Skocz do zawartości

Saturn 2017


ANowak

Rekomendowane odpowiedzi

No to masz dobre filtry , ale po złożeniu kolory są dziwne ?, mógł byś zamieścić tu RGB w PNG , spróbuję złożyć w moich programach.

 

No chyba że pomyliłeś filtry przy kręceniu co się zdarza.

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz dobre filtry , ale po złożeniu kolory są dziwne ?, mógł byś zamieścić tu RGB w PNG , spróbuję złożyć w moich programach.

 

No chyba że pomyliłeś filtry przy kręceniu co się zdarza.

 

Poniżej poszczególne kanały:

 

R: R.png

 

G: G.png

 

B: B.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Zauważyłem że RGB balance w przypadku Saturna strasznie go zaniebieszcza także zostawiam kolor z nagrania.

 

Wiele zależy od indywidualnych preferencji. Każdy ma jakieś swoje ulubione barwy Saturna. Ja mam takie, które pewnie dla Ciebie są właśnie takie wpadające w niebieski. Poniżej moja kolorystyka Twojego Saturna :)

 

Edit: Można iść nawet bardziej w ten niebieskawy. Dołożyłem jeszcze jedną wersję, która też mi się podoba. Nie wiem nawet czy nie bardziej.

Sat.png

Sat1.png

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od indywidualnych preferencji. Każdy ma jakieś swoje ulubione barwy Saturna. Ja mam takie, które pewnie dla Ciebie są właśnie takie wpadające w niebieski. Poniżej moja kolorystyka Twojego Saturna :)

 

Edit: Można iść nawet bardziej w ten niebieskawy. Dołożyłem jeszcze jedną wersję, która też mi się podoba. Nie wiem nawet czy nie bardziej.

Zacząłem jeszcze obrabiać kolejne avi ale chyba odłożę to na wieczór bo zaczynam po obróbce widzieć przerwę Encke'go a to zły znak bo przy ogniskowej 2350mm to raczej niemożliwe . ;) Edytowane przez plesniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać Andrzej że robiłeś co mogłeś . Seeing mocno degraduje prawdziwy obraz . U mnie powstały te same artefakty w postaci takiej płaskiej półki gdzie północna część kuli spotyka się pozornie z szczelina Cassiniego .

Trzeba dalej polować a widać po niektórych fotkach że warto próbować .

Saturn 26.05.2017

 

Kanał R 4x 1min

ASI120MM

SW300/1500

F20

 

sat 27 05 v1.png

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam i nagrywam planety od dwóch lat, mniej-więcej i taki seeing zdaża się bardzo sporadycznie - zwłaszcza w dużym mieście.

Ważne jest, moim zdaniem, sprawdzanie i ewentualne poprawianie kolimacji przed każdą sesją.

Brak elektrycznego focusera sprawia, że na ręczne ostrzenie poświęcam dobre 15-20 minut zazwyczaj, jedynie przy dobrym seeingu trwa to krócej.

 

Pozdrawiam również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Saturn bez focusera i bez ADC będzie trudny do złapania. W zeszłym roku tak wyglądał mój najlepszy Saturn z tego samego SCT 9,25. Dlatego zainwestowałem w Baadera Diamond i ZWOADC Przynajmniej nie trzeba pyrgac teleskopu. Obecnie moje Saturny zupełnie inna bajka no i księżyce można łapać. :)

Snapseed.png

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

To i ja się pochwalę swoim pierwszym Włądcą Pierścieni

 

28_maja_2017_00_11_19_registax.jpg

 

 

 

Niestety dość nisko jeszcze i nad dachem budynku, no i moja obróbka to raczej ciągle przedszkole ale coś tam już widać. Cieszy mnie Przerwa Cassiniego ;)

 

pozdrawiam

przemek

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.