Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Słoneczna misja NASA i ESA zakończona sukcesem!

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

emeł

emeł

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 940 postów

*
Popularny

Tak, udało się! Całkowity sukces! Dziura w Słońcu w końcu załatana!

Na początku 2017 roku amerykańscy naukowcy odkryli, że w naszej Gwieździe Dziennej pojawił się niepokojąco wyglądający lejkowaty otwór. Niestety, zjawisko to nie jest widoczne z Ziemi, ponieważ znajduje się po nieoświetlonej stronie Słońca.

Naukowcy z NASA i ESA wspólnie opracowali wysoko wyspecjalizowaną aparaturę badawczo-obserwacyjną, która pod koniec stycznia br. wysłana została na drugą stronę naszej Gwiazdy. Po dokonaniu wnikliwej analizy zebranego materiału stwierdzono, że jedynym sposobem na załatanie dziury jest zepchnięcie Merkurego z jego obecnej orbity i skierowanie planety w stronę Słońca.

Merkury i tak nigdy nie będzie nam do niczego przydatny. Ciśnienie i temperatura są tam zbyt wysokie, aby planeta kiedykolwiek została skolonizowana przez rasę ludzką. - mówi dr Prim A. Prilis z JPL w Pasadenie.

W porozumieniu z przywódcami światowych mocarstw podjęta została decyzja o poświęceniu pierwszej planety od Słońca. W drugiej połowie lutego 2017 w stronę Merkurego wysłane zostały rakiety holujące, które po dotarciu na miejsce ściągnęły planetę z jej dotychczasowej orbity i poprowadziły w ostatnią drogę - ku zagładzie.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez jednego z satelitów.

MS.gif

+18

C9.25, SW 102/600, CG5 GT, ASI224MC, Canon 450D

ekolog

ekolog

Astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5561 postów

I to mi się podoba.

Kończy się era poprawności politycznej czyli cackania się nad każdym kulti-multi. Merkury to nie rezerwat przyrody. Był nam potrzebny dziś, został wykorzystany i tyle. Bez referendum owędum ;)

Naukowcy wreszcie stali się twardymi facetami i nie mniej twardymi Facetkami  :Kwiatek:  co potrafią szybko zadecydować jak trzeba! 

Pozdrawiam

Użytkownik ekolog edytował ten post 01 kwiecień 2017 - 00:34

+3
Post rekomendują: zbignieww, emeł, Piotrek L.,
Z pierwszą lornetką astronomiczną lub teleskopem kup latarkę diodową czerwoną (o mapkach szukaj na forum)
WSZYSTKIE WSZECHŚWIATY SĄ WIECZNE
Wielki Wybuch był tylko etapem na drodze od nieskończonej przeszłości

Arkadiusz Janusz

Arkadiusz Janusz

Alnitak

• Astroamator
  • PipPip
  • 60 postów

Mam obawy czy Merkury wystarczył ? Dziura wydaje się większa od Jowisza a ten akurat jest nam potrzebny.

+3
Post rekomendują: zbignieww, emeł, Piotrek L.,

Piotrek L.

Piotrek L.

Kanopus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1797 postów

Mam obawy czy Merkury wystarczył ? Dziura wydaje się większa od Jowisza a ten akurat jest nam potrzebny.

Obliczono, że grawitacja Słońca rozpłaszczy Merkurego na tyle, że zrobi się z niego coś w rodzaju łaty, która pokryje idealnie cały otwór.

Powyższa animacja nie uwzględnia powyższego zjawiska, ale jest to opisane przez dr Prim A. Prilisa z JPL z Pasadeny.

Użytkownik Piotrek L. edytował ten post 01 kwiecień 2017 - 08:36

+1
Post rekomendują: emeł,

HAMAL

HAMAL

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 6387 postów
Przecież jak tego nie przykleją to odpadnie przy pierwszym lepszym uderzeniu Słońca o jakiś asteroid :P
+3
Post rekomendują: Piotrek L., ekolog, emeł,

Baner2.jpg

ekolog

ekolog

Astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • 5561 postów

Oj Hamalu ...

Asteroida jest kobietą! Jak Szuu.

A właśnie. Szuu ma dzisiaj urodziny.

To już nie będę zakładał osobnego postu w wątku życzeniowym tylko tu mu życzę szczęścia w pracy zawodowej, życiu astronomicznym i osobistym.

Namawiałem go kiedyś, żeby przestali się zabezpieczać z tą jego Panienką i zrobili sobie potomka bo nasz gatunek potrzebuje następców tej klasy co on.

A on mi na to: Wiesz co powiedział tak nagabywany Winston Churchil

- "a co jeśli dziecko odziedziczy umysł po mamie a urodę po mnie?"

Tymczasem on, imho, urodę ma całkiem, całkiem i niepotrzebnie się broni. Polaku! Trzeba zrobić 1-szy krok do 500+.

Pozdrawiam

0
Z pierwszą lornetką astronomiczną lub teleskopem kup latarkę diodową czerwoną (o mapkach szukaj na forum)
WSZYSTKIE WSZECHŚWIATY SĄ WIECZNE
Wielki Wybuch był tylko etapem na drodze od nieskończonej przeszłości

HAMAL

HAMAL

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 6387 postów
Szuu też jest Kobietą? :D
+1
Post rekomendują: ekolog,

Baner2.jpg

Piotr4d

Piotr4d

Astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 postów

:flirt:

0

SW - 100/900ED, 80/600ED, HEQ5 mod. Celestron 15x70, ATiK 314L+, ASI 224MC, QHY5. Walizka akcesoriów. 

Wszystkie kolory są sobie równe, ale niektóre są równiejsze... 

DominikRD

DominikRD

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 988 postów

Przepraszam za OT ale, Hamal coś planujesz grubego kupić? :D

0
"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod. 
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20

emeł

emeł

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 940 postów

Przecież jak tego nie przykleją to odpadnie przy pierwszym lepszym uderzeniu Słońca o jakiś asteroid :P

Proszę Pani, odrobinę wiary w amerykańską myśl techniczną...

0

C9.25, SW 102/600, CG5 GT, ASI224MC, Canon 450D

HAMAL

HAMAL

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 6387 postów

Przepraszam za OT ale, Hamal coś planujesz grubego kupić? :D

A skąd ^_^ ja kończę z tym hobby, od 2 lat już tak kończę ^_^ o wina braku alternatywy :D

0

Baner2.jpg

LibMar

LibMar

Kanopus

• Moderator
  • 1927 postów

W 2004 i 2012 roku to w ogóle był ubytek ;) Na szczęście NASA i ESA potrafi rozwiązać takie problemy!

0

Ciekawostki astronomiczne i obserwacje nieba na żywo...

https://www.facebook...stronomicznych/

DominikRD

DominikRD

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 988 postów

A skąd ^_^ ja kończę z tym hobby, od 2 lat już tak kończę ^_^ o wina braku alternatywy :D

A myślałem, że tak bo avatar zmieniony (jak domniemam) na żonę po to aby łatwiej prowadzić negocjacje :P

0
"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod. 
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20

Piotrek L.

Piotrek L.

Kanopus

• Społeczność Astropolis
  • 1797 postów

Jak Twoja żona to przeczyta, to Ci się szybko alternatywy znajdą :D

Chociaż z drugiej strony, pewnie nie, bo lepszy mąż co w ramach hobby całą noc stoi przy budce z teleskopem, niż przy budce z piwem ;)

Przynajmniej na pewno rano zawsze znajdzie się w trzeźwy w łóżku, co najwyżej pogryziony przez komary i śmierdzący smarem do łożysk i benzyną ekstrakcyjną a nie wyborową :D

0

HAMAL

HAMAL

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 6387 postów

A myślałem, że tak bo avatar zmieniony (jak domniemam) na żonę po to aby łatwiej prowadzić negocjacje :P

Takie buty :)Zgodę na użycie wizerunku dostałem :D a to bardziej chłyt marketingowy dla ocieplenia wizerunku :D

Chociaż z drugiej strony, pewnie nie, bo lepszy mąż co w ramach hobby całą noc stoi przy budce z teleskopem, niż przy budce z piwem ;)

Mój ulubiony argument na jej samotne noce :D
0

Baner2.jpg

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Słońce, Merkury

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników