogólnie w10 rozpoznaje GPS'a ale jako czujnik a nie po porcie COM a do pracy z autoslew potrzeba portu com

szukałem w sieci  i oś znalazlem https://forum.u-blox.com/index.php/7379/windows-shows-blox-location-sensor-not-class-serial-port-used ), zrobilem jak pisza ale nie zadzialało
moze macie coś w rękawie,
Jak nie to trzeba wracać d w7

Pozdro Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, anva napisał:

Nie dawno przesiadłem się z w 7 naw10 i  Mmm problem z GPS'm może ktoś przerabiał temat?
Ogólnie w10 rozpoznaje GPS'a ale jako czujnik a nie po porcie COM a do pracy z autoslew potrzeba portu com

szukałem w sieci  i oś znalazlem https://forum.u-blox.com/index.php/7379/windows-shows-blox-location-sensor-not-class-serial-port-used ), zrobilem jak pisza ale nie zadzialało
moze macie coś w rękawie,
Jak nie to trzeba wracać d w7

Pozdro Włodek

Po pierwsze: https://www.navilock.de/produkte/G_61840/merkmale.html?setLanguage=pl

 

Po drugie: http://rtkexplorer.com/issue-with-u-blox-usb-drivers/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

 

6 minut temu, anva napisał:

Czy to znaczy że trzeba kupić nowy GPS????

To już u-blox 6 ublox'owi 6 nierówny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa swoją drogą - udzieliłem się 2 razy i moje posty w ogóle "nie zostały zauważone". Tak, wiem, bez żadnych konkluzji, ale także nie otrzymałem danych. Podsumowałbym to tak - nie masz ASA nie wtrącaj się albo WTF? Co za gość z zerowym dorobkiem?! A tymczasem ublox za kilka $ stał się problemem dla tych, którzy obracają setkami PLN w ramach zakupu sprzętu astro. Luz, ostrzegano mnie przed tym nazwijmy to "hermetycznym środowiskiem" astropolis, ale dotychczas tego nie odczułem. Miło.

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie chciałem ci napisać że Twoje posty są bez sensu. Najpierw trzeba coś poczytać o ASA, wejść na forum ASA i wtedy próbować coś doradzać. Twoje posty przeszły bez echa , bo jednoznacznie wskazały że przy swojej wiedzy na temat U bloxa nie wiesz nic o jego współpracy z Autoslew ASA.

Przepraszam Cię, ale nie widzę sensu dyskutowania a właściwie robienia wykladu jeśli widzę że porada nie ma sensu. Dlatego Twoje posty nie zostały zauważone. A ty z kalkulatorem w ręku oceniasz ludzi i tworzysz tu jakieś mity o hermetycznych grupach. 

Takie teksty uważam za mocno krzywdzące dla mnie personalnie i dla forum też.

Możesz popytać - zawsze odpowiadam i na maile i na PW i na pytania na forum. O ile mają sens.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale wątpię, żeby do instalacji sterowników najzwyczajniejszego GPS'a była potrzebna znajomość sprzętu ASA, jego posiadanie tudzież wertowanie powiązanych z nim (montażem ASA) stron internetowych. GPS jak każdy inny, żeby nie powiedzieć, że mocno przeciętny chociażby ze względu na czas łapania fix'a.

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz nie w jakości odbiornika ale w rygorze jego współpracy z Autoslew. Nie każdy odbiornik pracuje z tym

softem i stąd konieczność czytania dokumentacji 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.