Skocz do zawartości

DSS - artefakty tła


FilipOgorzelski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Mam problem z DSS. Na obrazie wynikowym bądź podczas obróbki na ciemnym tle pojawiają się dziwne artefakty. Próbowałem różnych metod, obróbki z BIAS i bez, różnych metod stackowania (medan, av, sigma) i za każdym razem problem się pojawiał. Potem doczytałem, że Canon 100D którym dysponuje ma nie jest wspierany przez DSS, więc przekonwertowałem wszystkie klatki na tiff, ale problem nie zniknął. Wiecie może w czym tkwi problem? Załączam crop stacka w celu uwidocznienia problemu.

post-26159-0-78881700-1492182542_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walki ciąg dalszy.
Tak jak polecił Tayson, wyzerowałem ustawienia DSS i spróbowałem ponownie, efekt ten sam.
Kolejny raz spróbowałem też stackowania bez darków. wyszło znacznie lapiej, ale piki histogramu są tak wąskie, że rozpiętość tonalna finalnego zdjęcia jest bardzo słaba i widać przejścia tonalne.

post-26159-0-88170300-1492255224_thumb.jpg

post-26159-0-41440800-1492255234_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem po konwersji do tiff.
Pierwsze zdjęcie to stack 23 light
Drugie to 23 light + 15 dark
Trzecie zdjęcie to surowy obraz tego, co daje mi DSS - strasznie jasny obraz wynikowy, mimo że klatki wsadowe wyglądają normalnie.

W linku do drive wyżej dodałem więcej klatek i darki, możecie sami spróbować.

post-26159-0-45476300-1492260302_thumb.jpg

post-26159-0-36406900-1492260316_thumb.jpg

post-26159-0-35616100-1492260329_thumb.jpg

Edytowane przez FilipOgorzelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypal nowe darki, te maja juz 9miesiecy.

nic innego nie przychodzi mi do glowy.

 

edit.

chyba mam.

 

zobacz jak DSS w porownaniu do innego programu widzi twoj plik.

w DSS pojawia sie dodatkowy pas w pionie i poziomie. obstawiam, ze to przez niego siada kalibracja.

 

light w DSS

dsssss.jpg

dsssssss2.jpg

 

dark w DSS

dar.jpg

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem namierzony, wielkie dzięki! :)
Darki są nowe, chyba palone kilka dni po fotkach, skąd ta data nie mam pojęcia, możliwe że bateryjka podtrzymująca zegar aparatu pada.
CCD Stack też widzi te zdjęcia z pasami, DigitalPhotoProfessional od Canona już pasów nie widzi. szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.