Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Jak usunąć gradient oraz prawidłowo desaturować zdjęcia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18214 postów

*
Popularny

Kolejna część moich nocnych wypocin. Jakościowo powinno być lepiej, choć dźwięk nadal "ze studni". Czas chyba kupić mikrofon - jak mam robić karierę lektora ;)

Trochę spamuję tymi filmami, ale to na razie raczej ostatni. W weekend wylatuję na dłużej więc trochę ode mnie odpoczniecie. W międzyczasie proponuję trenować obróbkę. Jak wrócę, to sprawdzę ;)

Film się wysyła na YT. Będzie za chwilę.

+18

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

szuu

szuu

:-)

• Społeczność Astropolis
  • 3404 postów

Jakościowo powinno być lepiej, choć dźwięk nadal "ze studni". Czas chyba kupić mikrofon - jak mam robić karierę lektora ;)

nie mówię nie, ale... zdjęcia wrzucasz po wielogodzinnej obróbce, a dźwięk surowo tak jak się nagrał? bład! 10 sekund zabawy equalizerem i wychodzi coś co można słuchać bez zgrzytania zębami :)

0

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

nie mówię nie, ale... zdjęcia wrzucasz po wielogodzinnej obróbce, a dźwięk surowo tak jak się nagrał? bład! 10 sekund zabawy equalizerem i wychodzi coś co można słuchać bez zgrzytania zębami :)

Lama jestem - mówiłem. Nawet nie pomyślałem, że w Adobe Premier poprawić dźwięk :D

0

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

via GIPHY

0

AstroKingS.png

dziki

dziki

Syriusz

• Moderator
  • 2717 postów

Trochę spamuję tymi filmami,

Zapisuję się na listę oczekujących na kolejny "spam" :-D
+2
Post rekomendują: _Spirit_, TomekDw,
astrofoto: HEQ5 belt mod, SW 150/750 + QHY9, TS 60/228 + Atik 16IC, powered by AstroHub 3.0
wizual: Sky-Watcher (Synta) Dobson 10" rozsuwany, Nikon Action 12x50 5.5;
również fotki naziemne: Łukasz Szczepański fotografia oraz blog www.blogszaregoczlowieka.pl

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

Zapisuję się na listę oczekujących na kolejny "spam" :-D

Hmmm... naraiłeś mi pewien pomysł. Chyba zrobię grupę mailingową dla chętnych. Jak nagram taki filmik, to wtedy prześlę info mailem. Dobry pomysł, czy bredzę?

+1
Post rekomendują: AMR,

AstroKingS.png

bajastro

bajastro

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 501 postów

A może by tak osobny temat z tutorialami w PS-ie, mi się na pewno przyda.

O Lab color nie słyszałem wcześniej, że coś takiego jest.

Użytkownik bajastro edytował ten post 19 kwiecień 2017 - 22:57

0

dziki

dziki

Syriusz

• Moderator
  • 2717 postów
Nie wiem czy brednie, wiem że jak taka powstanie, to pierwszy się na nią wpiszę :)
0
astrofoto: HEQ5 belt mod, SW 150/750 + QHY9, TS 60/228 + Atik 16IC, powered by AstroHub 3.0
wizual: Sky-Watcher (Synta) Dobson 10" rozsuwany, Nikon Action 12x50 5.5;
również fotki naziemne: Łukasz Szczepański fotografia oraz blog www.blogszaregoczlowieka.pl

Nowok76

Nowok76

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 822 postów
Fajny tutek!!
Znowu mam jakiś nowy knif do nauki :-)
0

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3381 postów

A może by tak osobny temat z tutorialami w PS-ie, mi się na pewno przyda.

O Lab color nie słyszałem wcześniej, że coś takiego jest.

A wystarczy poszukać....

http://astropolis.pl...rafii/?p=635362

Paweł

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Strona: http://astroscapes.eu

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

I znowy się potwierdza, że na Astropolis wszystko jest/było :) Trzeba chyba zainwestować w jakiś mega inteligentny search ;)

0

AstroKingS.png

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3381 postów

Zebranie tego to moja krwawica :-D

+1
Post rekomendują: Adam_Jesion,

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Strona: http://astroscapes.eu

Tayson

Tayson

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 3201 postów

Zebranie tego to moja krwawica :-D

chcialbym miec te wszystkie linki w glowie :)

0

main setup: SW NEQ6 PRO belt & wedge mod, SW ED80/600+DreamFocuser+SW FF+filter box+QHY8L, AstroHub

guider setup (piggyback): TS60/230+ATIK TITAN

other: Altair Astro RC6"+OAG; SW Adventurer+Canon 50Dmod

dobre checi ;-)

moje ustawenia DSS:    https://www.dropbox.com/s/tqdq85ri50w8pv7/DSS-stackwoanie.mp4?dl=0                                                                                                      

TomekDw

TomekDw

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 423 postów

Co do tematu z linkami znalazłem tam taki post http://astropolis.pl...strofotografii/ I są tam te pluginy. Ma je ktoś?

• Chromatic Aberration.8bf
  • Low End Box Smoother.8bf
  • Star Isolate.8bf
  • Star Repair.8bf
  • Multiple Star Repair BETA.8bf
  • Complete Image.8bf
  • Ambience.8bf
  • AstroUnsharp.8bf
  • Star Rounder.8bf

0

MateuszW

MateuszW

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 4436 postów

Kolejny świetny filmik, dzięki!

Będę miał kilka uwag/wątpliwości, ale to muszę jeszcze raz oglądnąć z notesem ;)

Co do wyrównywania tła, to jeśli nie mamy jakiś patologicznych przypadków, to dużo szybciej i wygodnie jest w Pix LE to zrobić: https://astronomiaam...ownanie-ta.html. Tam odpowiednik calculations działa na wszystkie kanały :)

0

SW CFP 200/800, NEQ6 Pro SynScan, Atik 383L+, PG Chameleon3, MPCC Mk3, IDAS LPS P2, Nagler 26, 9, 3.5mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon Action VII 12x50 CF

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Akademia AstroKinga, AstroKing, tutorial

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników