Skocz do zawartości

INTES MAK 150/1800 f/12, pełny zestaw


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilkunastu wspólnych latach (I zakupie SkyWatchera 180mm oraz APO 110 mm) przyszła smutna chwila, by rozstać się z moim Intesem 150/1800, model MK-66. W skład zestawu wchodzi:

- tubus teleskopu

- osłona / odrośnik z pokrywką

- szukacz z możliwością podświetlenia krzyża

- szyna dovetail Vixen

- adapter SCT / 2"

- Filtr słoneczny Baader.

- wygodna torba izolowana termicznie

Wszystkie akcesoria poza filtrem (moja robota) są oryginale od Intes Micro Russia

Teleskop kupiłem w roku 2001 (?) od naszego forumowego kolegi "Łysy", przez cały ten czas teleskop był tylko i wyłącznie w moich rękach.

Stan mechaniczy / wizulany: idealny. Lusterko "wsteczne" na wykonanych przeze mnie śrubach - można kolimować paluchami, bez śrubokręta. Jakość wykonania teleskopu stawia w cieniu wszystkie chińskie konstrukcje SkyWatchera i jemu pokrewnych, muszę to uczciwie powiedzeć, że choć Mak 180mmm imponuje średnicą i ogniskową, to jakością mechaniki nie dorasta nawet do pięt Intesowi. Słowem sprzęt na dłuuuuugie lata....

Stan optyki: maleńkie skazy na głównym lustrze, w pobliżu otworu. Rzecz o charakterze kosmetycznym, bez wpływu na jakość obrazu, która jak w każdym poprawie skolimowanym Intesie jest świetna. Szczególnie dobrze widać to na planetach, Księżycu, gwiazdach podwójnych i gromadach kulistych.

Dzięki światłosilie f/12 z okularem rzędu 40 mm teleskop daje zaskakująco dużo frajdy na obiektach nieba głębokiego.

Ci, którzy bywają u nas w Bukowcu na pokazach nieba wielokrotnie pamiętają opad własnej szczęki przy widoku Saturna czy Jowisza. Trochę goglowania pozwala także znaleźć dużo pochlebnych opinii o tym teleskopie.

 

Cena za wyżej wymieniony zestaw to 2200 zł, nie interesują mnie zamiany za cokolwiek innego.

Preferuje odbiór osobisty u mnie w Łodzi (lub na Astrozlocie w maju w Bieszczadach) Mogę dowieść teleskop w rozsądnej odległości od Łodzi po ustaleniu szczegółów z kupującym

X30G2546_01.JPG

X30G2547_01.JPG

X30G2548_01.JPG

X30G2550_01.JPG

X30G2551_01.JPG

X30G2552_01.JPG

Edytowane przez Marcin_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.