Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

M97 - Sowa

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

Antoni

Antoni

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 604 postów

Panowie muszę się włączyć do dyskusji bo widzę ze pojawiają się tutaj bzdurne informacje odnośnie ilości klatek RGB. Wystarczy zrobić od 6-10 klatek na każdy kanał RGB plus do tego od 30-40 klatek L,H zależy co focimy. Patrząc na ilość materiału zebranego przez Szymona z M97 to u mnie przedstawiało by się tak 6,6,6 klatek RGB plus 30 klatek L, czyli mamy 18 RGB i 30 L u Szymona mamy 20 L i 39 RGB. Sumując mamy 48LRGB/ 59LRGB.

0

Pozdrawiam:)

obserwatorium z obrotową kopułą i jakieś tam szkiełka

strona: www.janheweliusz.com

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18394 postów

Panowie muszę się włączyć do dyskusji bo widzę ze pojawiają się tutaj bzdurne informacje odnośnie ilości klatek RGB. Wystarczy zrobić od 6-10 klatek na każdy kanał RGB plus do tego od 30-40 klatek L,H zależy co focimy. Patrząc na ilość materiału zebranego przez Szymona z M97 to u mnie przedstawiało by się tak 6,6,6 klatek RGB plus 30 klatek L, czyli mamy 18 RGB i 30 L u Szymona mamy 20 L i 39 RGB. Sumując mamy 48LRGB/ 59LRGB.

Bo nikt nie wie, po co robił 39x300s RGB jeżeli użył ten materiał tylko jako kolor. No chyba, że wykorzystał też go jako dodatkową luminancję, choć nie sądzę. W przeciwnym wypadku to faktycznie strata czasu, bo nic nie uzyskał więcej.

0

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

Szymek_O

Szymek_O

astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1660 postów

Poszedłem spać więc się wypaliło tyle do rana na automacie ;)

+1
Post rekomendują: dziki,

Pozdrawiam :)

Orion Optics UK CT8-mod, ASA DDM60, QHY163M, QHY163C, obserwatorium

http://www.facebook....astrophotograph

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18394 postów

Poszedłem spać więc się wypaliło tyle do rana na automacie ;)

ROTFL :D Wyciągnij więc z tego też luminancję i warto ją dorzucić do całości (pewnie na 50% w Photoshopie taka warsta z odpowiednio desaturowanego RGB). Szkoda tracić ten potencjał ;)

0

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

JaLe

JaLe

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 5577 postów

Antoni, akwizycja klatek  RGB to nie wszystko,  dołóżmy do tego  obróbkę - dlatego napisałem że mamy  2 x  zysk na czasie :)   Pozostaje kwestia finansowa bo dwie kamerki niestety więcej kosztują niż jedna z opcją uzbrojonej karuzeli.

0

Moja galeria       Facebook  
do obserwacji
Columbus 500

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18394 postów

Największy problem RGB robionego mono przez filtry zewnętrze to są gradienty i potem zbalansowanie tego wszystko jak należy. W OSC tego problemy nie ma w ogóle i uzyskanie ładnego koloru jest 10x łatwiejsze.

0

AstroKingS.png

Antoni

Antoni

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 604 postów

Dobry patent. Też kupiłem w TS do swojego telepa :)

Ten patent to Jacek Bobowik już dawno zastosował u siebie.

0

Pozdrawiam:)

obserwatorium z obrotową kopułą i jakieś tam szkiełka

strona: www.janheweliusz.com

arctur34wp

arctur34wp

Alderamin

• Astroamator
  • Pip
  • 21 postów
Hmm cos mi sie nie zgadza. Zalozmy mam kamere ccd robie 10x600l i 3x3x3 bin2 rgb po 200sekund a ccd osc 19x600 daje ten sam czas w bin1 z tego co szukalem w sieci binning w ccd kolorowych odpada.
0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: m97, QHY163M, QHY163C, CT8, ASA DDM60

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników