Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

ZWO ASI071MC-C Mały test kamery

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18214 postów

Może to właśnie kwestia zasilania - darki bez zasilania wyszły ok, a z zasilaniem nie ok.

Przez chwilę myślałem, że to jakieś inne światło, ale akurat 60s darki robiłem jak już było ciemno i nie było szans, by dostało się coś z boku. Na klatkach light też ampglow jest widoczny dość mocno i kalibracja dopiero załatwia sprawę.

Ciekaw jestem darków Szymka.

No to wskazuje, że faktycznie zasilanie. 

0

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

2. naszą FLI16803 przewoziliśmy wiele razy w podręcznym, a to jeszcze gorzej. Chyba, że to nie dotyczy CCD.

Dotyczy CCD, nie wiem, w jakim stopniu CMOS. Z producentem rozmawiałem tylko o tym pierwszym. Swoją drogą, promieniowanie na przelotowych wysokościach także zabija nam piksele :P To tajemnica poliszynela w branży foto. Nawet Kodak przyznał, że nie używa tranportu lotniczego do hurtowego transportu kamer z fabryki - robi to drogą morską.

Oczywiście w elektronice konsumenckiej nikt nie zwraca na to uwagę. Pewnie nawet wzrost o 30% hot pikseli większość nie zauważy, bo raz, że działa Noise Reduction, a dwa, nie robią długich ekspozycji, ani nie obrabiają zdjęć tak jak my. W astro nawet parę procent będzie zauważalne. Do tego, jak ma się pecha i trafi akurat na słoneczny storm, to może być gorzej ;)

Tu naukowy papier:

http://www.imagesens...oiffon_isae.pdf

Wstęp w zasadzie mówi wszystko:

Ionizing radiations, such as X and Gamma rays, generate
electron-hole pairs in the isolation oxides used in CMOS
image sensors (CIS). This phenomenon leads to interface
state generation and positive charge trapping in these oxides
and can induce severe degradation of irradiated image
sensors. Such radiation effects are known to be critical for
imaging applications in ionizing environment such as space
applications, medical imaging and particle detection

+2
Post rekomendują: qbanos, bartolini,

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

A gdyby ktoś miał zamiar się jakoś szczególnie tym przejąć, to przypominam, że to zwiększone promieniowanie na przelotowej wysokości uszkadza nie tylko piksele, ale też i nasze geny :D

+3
Post rekomendują: kuba_527, qbanos, dziki,

AstroKingS.png

qbanos

qbanos

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 2959 postów

Teraz się zorientowałem ze darki robiłem po powrocie do polski, na dzień przed wysłaniem kamery do Pawła.
Tutaj można pobrać dark 180s przy -20.

https://drive.google...dHdoalc4M2tyaEk

jak dla mnie wygląda w miare normalnie.
Pozdr.

0

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

Teraz się zorientowałem ze darki robiłem po powrocie do polski, na dzień przed wysłaniem kamery do Pawła.
Tutaj można pobrać dark 180s przy -20.

https://drive.google...dHdoalc4M2tyaEk

jak dla mnie wygląda w miare normalnie.
Pozdr.

Tak, jest ok.

0

AstroKingS.png

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3381 postów

Czyli wygląda na to, że to coś po mojej stronie - stawiam na zasilanie, bo z kamerą obchodziłem się jak z jajkiem...

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Strona: http://astroscapes.eu

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3381 postów

Siedzę właśnie nad obróbką kolejnego materiału i muszę przyznać, że obrabia mi się zaskakująco dobrze - w ogóle nie walczę z materiałem. :-)

+3
Post rekomendują: HAMAL, dziki, Grzędziel,

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Nowok76

Nowok76

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 822 postów
Oj tam, oj tam 😉
+1
Post rekomendują: dziki,

Grzędziel

Grzędziel

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 794 postów

Siedzę właśnie nad obróbką kolejnego materiału i muszę przyznać, że obrabia mi się zaskakująco dobrze - w ogóle nie walczę z materiałem. :-)

Czekamy z zapartym tchem.
+1
Post rekomendują: dziki,

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3381 postów

Pojawiło się następne zdjęcie.

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

Dałbyś jakieś inne zdjęcie? Same komety będą? :D

0

AstroKingS.png

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3381 postów

Nie, ale obrabiam po kolei :-)

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

HAMAL

HAMAL

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 6399 postów
Ładne daje gwiazdki :)

Jakie Gamma, Gain, Offset , balans RgB stosowałeś ?
0

Baner2.jpg

Tayson

Tayson

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 3201 postów

Czy uważacie że tam kamera to godny następca QHY8L? 

0

main setup: SW NEQ6 PRO belt & wedge mod, SW ED80/600+DreamFocuser+SW FF+filter box+QHY8L, AstroHub

guider setup (piggyback): TS60/230+ATIK TITAN

other: Altair Astro RC6"+OAG; SW Adventurer+Canon 50Dmod

dobre checi ;-)

moje ustawenia DSS:    https://www.dropbox.com/s/tqdq85ri50w8pv7/DSS-stackwoanie.mp4?dl=0                                                                                                      

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3381 postów

Ładne daje gwiazdki :)

Jakie Gamma, Gain, Offset , balans RgB stosowałeś ?

Sorka, zapomniałem napisać

Gain i offset przy kometach był ustawiony na Lowest Read Noise, co przekłada się 240 gain, 65 offset (predefiniowane). To jedyne co ustawiałem w ustwieniach kamery.

RGB wyrównuje w posprocessingu (w tym przypadku Maxim i PS CS4)

Czy uważacie że tam kamera to godny następca QHY8L? 

Ja uważam, że jest niebywale czuła i w tym bije QHY8L na głowę. Poczekaj na inne zdjęcia, bo mam jeszcze kilka do obrobienia. W święta przysiądę i będę sukcesywnie wrzucał.

Po tym co obrabiałem to QHY8L zostanie zdetronizowana w kategorii kamer kolorowych.

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zwo, asi, asi071mc-c, test

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników