Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

NGC3628 - Hamburger

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

Nowok76

Nowok76

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 834 postów

Teraz powiedzcie, jakie szanse w Astrowizji ma człek obrabiający wszystko ręcznie w PS z takim kombajnem ? :uhm:

Raczej takie same co wszyscy. Z prostej przyczyny, w pierwszym etapie astrowizji głosujący nie patrzą technicznie na zdjęcie .

Zobacz ile Wessel dostał ostatnio głosów, a przypuszczam że obrabiał fotkę w Pixie :-)

+1
Post rekomendują: dziki,

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18394 postów

To nie narzędzie wygrywa, tylko praca. A najlepsze narzędzie to takie, które znamy najlepiej. Zawsze to powtarzam.

Zrobiłem to samo z jpgiem hamburgera. Szymon, fantastyczny masz ten materiał :)

Załączone miniatury

• hamburger.jpg

+6
Post rekomendują: Szymek_O, Winter, dziki, kuba_527, Antoni, Naski,

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

Szymek_O

Szymek_O

astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1660 postów

Cukierkowe to, jakieś amerykańskie :P Potencjał w kolorze jest widzę nie ma co... Muszę potrenować :D

0

Pozdrawiam :)

Orion Optics UK CT8-mod, ASA DDM60, QHY163M, QHY163C, obserwatorium

http://www.facebook....astrophotograph

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18394 postów

Cukierkowe to, jakieś amerykańskie :P Potencjał w kolorze jest widzę nie ma co... Muszę potrenować :D

Ameryka Panie... 

PS. uploaduje się pseudo-tutorial.

+4
Post rekomendują: Szymek_O, dziki, wessel, Antoni,

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

wessel

wessel

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 8628 postów
Szymek, problem to jest jak jest za mało koloru. Jak za dużo to jest na to lekarstwo :D
@Nowok- widzisz na tym polega różnica pomiędzy podejściem hobbystycznym a rzemieślniczym. Ja nie jestem dobrym rzemieślnikiem i nie z każdej śmietany umiem zrobić masło. A jak nim zacznę być to przestanie mnie kręcić astrofoto. I narzędzia tak jak napisał Adam nie mają tu nic do rzeczy.
0
Czystego nieba!
Moja strona : http://www.astrofun.pl

Nowok76

Nowok76

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 834 postów
Ja mam takie podejście hobbistyczne w astrofotografii: jak coś robię, to staram się robić to porządnie i jak najlepiej, oczywiście adekwatnie do swoich umiejętności i możliwości.

Szymek obrobił swoje zdjęcia tak jak potrafił, a Jesion pokazał mu i nam lepszy sposób obróbki.
I tyle , chwała mu za to bo się podzielił wiedzą.
+3
Post rekomendują: dziki, Tayson, Antoni,

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18394 postów

Ja mam takie podejście hobbistyczne w astrofotografii: jak coś robię, to staram się robić to porządnie i jak najlepiej, oczywiście adekwatnie do swoich umiejętności i możliwości.

Szymek obrobił swoje zdjęcia tak jak potrafił, a Jesion pokazał mu i nam lepszy sposób obróbki.
I tyle , chwała mu za to bo się podzielił wiedzą.

Nie "lepszy" tylko inny. Dla jasności.

+2
Post rekomendują: dziki, coy_coyote,

AstroKingS.png

Nowok76

Nowok76

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 834 postów

Inny , ale dający lepszy efekt końcowy :-)

0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników