Skocz do zawartości

Jak usunąć gradient oraz prawidłowo desaturować zdjęcia


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jakościowo powinno być lepiej, choć dźwięk nadal "ze studni". Czas chyba kupić mikrofon - jak mam robić karierę lektora ;)

 

nie mówię nie, ale... zdjęcia wrzucasz po wielogodzinnej obróbce, a dźwięk surowo tak jak się nagrał? bład! 10 sekund zabawy equalizerem i wychodzi coś co można słuchać bez zgrzytania zębami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie mówię nie, ale... zdjęcia wrzucasz po wielogodzinnej obróbce, a dźwięk surowo tak jak się nagrał? bład! 10 sekund zabawy equalizerem i wychodzi coś co można słuchać bez zgrzytania zębami :)

 

Lama jestem - mówiłem. Nawet nie pomyślałem, że w Adobe Premier poprawić dźwięk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak osobny temat z tutorialami w PS-ie, mi się na pewno przyda.

O Lab color nie słyszałem wcześniej, że coś takiego jest.

A wystarczy poszukać....

http://astropolis.pl/topic/54736-tutoriale-obrobki-astrofotografii/?p=635362

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu z linkami znalazłem tam taki post http://astropolis.pl/topic/31943-obrobka-astrofotografii/ I są tam te pluginy. Ma je ktoś?

 

  • Chromatic Aberration.8bf
  • Low End Box Smoother.8bf
  • Star Isolate.8bf
  • Star Repair.8bf
  • Multiple Star Repair BETA.8bf
  • Complete Image.8bf
  • Ambience.8bf
  • AstroUnsharp.8bf
  • Star Rounder.8bf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świetny filmik, dzięki!

Będę miał kilka uwag/wątpliwości, ale to muszę jeszcze raz oglądnąć z notesem ;)

 

Co do wyrównywania tła, to jeśli nie mamy jakiś patologicznych przypadków, to dużo szybciej i wygodnie jest w Pix LE to zrobić: https://astronomiaamatorska.blogspot.com/2010/06/pixinsight-le-10-wyrownanie-ta.html. Tam odpowiednik calculations działa na wszystkie kanały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyrównywania tła, to jeśli nie mamy jakiś patologicznych przypadków, to dużo szybciej i wygodnie jest w Pix LE to zrobić: https://astronomiaamatorska.blogspot.com/2010/06/pixinsight-le-10-wyrownanie-ta.html. Tam odpowiednik calculations działa na wszystkie kanały :)

 

Zdecydowanie tak, ale powtórzę: najlepsze narzędzie to takie, które znasz. A że ja znam Photoshopa, to używam jego :)

 

Jest kilka zalet takiego podejścia. W PS masz ogromne "flexibility" (elastyczność nie do końca jest tu dobrym słowem). Jak się czegoś nauczysz, to nie jesteś ograniczony do konkretnej, zaprogramowanej funkcji. Z drugiej strony podejście programatyczne jest na pewno bardziej "science". Ja mam duszę artysty - wolę kreację (jak płutno na którym mogę mazać co chcę), choć pokochałem też programowanie, więc coraz bliżej jestem Pixa ;) Czuję, że połączenie kompetencji w PS i Pixie może być rozwiązaniem ultimate (efektywnościowo).

 

Puentując - nauka Photoshopa zawsze będzie przydatna, niezależnie do aplikacji typowo astro, bo w nim będziesz kończył projekt (postprocessing - tak to się ładnie nazywa w innych branżach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie tak

Ja również się zgadzam :) U mnie najczęściej obróbka idzie od Maxima przez Pixa aż do PSa, bo każdy ma swoje zalety i fajne cechy. Dobrze to ująłeś, że PS daje ogromne, w zasadzie nieograniczone możliwości, ale czasem bardziej specjalizowany soft może coś specyficznego zrobić szybciej i efektywniej.

 

Ja bardzo dużo korzystam z Twoich tutoriali, bo mam na razie dość dziwny, choć w miarę skuteczny sposób obróbki :) Wiele rzeczy robię w siermiężny sposób, jakoś okrężnie, bo brakuje mi wiedzy o różnych fajnych trikach z warstwami itp.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmm... naraiłeś mi pewien pomysł. Chyba zrobię grupę mailingową dla chętnych. Jak nagram taki filmik, to wtedy prześlę info mailem. Dobry pomysł, czy bredzę?

 

można to przez YT zrobić - subscribe + ustawienie powiadomień na maila, zaraz po wgraniu filmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

można to przez YT zrobić - subscribe + ustawienie powiadomień na maila, zaraz po wgraniu filmu

 

Można, ale to nie to samo, bo YT ogranicza dystrybucję takich powiadomień, dokładnie tak samo jak Fb. Już niestety nie jest tak, że jak jakiś kanał zasubskrybujesz, to zawsze dostaniesz powiadomienie o nowym filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.