Skocz do zawartości

ZAKUP Celestron AVX 8" SCT EdgeHD I OSPRZĘTU PROSZĘ O SUGESTIE


AIK0N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, rozważam zakup zestawu do obserwacji w szczególności planet i księżyca, jak i dosów głównie katalog Messiera. Proszę o wycenę, i ewentualną poradę co do teleskopu i osprzętu, może zaproponują mi państwo coś ciekawszego kwestia opiera się aby sprzęd był w miarę mobilny 20 -30kg max

 

Poniżej przedstawiam listę komponentów. Proszę o sugestię poradę czy nie uczyniłem nigdzie błędu w takiej konfiguracji. Zdaję sobie sprawę, że kamera jest jedynie do planet Iksiężyca ze względu na konstrukcję, może Państwo doradzicie mi jaką inną aby można było dostrzec również dosy.

 

Projekt polega na możliwości przedstawienia w czasie rzeczywistym obserwacji nieba na ekranie Laptopa, TV, projektora dla szerszego grona jak i obserwację bezpośrednią.

 

  1. Celestron AVX 8" SCT EdgeHD
  2. Celestron SkyQ Link 2 WiFi
  1. Celestron StarSense AutoAlign
  1. NexImage 10MP Solar System
  1. Nasadka kątowa Delta Optical-GSO
  1. Okular asferyczny Baader Hyperion 31 mm
  1. Okular Baader Planetarium Morpheus 76° 17,5 mm
  1. Okular Baader Planetarium Morpheus 76° 9 mm
  1. Filtr Baader Planetarium O-III (wizualny) 2"
  1. Zestaw 6szt. filtrów planetarnych Baader Planetarium 1,25"
  1. Filtr księżycowy polaryzacyjny 2”

 

Edytowane przez AIK0N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie miałeś wcześniej kontaktu z montażem eq , wróżę porażkę . Jeżeli chodzi o listę to vx nie ma w zestawie lunetki biegunowej , brakuje również reduktora ogniskowej . Star sense wg mnie jest bez sensu , ale to moje zdanie, Nie ma dosów tylko ds lub dso.

Edytowane przez Maro21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie miałeś wcześniej kontaktu z montażem eq , wróżę porażkę . Jeżeli chodzi o listę to vx nie ma w zestawie lunetki biegunowej , brakuje również reduktora ogniskowej . Star sense wg mnie jest bez sensu , ale to moje zdanie, Nie ma dosów tylko ds lub dso.

​czyli prostszym i wygodniejszym rozwiązaniem mógłby okazać się Celestron NexStar Evolution 9,25"? i zarazem troszkę większe lustro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć, że o ile planety i księżyc będzie wyglądał w miarę dobrze na monitorze, to ds nie będzie wyglądał jak na zdjęciach. Gdzie będziesz robił zdjęcia miasto, wieś? Ile możesz zainwestować w sprzęt? Z Twojego opisu wygląda to tak jakbyś chciał sprzęt plug and play ale niestety takiego nie ma :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny sprzęt... Cel ambitny...

Ale jakie masz doświadczenie w zabawie w astronomię? Bawiłeś się w obserwacje nieba? Pytam, bo zanim kupisz to wszystko co będzie Ci potrzebne do realizacji celu warto przekonać się w praktyce, jak to wygląda.

Z tymi DSami online to słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi DSami online to słabo.

 

Wcale nie słabo, tylko podejście złe. W videoastronomii piksel 1.67µm... Powiedzmy że da efekty inne niż oczekiwane, nawet przy legendarnych "pomijalnych" szumach cmosów :) Do niedawna standardem był lodestar, teraz widzę że część ludzi używa atika infnity.

 

Na miejscu autora zacząłbym od https://stargazerslounge.com/forum/123-video-astronomy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, obserwacje będą wykonywane na obrzeżach niewielkiego miasta na zachodzie polski nie daleko Zielonej Góry. Kwota tutaj to widzę, że będzie ciężko planowałem mniej ale jestem skłonny zainwestować 17tys. +/-.
​ Wcześniejsze obserwacje wykonywałem lornetką i słabej jakości teleskopem, co na tyle mnie wkręciło, aby zainwestować by móc czerpać z tego większą przyjemność. Nie chciał bym błędnie zainwestować w sprzęt (który mógłby być nie odpowiedni, a w danej kwocie mógłbym nabyć coś lepszego) stąd ten post i prośba o wszelkie sugestie i rady bym mógł wybrać coś porządnego co będzie cieszyło przez dłuższy okres czasu.

Może ktoś z Was pokusi się o stworzenie ciekawego zestawy do około 17tys.(może w mniejszej kwocie, coś da porządne efekty) jeśli tak to proszę opisać dlaczego taki zestaw i jakie są jego właściwości możliwości i w czym lepszy od tego który przedstawiłem. Kwestia aby był mobilny w miarę. Co do kamery mogę zaspokoić się Planetami i księżycem.

​Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na Wasze odpowiedzi. [;

Edytowane przez AIK0N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p7036_Celestron-NexStar-Evolution-9-25---mobiles-9-25--Schmidt-Cassegrain-GoTo-Teleskop.html

plus reduktor ogniskowej i odrośnik . Stosunkowo duże lustro przy umiarkowanej wadze . Foto to w zasadzie US , foty DS będą obarczone rotacją pola. Wstrzymałbym się z resztą zakupów i po nabraniu doświadczenia przemyślał listę zakupową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt polega na możliwości przedstawienia w czasie rzeczywistym obserwacji nieba na ekranie Laptopa, TV, projektora dla szerszego grona...

 

Takie podejście wymaga doświadczenia aczkolwiek jak to mawiają na głębokiej wodzie najszybciej nauczymy się pływać.

Do planet nie poradzę bo wolę przez okular póki oczy pozwalają ale do głębokiego nieba polecam:

1. Montaż: SW AZ-EQ5 lub AZ-EQ6 (wedle uznania)

2. Tuba: SCT 8" (Celestron lub Meade) + Hyperstar (Starizona)

3. Kamera: Starlight Xpress Ultrastar Color

4. Oprogramowanie: StarlightLive

+ sensowny laptop

Jak kolega ogarnie sprzęt i oprogramowanie a pogoda będzie łaskawa to żaden Messier nie podskoczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.