Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

ZWO ASI071MC-C Mały test kamery

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3381 postów

No i kolejne zdjęcie.

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Strona: http://astroscapes.eu

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

Odnośnie problemu w darku. Dzisiaj kamera do mnie wróciła, więc mogłem ją sprawdzić. Jak to zwykle bywa - "u mnie działa". To co dowiedziałem się od ZWO:

1. lekki amp glow może się pojawiać (głównie przy dolnej krawędzi) - to jest ok, zgodne z konstytucją.

2. na USB2 amp glow jest dużo mocniejszy, niż na USB3

3. w starych maximach może być problem ze sterownikiem ASCOM (objawia się m.in. np. nie działającym prawidłowo coolerem - nie włącza się w ogóle). Być może na anihilację amp glow też w niektórych scenariuszach wpływa.

Ja u siebie używam tych kamer na Maxim 6, Win 10, USB3. Jak widać, można by się jakiegoś lekkiego pojaśnienia dopatrywać na dole, ale to nie ma nic wspólnego z tym, co doświadczył Paweł. Temperatura -15 stopni, 60 sekund. Mocny stretch.

Załączone miniatury

• 2017-04-20.png

0

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

Tak wygląda amp-glow dla 300 sekund w dark-frame (jak widać, zdjęcie mocno rozjaśniłem w celu uwidocznienia amp-glow). To oznacza, że dla normalnej ekspozycji RGB nie powinien być praktycznie widoczny.

Załączone miniatury

• amp-glow.png

0

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3381 postów

Dzięki Adam za wyjaśnienie sytuacji. U mnie był Maxim6, USB2.0 (w starym notebooku), WInXP.

Pewnie zbieg okoliczności doprowadził do takiego efektu. Z chęcią zobaczyłbym jak ona się zachowa na moim zasilaniu + Maxim6, USB3.0 i W10.

Pisząc test na swojej stronie to poprawię go o te informacje.

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Strona: http://astroscapes.eu

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

I jeszcze USB2 z tego samego kompa. Bez wątpienia amp-glow jest większy. To potwierdza, co powiedział mi twórca tej kamery :) Nadal ten amp-glow nie jest straszny, bo to poziom ok. 200 ADU na 65 tys. więc zakładam, że sygnał i tak będzie dużo wyżej.

Załączone miniatury

• amp-glowUSB2.png

0

AstroKingS.png

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zwo, asi, asi071mc-c, test

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników