Skocz do zawartości

Teneryfa - marzec 2017- relacja


zdzichu

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajna relacja :)

co do szlaków i opisów że 13 KM się idzie 5 godzin, to nie ma co na to patrzeć ja w Kornwalii w UK przeszedłem 40 km w takim czasie :) wiem że klimat chłodniejszy i fajnie się spaceruje ale na Fuertaventurze przeszedłem 13 km w jakieś 3 godziny może trochę mniej, po drodze co chwilę karmiąc te wiewiórki śmieszne skalne.

 

Można poszukać sobie hostelu - czyli wynajmujesz całkiem spory domek albo połowę za ułamek ceny hotelowej a tam może mieszkać i 6 osób, i 2 czy 4 cena jest ta sama niezależnie od ilości rezydentów :) ja ostatnio wynajmowałem od Niemki która osiedliła się na Kanarach więc językowo było bez problemu się dogadać z właścicielką domku.

 

ja przez moment miałem taki zakręt na wyspy że o mały włos nie kupiłem domku myśliwskiego na La Gomera - przy parku narodowym :) dość wysoko n.p.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poszukać sobie hostelu - czyli wynajmujesz całkiem spory domek albo połowę za ułamek ceny hotelowej a tam może mieszkać i 6 osób, i 2 czy 4 cena jest ta sama niezależnie od ilości rezydentów :) ja ostatnio wynajmowałem od Niemki która osiedliła się na Kanarach więc językowo było bez problemu się dogadać z właścicielką domku.

 

 

Wyszło nas 185 euro na osobę za 10 dni czyli 18,5 euro/dzień za hotel. Twierdzisz, że można znaleźć za ułamek tej ceny? ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że łóżko było mobilne :) przynajmniej zawsze się wyspałem i miałem widok przez drzwi tarasowe na Gomerę :)

Co do reklamy, taki świat. Ale fotografując sprzęt astro też są tam logotypy producentów i nikt się nie oburza.

La Gomera o zachodzie Słońca poniżej.

IMG_3384.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu zdarzyło się odwiedzić Teneryfę, ale i inne wyspy ten być może dostrzegł specyficzne obiekty architektury autorstwa Fernando Menisa (zam. na Teneryfie). Dane mi było tworzyć projekt konstrukcji sali na Jordankach w Toruniu, gdzie autorem architektury był Menis. On ma duży wpływ na budowle na Kanarach:

 

http://menis.es/

 

http://menis.es/multifunctional-concert-hall-jordanki/

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

KOSZTY

 

Bilet na samolot 1200 zł. Normalnie kosztuje 500-600 w obie strony, ale że wziąłem teleskop to potrzebowałem dodatkowy bagaż rejestrowy. Niestety linie WizzAir sobie za to odpowiednio liczą.

600 euro wydałem na miejscu. W tych 600 euro był apartament, wynajęcie auta, paliwo, wejście do Siam Parku, kolejka na Teide, wejście na szczyt (osobna opłata), jedzenie na mieście i zakupy w markecie, picie (nie tylko wody i soków)

Mówiąc inaczej całkowite koszty to 1200 zł + 600 euro za 11 dni pobytu

 

 

Zdzichu , wejście na szczyt Teide przecież jest darmowe, nie ma osobnej opłaty za rezerwację :) Wow, gdzie Ty wydałeś te 600 euro? Dziwię się bo my tyle we dwójkę nie wydaliśmy :)

 

Bardzo fajna relacja :)

co do szlaków i opisów że 13 KM się idzie 5 godzin, to nie ma co na to patrzeć ja w Kornwalii w UK przeszedłem 40 km w takim czasie :) wiem że klimat chłodniejszy i fajnie się spaceruje ale na Fuertaventurze przeszedłem 13 km w jakieś 3 godziny może trochę mniej, po drodze co chwilę karmiąc te wiewiórki śmieszne skalne.

 

Szlaki na Teneryfie są dużo bardziej wymagające ze względu na górzysty teren i wysokość nad poziomem oceanu, Fuerteventura jest płaska, a Kornwalia tym bardziej więc nie można ich porównywać z Teneryfą. Jeśli ktoś ma bardzo dobrą kondycję i jest zaprawiony w chodzeniu po górach to ok, można to zrobić w krótszym czasie, ale dla przeciętnego turysty to duże wyzwanie :)

Edytowane przez Ineska
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy wejście na szczyt 27 EUR (kolejka), Daniel załatwił wejściówki bo ilość zwiedzających jest limitowana.

Siam Park do 30 EUR, przy zakupie online 5 EUR jest na konsumpcję.

Auto 247 EUR/4 osoby = 61,75 EUR + paliwo 30 EUR/osobę (według rachunków).

Apartament - tak jak Daniel pisał 18,5 EUR/dobę x 10 = 185 EUR. Na ostatnią noc wzięliśmy normalny hotel (Daniel z Agą wylatywali o jeden dzień wcześniej) 99 EUR/dobę, czyli po 50 EUR/osobę.

Reszta to jedzenie - zakup prowiantu do samodzielnego przygotowania lub restauracje.

Jak na razie podane koszty to 384 EUR + 250 EUR za przelot w moim przypadku tj. razem 634 EUR. No i do tego jedzenie i picie :)

Patrząc na ceny w biurach podróży to jest naprawdę dobra cena, w której byliśmy mobilni i zwiedzaliśmy ile chcieliśmy, jechaliśmy kiedy chcieliśmy (kiedy ja chciałem :) )

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, gdzie Ty wydałeś te 600 euro? Dziwię się bo my tyle we dwójkę nie wydaliśmy :)

 

Koszty na osobę:

apartament - 180

wynajęcie auta - 60

paliwo - 30

Siam Park - 30

x 2 = 600

 

Przyjmując wersję, że jedzenie kosztuje nas 0, to używając matematyki dyskretnej, trochę mechaniki kwantowej, myślę że da się udowodnić (z dość dużą dozą prawdopodobieństwa, graniczącą z pewnością) że wydaliście mniej niż 600 :P

 

Zdzichu , wejście na szczyt Teide przecież jest darmowe, nie ma osobnej opłaty za rezerwację

 

Nie wiedziałem, myślałem że to była ekstra opłata.

 

Niezależnie od tego co ile dokładnie kosztowało uważam, że było warto :yes:

Edytowane przez zdzichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Paether znalazł jeszcze jedną fotkę z wyjazdu.

Wiem, że to nie jest fotka "niebiańskich" obiektów, ale to jest naturalne zdjęcie pokazujące co widać gołym okiem. W Polsce takich nocy mamy kilka, może kilkanaście. A tam to jest na co dzień (a właściwie na co noc).

Po za tym koś, że znajomych zarzucił mi, że przecież pojechałem tam oglądać gwiazdy, a nie mam żadnej fotki gwiazd. Więc proszę bardzo.

A trochę z innej parafii. Ja na takich zdjęciach nie rozpoznaję gwiazdozbiorów. Po prostu się gubię w gąszczu gwiazd. Więc będę zobowiązany jak ktoś mi narysuje, albo powie co gdzie jest.

Światło na zdjęciu to przejeżdżające auto

post-30783-0-64980500-1494195439_thumb.jpg

Edytowane przez zdzichu
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dobrze, że nie daliście znać przed wyjazdem. Miałbym dylemat.

Ze zdjęć Teneryfa bardzo przypomina kontynentalną Hiszpanię (czemu by nie?). Ceny też podobne - tapas + danie główne + coś do picia w restauracji to ok. 20E na jedną osobę.

 

Jeśli na przyszły rok będzie Wam brakować dwójki na trekkingowe wejście na Teide to piszcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś chce jechać w tym roku? Jeśli tak to coś wymyślimy. Teneryfa to nie Polska, nawet w środku lata jest 8 godzin astronomicznej nocy. Choć jak dla mnie max maj, czerwiec  (zakładając, że na kwietniowy nów jest już za późno).

Edytowane przez zdzichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Paether napisał:

Przecież to wątek o wyjeździe w zeszłym roku, o którym nawet na priv gadaliśmy ;)

Nieprzytomny jakiś jestem ostatnio.

Żebyś wiedział jak psioczyłem rano ;)

2 godziny temu, zdzichu napisał:

A ktoś chce jechać w tym roku? Jeśli tak to coś wymyślimy. Teneryfa to nie Polska, nawet w środku lata jest 8 godzin astronomicznej nocy. Choć jak dla mnie max maj, czerwiec  (zakładając, że na kwietniowy nów jest już za późno).

Jeśli o mnie chodzi to ten rok mam już zaplanowany do jesieni ale na przyszły albo Teneryfa (Teide) albo Grecja (Olimp).

Obserwacje bez spiny jako połączenie wypoczynku, trekkingu i ciekawych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.